Laatste nieuws
05.00Oranje werkt oefenduels tegen Noorwegen en Ecuador af in Amsterdam en Eindhoven
02.00Jong PSV geeft zege als vanouds uit handen
00.15Premier League-ster doet bijzonder pijnlijke onthulling: 'Ik heb maar 4 vingers'
00.00Gijp ziet nieuwe Ajax-trainer in de Eredivisie rondlopen: 'Geef hem de kans'

Gisteren

23.59Kramer kent weinig goede herinneringen aan Ajax: 'Heb er niet veel gewonnen'
23.45Van der Gijp steunt trainer in zwaar weer: 'Doe niet zo raar, man!'
23.35'Salah terug in selectie Liverpool na gesprek met Slot'
23.25Cambuur snoept play-offticket af van De Graafschap, debuut Sneijder en goal Neeskens
23.25Omgeving overtuigt PSV'er in keuze voor Curaçao: 'Dit was hét moment'
23.25Aanwinst raakt overtuigd in keuze voor PSV door ploeggenoot: 'Ik wist het gelijk'
23.10Driessen haalt uit naar Ajax-verdediger: 'Kan niet verdedigen en niet voetballen'
23.05Cryptogigant legt 1,1 miljard neer voor Juventus: Agnelli’s zeggen 'nee'
22.55PSV'er overladen met lof door Bosz: 'Hij heeft exceptionele genen'
22.55Driessen fileert Feyenoorder: 'Als je hem zo ziet, lijkt het nergens op'
22.55Vrouwen AZ schakelen Ajax in blessuretijd uit, ook Feyenoord en Hera United door in beker
22.51Dolberg openhartig over leven met suikerziekte: 'Het kost veel om stabiel te zijn'
22.50'Waanzin' bij Ajax over performance coaches: 'Die bepalen wie van het veld moet'
22.45Prachtig: Jessey treedt in de voetsporen van vader Wesley Sneijder
22.30'Bestuursraad grijpt in: prominent lid businessclub Ajax berispt'
22.30'FC Groningen richt pijlen op Zweeds toptalent van AIK'
22.04ADO met de hakken over de sloot tegen Oss, bizarre comeback Roda JC
21.59Jong Ajax verliest weer eens, nu bij MVV
21.56Cambuur pakt periodetitel na houdini-act in blessuretijd tegen Willem II
21.45'Ajax wil verdedigende middenvelder huren, Resink pas in de zomer serieuze optie'
21.10Oude bekenden terug op De Herdgang: Ihattaren volgt Almere met Buijs
21.05Crisis in Rotterdam? 'Als je De Klassieker verliest, dan is er een mini-crisis'
20.44Live Transfers: Lyon wil shoppen bij Chelsea, United zegt nee tegen Ramos
20.39'Oud-PSV-target mag wéér vertrekken: Engels avontuur lonkt ditmaal'
20.34Bosz geeft steun aan opponent: 'Dat is een hele zware taak'
20.24Vuurwerk vanuit leeg uitvak: TOP Oss – ADO tijdelijk gestaakt
20.05Twee Eredivisie-clubs geopperd voor Fitz-Jim: "Zie het zo gebeuren"
20.00Valente: 'Ik vind dat persoonlijk jammer, van mij had de F-Side er bij mogen zijn'
19.40Ajax-speler op de weg terug na blessure: 'Niet voorgesteld toen ik terugkwam'
19.40Kramer foetert op Feyenoord: 'Dat was echt dramatisch, zorgelijk dat je verliest'
19.35Praat mee op VP: De Graafschap - Roda JC Kerkrade
Resultaten x
Buitenland

Hoe het doek viel voor West Bromwich Albion

Het geintje van Swansea City kwam als een boemerang terug in hun gezicht. Opponent Southampton had voor het cruciale treffen in Wales een hotel geboekt, maar vlak voor aankomst meldde de club ineens dat er geen plek was. De ploeg van Mark Hughes vond een ander hotel dik vijftig kilometer verderop, maar won gewoon met 0-1.
09-05-2018 15:26 door Jan Willem Spaans

Southampton heeft daarmee drie punten voorsprong op Swansea en een dusdanig beter doelsaldo dat het alle werkelijkheid zou tarten als de ploeg nog zou degraderen. De Swans mogen nog hopen, maar dan moet concurrent Huddersfield Town geen enkel punt pakken uit de wedstrijden tegen Chelsea en Arsenal en zullen ze zelf het reeds gedegradeerde Stoke City moeten kloppen. Maar naast de twee kemphanen had het treffen in het Liberty Stadium nog een geïnteresseerde: de uitslag betekende het einde voor West Bromwich Albion.

In de laatste editie van ELF Voetbal werden de Baggies alvast ten dode opgeschreven. Er kwam toch nog een wederopstanding: de nieuwe trainer Darren Moore verloor nog geen wedstrijd waardoor degradatie maar werd uitgesteld. Tegen Liverpool haalden ze het benodigde puntje in de slotfase. Ze wonnen van Manchester United waarmee ze stadgenoot City kampioen maakten. Zaterdag wonnen ze, ook vlak voor tijd weer, van Tottenham Hotspur. De zege van Southampton maakte dat het spartelen gedaan is. Maar hoe kon het zover komen?

Het is makkelijk om Tony Pulis de schuld te geven, maar daar zit toch een deel van het probleem. De trainer had domweg al het enthousiasme uit zijn aanhang gezogen met het negatieve voetbal dat hij op de Hawthorns predikte. Het kookte over toen Chelsea de ploeg in eigen stadion volledig vernederde. Er hing een giftige sfeer in het stadion en het bestuur zette Pulis toch aan de dijk. Opvolger Alan Pardew probeerde vervolgens in alles de anti-Pulis te zijn.

Dat werkte ook van geen kant. Het voetbal werd wel iets avontuurlijker, maar tot resultaten kwam het niet. Bovendien liet hij zijn spelers wel heel erg vrij. Het beste voorbeeld kwam in het beruchte trainingskamp naar Barcelona. Dat was geboekt met het idee dat West Brom uit de FA Cup zou vliegen, maar ze wonnen per ongeluk op bezoek bij Liverpool. Toch ging het trainingskamp door. Vier spelers besloten het op een zuipen te zetten en met een gestolen taxi naar huis te rijden.

Pardew probeerde uit alle macht de meubelen te redden, maar kreeg dat niet voor elkaar. Uiteindelijk besloot West Brom ook de tweede trainer van het seizoen te ontslaan, op een moment dat het bij de club al klonk van voorbereiden op de Championship. Onder interim-trainer Moore zijn de resultaten ineens wonderbaarlijk goed. Maar deze achterstand bleek te groot. West Bromwich Albion degradeerde voor het eerst in acht jaar. Gaat de competitie ze missen?

Enigszins. West Brom toont zich een goed gastheer. Al sinds de club in de negentiende eeuw betrokken was bij het opzetten van competitievoetbal in Engeland, heeft de club sportiviteit hoog in het vaandel. Ook het stadion is sfeervol, de uitvakken worden geroemd en de ligging als hoogste voetbalveld in het Engelse profvoetbal is in zijn eigen manier uniek. Weinig mensen hebben een hekel aan West Brom als club. Het voetbal van de afgelopen jaren daarentegen heeft weinig liefhebbers gewonnen. Het valt kortom te hopen dat de Baggies zich in het Championship opnieuw kunnen uitvinden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.