Laatste nieuws
08.38Messi schrijft met zeldzame kopbal geschiedenis voor Inter Miami
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.37Van den Brom en Van Rooij dolblij na zege op Ajax: 'Echt een fantastisch team'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Hoe AFC Wimbledon zijn plek terugclaimde

De echt bijzondere verhalen in het voetbal spelen zich vaak ver buiten het zicht van de camera’s af. Dat Real Madrid dinsdagavond de finale van de Champions League bereikte hebben miljoenen Nederlanders gezien, maar mag geen grote schok heten. Doen ze ieder jaar. Op de lagere niveaus in Engeland gebeurde daarentegen wel iets bijzonders.
02-05-2018 15:25 door Jan Willem Spaans

AFC Wimbledon handhaafde zich in League One. Een puntje op bezoek bij Doncaster Rovers volstond voor de handhaving. Op zichzelf lijkt dat niks bijzonders, maar het is onderdeel in een van de meest bijzondere verhalen in het voetbal. Het andere deel, MK Dons, degradeerde uit dezelfde competitie. Daarmee is, wat betreft de supporters van Wimbledon, na vijftien jaar orde op zaken gesteld. De ‘zaken’ in kwestie betreffen een van de meest controversiële acties uit de voetbalgeschiedenis.

We schrijven 2003. Decennia na het opleveren van Milton Keynes, een stad in Engeland in de buurt van Londen met een vergelijkbare functie als die van Almere in Nederland, hebben ze daar nog altijd geen voetbal op een behoorlijk niveau weten te organiseren. Wimbledon FC-voorzitter Peter Winkelman ziet dat zijn club op de huidige locatie in Londen zelf moeite heeft om het hoofd boven water te houden en besluit om de club te laten verhuizen naar Milton Keynes. De club wordt omgedoopt tot MK Dons, het ‘Dons’ als hommage aan de oude bijnaam van Wimbledon.

Met zich mee nemen ze een licentie voor het derde profniveau in Engeland alsmede een deel van de mensen die vroeger bij Wimbledon op de tribune zaten. Niet iedereen bij de cultclub ziet het echter zitten om iedere twee weken naar een heel andere stad te rijden om daar in een steriel stadion een club met een heel andere naam aan te moedigen. Vandaar werd AFC Wimbledon geboren, een geesteskindje van een handjevol supporters. Die ploeg had geen licentie en stroomde derhalve op het tiende niveau in.

Op sportief vlak zat daar geen uitdaging in. Ze gingen thuiswedstrijden spelen in het nabijgelegen Kingsmeadow en hadden door hun grote supporterskern de beschikking over veel meer middelen dan hun tegenstanders. Zodoende kon de ploeg de promoties aaneenrijgen. In Milton Keynes kwam de club in de tussentijd maar niet vooruit, waardoor Wimbledon steeds dichter naderde. Afgelopen seizoen speelden de beide ploegen voor het eerst samen in League One. Dat gaat overigens niet altijd even goed: Wimbledon kreeg een berisping van de EFL omdat hun programma voor de wedstrijd tegen MK Dons de naam van de tegenstander niet op de voorpagina had staan.

Op zich zijn ze dat bij MK Dons wel gewend. Voetbalcultuurblad When Saturday Comes geeft voor ieder seizoen een voorbeschouwende editie uit en interviewt dan steevast supporters van alle clubs. Nou ja, van alle clubs behalve MK Dons dan. Toen de club naar League Two degradeerde afgelopen weekend hoefden ze ook niet al te veel steunbetuigingen uit voetballand te verwachten. Dat overkwam Wimbledon wel: liefhebbers uit alle windstreken feliciteerden de club in alle talen van hun tongen met het lijfsbehoud.

Een felicitatie die meer dan terecht is. Ongeacht wat je van de verhuizing van MK Dons vindt – er viel natuurlijk iets voor te zeggen dat Wimbledon onder de oude vlag weinig perspectief had op hun oude locatie, dient AFC Wimbledon een groot compliment gemaakt te worden. In zestien jaar heeft Wimbledon van acht divisies achterstand een divisie voorsprong weten te maken. Volgend seizoen hoeven ze MK Dons niet op hun programmaboekjes te drukken.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.