Laatste nieuws
02.28Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Voorzitter Nederlandse Real Madrid-fanclub na vertrek Zidane: “Zijn in shock”

Verrassing is het enige passende woord. De stem van Richard Sanchez, voorzitter van de officiële Nederlandse Real Madrid-supportersvereniging, verraadt duidelijk dat het vertrek van Zinédine Zidane bij zijn favoriete club niet op de agenda stond. ELF Voetbal belde hem over het einde van een waanzinnig succesvol tijdperk.
31-05-2018 14:13 door Jan Willem Spaans

 “Ik schrok ervan, ja. Ik zag een persconferentie. Dat kon twee dingen betekenen: Ronaldo of Zidane. Nou, het was die laatste”, klinkt het. De enorme prijzenregen boven het Bernabéu blijkt al uit een kleine verspreking van Sanchez, die het in eerste instantie heeft over dat na een lastig seizoen ‘toch nog de titel is gewonnen’. Het winnen van de Champions League is voor de Madrileense aanhang tot zo’n gewenning verworden dat deze gemakkelijk verward wordt met een ‘gewone’ landstitel.

Foto:

Na de verbazing volgt ook begrip. “Hij heeft het gevoel dat dit het was en dat er nu een nieuwe trainer moet komen, met een andere spelopvatting en tactiek. Ik had het liever niet gehad, maar ik vind het wel stoer dat hij inziet dat het dit seizoen minder ging en dat het alleen nog maar minder kan gaan worden. Als je de emoties even wegduwt is het denk ik een verstandig besluit. Op deze manier vertrekken is beter dan volgend jaar niets winnen en worden weggestuurd, want dat is zoals het bij Real Madrid werkt. Maar toch zijn we verslagen, na het grote feest van zaterdag”, aldus Sanchez.

Shocking

Is er dan helemaal geen kritische noot op Zizou onder Madrileense supporterskringen? “Je hebt altijd wel een groepje dat liever aanvallend speelt, die zien liever het aanvallende voetbal zoals je dat bij Vicente del Bosque zien. Zidane doet dat anders, die laat Liverpool even uitrazen voordat ze het overnemen. Ik denk dat je deze trainer en zijn opvatting moet respecteren, er zal minstens tachtig procent niet blij zijn met wat er gebeurt. Het is in elk geval shocking.”

Natuurlijk moet er tijd zijn om deze schok even te boven te komen. Doch dient zich al snel de vraag aan wie Zidane moet opvolgen in de Spaanse hoofdstad. “Daar heb ik me nog niet mee beziggehouden, niemand eigenlijk. Als een trainer slecht presteert zie je in Spaanse media polls verschijnen met wie de mensen willen hebben en verhalen over mogelijke opvolgers, maar bij Zidane is dat helemaal niet gebeurd. De timing is niet geweldig, we zitten vlak voor een WK en de meeste clubs hebben al trainers.”

Over vrije trainers, namen als Maurizio Sarri en Arsène Wenger slingeren al rond, wil de voorzitter alvast niet nadenken. “Er zijn geen goede trainers vrij en we zitten met het WK, dus we zullen met een zak geld moeten zwaaien om een nieuwe trainer aan te kunnen trekken. Er gaan geruchten dat ze nu voor Mauricio Pochettino gaan, maar ik moet nog maar zien of die het kan doen. Ik denk dat er nu heel veel topcoaches zijn die nu hun zaakwaarnemers opdracht geven om te hengelen naar Madrid, de namen gaan wel verschijnen. We moeten maar kijken, ik heb helemaal geen idee wie het wordt”, besluit hij.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.