De Premier League stikt van de Nederlandse verdedigers. Pieters, Zeegelaar, Fosu-Mensah, Janmaat, Riedewald, Blind, Martins Indi, Kongolo, Hoedt én Van der Hoorn. Een flink lijstje, de een beter presterend dan de ander. Want Pieters en Martins Indi zijn al definitief gedegradeerd. Vele anderen zitten ook in de degradatiestress. Maar deze opsomming mist drie Nederlanders. Nathan Aké, Virgil van Dijk en Patrick van Aanholt verdienen een speciale behandeling.
Nathan Aké
Voor Bournemouth miste Aké dit seizoen pas zeven minuten. De centrale verdediger draagt bij aan knappe eindklasseringen. Vorig jaar eindigde hij negende, nu staat hij op de twaalfde plek. Voor Bournemouth hield hij vijf keer de nul, scoorde hij tweemaal en gaf hij drie assists. Voor doel belangrijker dan bijvoorbeeld Vertonghen of Koscielny.
Dat wordt gewaardeerd door de fans. Hij kreeg maar liefst vijf verschillende 'Speler van het Jaar'-prijzen en wordt op handen gedragen. De grote vraag is wat Nathan Aké volgend jaar gaat doen. Zijn prestaties blijven natuurlijk niet onopgemerkt bij de grote clubs. Op Chelsea na dan, die Nathan Aké aan het begin van het seizoen verkocht. Daar kreeg het later ook de consequenties van te ervaren. In Stamford Bridge won Bournemouth, mede dankzij een doelpunt van de Nederlander, met 0-3.
??????
— AFC Bournemouth ? (@afcbournemouth) 5 mei 2018
What a season for this man...@NathanAke ???#afcb ? pic.twitter.com/FsTGt4fBQE
Virgil van Dijk
Overgekomen van Southampton imponeert Van Dijk bij Liverpool. Voor de ene een godsgeschenk, voor de ander een flinke aderlating. Want Southampton staat momenteel zeventiende, strijdend om handhaving. Een seizoen dat bergafwaarts is gegaan sinds het vertrek van Van Dijk. Want de laatste wedstrijd die de Nederlander voor de rood-witten speelde, stonden ze elfde (speelronde 17).
Daar hoor je menig Liverpool-fan niet over. Want de grote Bredanaar maakt onderdeel uit van een bizar seizoen. Champions League-finale en de derde plek. Veel krediet gaat naar de aanval. Maar ook de verdediging heeft een flinke boost gekregen. Voor de komst van Van Dijk was het achterin af en toe nog onzeker. Nu niet meer. Van Dijk hield in de Premier League zes van zijn dertien gespeelde duels de nul.
Patrick van Aanholt
Een aanvallende verdediger. Patrick van Aanholt staat bekend om zijn drive naar voren en zijn neusje voor de goal. Dit seizoen scoorde Van Aanholt niet heel veel. Zijn team leek af te stevenen op hopeloze degradatie, maar heeft dat weten om te keren in een seizoen in de middenmoot. Van die ommekeer maakt ook de linksback gebruik. Crystal Palace is al vijf duels ongeslagen en in haar laatste twee wedstrijden scoorde Van Aanholt twee keer. Tevens de enige ploeg in de Premier League die de nul wist te houden tegen Manchester City.

