Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Buitenland

Zo zien de Europese halve finales er dit seizoen uit

Net als de meeste Europese competities maken ook de Champions League en Europa League zich op voor een spannende ontknoping. Vrijdagmiddag werd er geloot voor de halve finales van beide toernooien. Dat leverde weer enkele fantastische wedstrijden op.
13-04-2018 15:00 door Bob van Dijk

CL: Real Madrid neemt het op tegen Bayern München

Titelhouder Real Madrid kan de borst opnieuw natmaken. Voor De Koninklijke wacht namelijk een dubbele confrontatie met de Duitse grootmacht Bayern München. De Duitsers wisten in de kwartfinales eenvoudig af te rekenen met Sevilla, terwijl Real Madrid door het oog van de naald kroop tegen Juventus. Bayern München kan zich volledig richten op de Champions League aangezien de Duitse titel alweer binnen is. De Madrilenen staan op een teleurstellende vierde plek in de Primera División en moeten het kampioenschap laten aan rivaal FC Barcelona. Wel kan de ploeg van trainer Zinédine Zidane voor de derde keer op rij en de twaalfde keer in totaal de Champions League winnen. Bayern München kroonde zich vijf keer tot winnaar van het prestigieuze toernooi.

CL: Verrassingen Liverpool en AS Roma treffen elkaar

Weinig voetbalkenners zullen voorafgaand aan dit seizoen hebben voorspeld dat Liverpool en AS Roma in de halve finales zouden staan. Toch ontdeed Liverpool zich knap van Manchester City en zorgde AS Roma voor een ongelooflijke stunt door FC Barcelona te verslaan. Dit affiche betekent automatisch ook een Nederlands getinte wedstrijd. Bij Liverpool zullen Georginio Wijnaldum en Vigril van Dijk van de partij zijn en Kevin Strootman zal bij AS Roma zijn opwachting vrijwel zeker gaan maken. Vijf keer wisten The Reds al beslag te leggen op de Champions League, in 2005 deden zij dat voor de laatste keer. Drievoudig Italiaans kampioen AS Roma deed dat nog nooit, maar zij wonnen al wel eens de Jaarbeursstedenbeker.

EL: Kraker tussen Arsenal en Atlético Madrid

Zowel Arsenal als Atlético Madrid wisten hun tweede wedstrijd in de kwartfinales van de Europa League te winnen. Arsenal speelde op bezoek bij CSKA Moskou met 2-2 gelijk, maar had in eigen stadion al met 4-1 gewonnen. Atlético Madrid verloor met 1-0 tegen Sporting CP en won een week eerder wel met 2-0 in Madrid. Nu zijn beide ploegen aan elkaar gekoppeld in de halve finales van de Europa League en dat belooft vuurwerk. The Gunners en Los Colchoneros spelen meestal in de Champions League en vooral voor Arsenal is de eindzege in de Europa League belangrijk. De winnaar plaatst zich namelijk direct voor de Champions League en dat gaat via de Premier League helaas niet lukken voor de ploeg van manager Arsène Wenger.

EL: Olympique Marseille ontmoet FC Salzburg

De tweede halve finale gaat tussen Olympique Marseille en FC Salzburg. Beide ploegen poetsten in de kwartfinales een achterstand helemaal weg. De Franse grootmacht verloor de eerste wedstrijd met 1-0 van RB Leipzig, maar versloeg de Duitsers in eigen stadion met 5-2. Voor FC Salzburg leek het helemaal een onmogelijke klus na de 4-2 nederlaag op bezoek bij SS Lazio. In Oostenrijk won de thuisploeg echter met 4-1. Veel succes wisten beide clubs in vergelijking met Arsenal en Atlético Madrid niet te boeken. Olympique Marseille won in 1993 wel de Champions League en FC Salzburg kwam in 1994 tot de finale van de UEFA Cup. Dit seizoen gaat een van de beide ploegen hoe dan ook de finale spelen.

In de Champions League wordt de eerste wedstrijd gespeeld op 24 april en 25 april. Bayern München speelt op woensdag 25 april eerst in de eigen Allianz Arena tegen Real Madrid en gaat een week later op dinsdag 1 mei op bezoek in Estadio Santiago Bernabéu. Liverpool begint op dinsdag 24 april met een thuiswedstrijd tegen AS Roma en woensdag 2 mei zijn de Italianen gastheer in Stadio Olimpico. De winnaars plaatsen zich voor de finale op 25 mei in het NSK Olimpiejsky te Kiev.

De Europa League wordt op donderdag 26 april hervat met de duels tussen Olympique Marseille en FC Salzburg en de strijd van Arsenal met Atlético Madrid. Een week later volgen op donderdag 3 mei de returns in Oostenrijk en Spanje. De winnaars plaatsen zich voor de finale op woensdag 16 mei in het Parc Olympique Lyonnais te Lyon.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.