Laatste nieuws
01.40Heitinga oogst lof na 'meesterzet'
00.30Perez ziet opvallende titelkandidaat: 'De meest talentvolle individualisten'
00.30Jong PSV verslaat ook FC Den Bosch met ruime cijfers
00.25Driessen: 'Kroes wilde hem dolgraag als eerste trainer, maar dat wilde hij niet'
00.20'Geen stap is beter dan een stap waar ik niet 100% comfortabel mee ben'

Gisteren

23.44Dembélé breekt tijdens zijn speech: 'We hebben dit samen gedaan'
23.25Wiegman krijgt prijs voor beste coach, Gouden Ballen voor Dembélé en Bonmatí
23.10Driessen: 'Ajax verkoopt hem straks niet aan Barça, Real Madrid of Man United'
23.10Napoli wint ook vierde competitiewedstrijd, ondanks hands Beukema
23.05Sneijder doet opvallende constatering: 'Die clubs zijn verder dan Ajax en PSV'
22.57Driessen velt hard oordeel over bekritiseerde Ajacied: 'Het is iets dat leeft'
22.48De stemmen zijn geteld: dit is de winnaar van de Ballon d’Or
22.45Napoli blijft winnen en boekt nipte overwinning ondanks negatieve hoofdrol Beukema
22.20'Het rommelt bij PSV, erg gevaarlijk om dan een speler met Ajax-verleden te halen'
22.15Marseille bezorgt PSG eerste seizoensnederlaag in uitgestelde topper
22.15Sneijder ziet bijzonder Nederlands talent: 'Hij heeft echt stappen gemaakt'
21.58Jong PSV terug aan kop, Cambuur wint ondanks doelpunten Ohio en Jonathans
21.56Rulli blinkt uit tijdens gewonnen topper tegen PSG, Paixão maakt basisdebuut
21.45Sneijder kraakt Ajacied in nieuw systeem Ajax: 'Hij wil en kan dat niet'
21.45Yamal voor tweede jaar op rij grootste talent van de wereld en gaat op voor dubbel
21.40Van Hanegem nuchter over opvallende Ajax-uitblinker: 'Laten we eens normaal doen'
21.32Wiegman de beste trainster ter wereld, Slot grijpt naast die prijs bij de mannen
21.20Rondo genoot van één speler tijdens PSV - Ajax: 'Waarom speelt hij niet altijd?'
21.04Fans niet onder de indruk van oud-Feyenoorder Paixão: 'We zijn opgelicht'
20.55Goes blijft gesprek van de dag: 'Verschrikkelijke kaakslag geven dat hij stopt'
20.52NEC niet akkoord met voorstel aanklager, die Chery meerdere duels wil schorsen
20.40Driessen ziet niks in Ajax-uitblinker: 'Zo heel goed was hij nou ook weer niet'
20.30Timber dolt met pers na incident tussen AZ en Feyenoord: 'Vind ik geen topvraag'
20.30Driessen plaatst vraagtekens bij PSV-interesse: 'Gaat PSV niet verder helpen'
20.10Praat mee op VP: één Nederlander in de basis bij Napoli - Pisa
19.54'Memphis wil contract verlengen in Brazilië: club heeft andere prioriteiten'
19.45Van Hanegem ziet 'idioot gedrag' in Eredivisie: 'Nu is het klaar, ophouden'
19.45Kieft en Gijp watertanden van Eredivisie-smaakmaker: 'Van een andere klasse'
19.40Praat mee op VP: Jong Utrecht - SC Cambuur
19.20Ajax maakt contractverlenging groot talent en ‘broertje van’ ex-speler bekend
Resultaten x
Buitenland

De CL-finale in een notendop: van de verguisde Ramos tot de blunders van Karius

Er zijn weinig Champions League-finales waarin zoveel gebeurde als die van zaterdagavond. Nadat Real Madrid Liverpool met 3-1 opzij zette, is er genoeg stof om over na te praten. ELFVoetbal zette de vijf belangrijkste gebeurtenissen op een rij.
27-05-2018 08:54 door Thijs de Bruijn

Uitval Salah en Carvajal

De eerste helft gaat zeker niet de boeken in als de meest spectaculaire uit de Champions League-geschiedenis. Het eerste bedrijf kan echter wel de boeken ingaan als de meest tragische helft die we ooit zagen. Tot tweemaal toe waren er tranen. Eerst waren de tranen voor Mohamed Salah. Enkele minuten later moest Dani Carvajal eraan geloven. Beiden verlieten het veld vanwege een blessure. De ene ernstiger ogend dan de andere.

