Laatste nieuws
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.20Real morst kostbare punten in achtervolging op Barcelona na wondergoal Williot Svedberg (Celta)
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Buitenland

Kan seizoenssensatie Valencia profiteren van de Champions League-uitschakeling van FC Barcelona?

FC Barcelona leed dinsdagavond in de Champions League een pijnlijke nederlaag tegen AS Roma. Een riante 4-1 thuisoverwinning moest gezien de kwaliteitsverschillen tussen beide ploegen voldoende zijn voor Barca om door te bekeren. Maar wat bleek. AS Roma vocht als leeuwen en knokte zich vanuit een schier onmogelijke hoek terug en kwam met een 3-0 zege uit de strijd. Kan Valencia profiteren van het Champions League-debacle?
14-04-2018 11:30 door Marc Gunterman

FC Barcelona gaat binnenkort haar 25ste Spaanse landstitel bemachtigen en zeer waarschijnlijk ook de dertigste Copa del Rey. Maar de uitschakeling in de kwartfinale van de Champions League lijkt daarentegen de laatste jaren een vaste aangelegenheid. De Catalanen strandden de laatste drie seizoenen telkens in de kwartfinale van het miljardenbal. Is het een incident of heeft de club te maken met een verval? Waar menig voetballiefhebber liefkozend en met smart zat te wachten op een halve finale tussen giganten FC Barcelona en Real Madrid of Bayern München, viel die droom voor veel FC Barcelona-fans plots in duigen. FC Barcelona werd op felheid en intensiteit van het kastje naar de muur getikt. Beelden die de afgelopen decennia nauwelijks zijn vertoond. AS Roma haalde alles uit de kast om tot een van de mooiste Champions League-comebacks te komen sinds de oprichting van het toernooi. Na een onfortuinlijke en forse nederlaag in Camp Nou, verrasten de Italianen vriend en vijand in Stadio Olimpico. Via Edin Dzeko, Daniele de Rossi (in de heenwedstrijd nog de schlemiel met een eigen goal) en Kostas Manolas voltrok het Romeinse wonder zich. Hoewel de landstitel alles behalve in gevaar lijkt te komen, kan het duel tegen de verrassing van het seizoen, Valencia, een zeer interessante worden. Is Valencia daadwerkelijk zo goed dat het met een derde overwinning in zeven jaar tijd kan vertrekken uit Catalonië?

Barcelona, Camp Nou 17 april 2016 (1-2)

Een nek-aan-nek-race tussen FC Barcelona en Real Madrid om het landskampioenschap van Spanje werd beslist in de laatste wedstrijd van het seizoen. Voordat die allesbeslissende speelronde haar intrede deed, verloren de Catalanen in het eigen Camp Nou verrassend van laagvlieger Valencia. De club uit de sinaasappelstad eindigde in het seizoen 2015/16 op een twaalfde stek. Maar via een onfortuinlijke eigen goal van Ivan Rakitic kwam Valencia op een 0-1 voorsprong. Deze voorsprong werd voor rust zelfs verdubbeld door Santi Mina. De behendige aanvaller maakte op aangeven van Daniel Parejo de 0-2. Camp Nou zat met de handen in het haar. Een landstitel verspelen tegen middenmoter Valencia leek onmogelijk. FC Barcelona ging in de tweede helft va-banque spelen en kwam terug tot 1-2. Lionel Messi scoorde. Na een waar slotoffensief van Catalaanse kant hield Los Che toch stand. Zou FC Barcelona hier haar titel verspelen? Wonder boven wonder liep Real Madrid in dezelfde speelronde niet in en bleef de voorsprong van een punt intact. FC Barcelona kroonde zich uiteindelijk tot kampioen van Spanje. Zij het met de nodige moeite. Na 38 duels eindigde het puntentotaal op 91. Real Madrid bleef steken op negentig.

Barcelona, Camp Nou 1 februari 2014 (2-3)

Het seizoen 2013/14 werd het seizoen van Atlético Madrid. De arbeidersclub uit de Spaanse hoofdstad kroonde zich in 2014, na achttien jaar te hebben moeten afzien, eindelijk weer tot kampioen van Spanje. Maar dat had de club mede te danken aan de wisselvalligheid van grootmachten Real Madrid en FC Barcelona. Atlético eindigde het seizoen op negentig punten, terwijl zowel Real Madrid als FC Barcelona op 87 eindigden. De Catalanen eindigde op doelsaldo boven de rivaal uit Madrid. Maar het seizoen 2013/14 was wederom een seizoen waarin Valencia met drie punten vertrok uit Camp Nou. Na een flinke eindspurt eindigde Los Che dat seizoen op een achtste plaats. Het resulteerde uiteindelijk nergens in. Waar het wel in resulteerde was dat FC Barcelona dankzij de triomf van Valencia naast de landstitel greep. In een ijskoud Camp Nou scoorden Daniel Parejo, Pablo Piatti en Paco Alcacér. Liefst driemaal scoorden Los Che in een uitverkocht stadion. Alexis Sanchéz zette de thuisploeg nog wel op 1-0, maar daarna ging Valencia aan de leiding. Heel even leek Messi een punt te redden voor Blaugrana, maar Paco Alcacér besliste het duel.

Het tekent de kansen van Valencia in Barcelona. Zeker gezien de huidige vorm waarin de mannen van trainer Marcelinho verkeren, is een derde overwinning in zeven jaar tijd niet onmogelijk. Bij een verlies is er nog geen man over boord voor de Catalanen, maar wordt het wel zweten voor Messi en co. Valencia lijkt - wat de uitslag ook wordt in Camp Nou - voor de elfde keer deel te gaan nemen aan het grootste mondiale eindtoernooi voor clubs in de wereld. Met een voorsprong van dertien punten op nummer vijf Real Betis en zeven duels te spelen lijkt Los Che verzekerd van Champions League-voetbal. Maar kan het nog stijgen op de ranglijst? Nummer twee Atlético Madrid staat op drie punten en de voorsprong op Real Madrid bedraagt een punt.

Zaterdag 14 april 16.15 uur Camp Nou, FC Barcelona - Valencia CF. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.