Salah, sleutelspeler in de selectie van Egypte, moet vrezen voor het WK. De Egyptische bond liet al merken optimistisch te zijn, maar het zal een race tegen de klok worden om de arm vam de aanvaller te herstellen. Ook Carvajal hoopt nog op het WK. De kans op herstel van zijn hamstringblessure wordt echter minder optimistisch ingezien.

Ramos weer de gebeten hond

Een jaar geleden was Sergio Ramos gespreksonderwerp nummer één nadat Real Madrid ten koste van Juventus de Champions League won. Niet vanwege een doelpunt, maar vanwege een grote dosis onsportiviteit. De verdediger ging namelijk theatraal naar de grond nadat Juventus-middenvelder Juan Cuadrado met zijn hand eventjes de rug van de Spanjaard aantikte om langs hem op te kunnen lopen. De scheidsrechter trapte met open ogen in het toneelstukje van Ramos en stuurde Cuadrado van het veld af. Na afloop werd er gesproken van een grote schande. "Ik zou me schamen om mijn zoon in de ogen te kijken als hij zoiets deed", verhaalde Rio Ferdinand na afloop van de finale. Ramos, die in het verleden al vaker niet vrijuit ging, had zeker geen vrienden met zijn actie gemaakt.

Ook na de wedstrijd van gisterenavond is Ramos weer de gebeten hond. Waar hij vorig seizoen de stad Turijn even moest mijden, weet hij nu dat een vakantie naar Egypte er de komende jaren eventjes niet in zit. Ramos wordt namelijk schuldig bevonden aan de blessure van Salah. "Wie het voetbal begrijpt, weet dat Ramos Salah opzettelijk heeft verwondt'', schreef onder andere Oud-Ajacied Mido op Twitter. Een punt hebben de Salah-fans wel: Ramos oefent een judoworp uit waarbij hij de arm van Salah wel opvallend lang vasthoudt. Of Ramos het daadwerkelijk met opzet deed, is echter ernstig in twijfel te trekken.

Het dilemma voor Bale

Als duurste aankoop uit de clubgeschiedenis speelde Bale opvallend weinig in de afgelopen seizoenen. Keer op keer wordt de Welshe vleugelspits op de bank gehouden vanwege zijn blessures, inconsistentie en de moordende concurrentie. Toch blijft het resultaat altijd aanwezig. Ook dit seizoen wist hij namelijk de grens van twintig doelpunten weer te overschrijden. Twee doelpunten daarvan scoorde hij dus gisterenavond. Met een prachtige omhaal trok hij de voorsprong in de wedstrijd met Real Madrid weer naar zich toe. Een afstandsschot waarbij Liverpool-doelman Karius niet geheel vrijuit ging volgde.

Bale staat nu dus voor een dilemma. Blijft hij bij Real Madrid om een definitieve basisplaats af te dwingen en prijzen te winnen, of kiest hij toch voor een vertrek en tekent hij bij een club waarbij hij zelf de sterspeler wordt. Zelf heeft Bale de knoop nog niet doorgehakt. Na afloop vertelde hij dat hij nog in gesprek is met zijn zaakwaarnemer over zijn toekomstplannen.

De blunders van Karius 

"Het spijt mij voor de hele club: voor het team en voor de club", met deze woorden tegenover TalkSport sloot Liverpool-doelman Loris Karius zijn zaterdagavond af. Nadat hij vlak na rust de bal in de voeten van Benzema rolde die vervolgens scoorde, wist hij ook een houdbaar schot van Gareth Bale niet te pareren. Hiermee zal het vuurtje rondom de keeperskwestie in Liverpool opnieuw gaan aanwakkeren. Dit is namelijk niet de eerste keer dat de Liverpool-fans kritiek kunnen leveren op hun keeper. In het verleden werd Simon Mignolet ook regelmatig schuldig bevonden aan de tegenvallende prestaties van de club.

Ronaldo steelt hoofdrol in de interviews

In de wedstrijd liet hij niet van zich spreken. Hij was zelfs even onzichtbaar voor de kijker. Pas in de allerlaatste minuut zagen we de Portugees pas oog in oog met doelman Karius. Een schot kon de aanvaller echter niet lossen. Een fan die het nodig vond om de wedstrijd te verstoren voorkwam een doelpunt van de Portugees. 

Pas na de wedstrijd trok Ronaldo de hoofdrol echt naar zich toe. "Het was fijn om in Madrid te zijn", vertelde de Champions League-winnaar in een interview met BEin Sports na afloop. Hiermee leek Ronaldo op een aanstaand vertrek te doelen. Eventjes later ontkrachte de superster zijn uitspraken direct. Opmerkelijk blijft het wel.




Aanmelden
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.