Laatste nieuws
00.10'Tomiyasu is bij Ajax aangeboden, maar er is ook interesse vanuit Duitsland en Italië'
00.10United-icoon Scholes is keihard voor Liverpool-ster: 'The worst best footballer'
00.06Balotelli onthult in gesprek met Seedorf 'grootste nachtmerrie' uit carrière
00.03Zorgen in België rondom Ajax-parel: 'Hij kan ook nog voor ander land kiezen'
00.00Bizar: Gent-voorzitter leest in media dat zijn trainer naar Club Brugge vertrekt
00.00Van Nistelrooij sluit terugkeer als trainer bij oude club niet uit

Gisteren

23.55Michiel Kramer (37) start nieuwe carrière: 'Vandaar terwijl ik nog speler ben'
23.53Identiteit bekend: zevenvoudig Engels international opgepakt voor geweldpleging
23.32Van Basten nog altijd niet overtuigd van Feyenoord-uitblinker: 'Gaat in periodes'
23.30Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
23.28Van der Gijp en Derksen adviseren Koeman: 'Hij is dynamischer dan Veerman'
23.16'Nóg meer problemen voor Alonso bij Real Madrid: vaste waarde maanden aan de kant'
23.15FIFA scherpt hitteprotocol aan tijdens WK: twee verplichte drinkpauzes
23.10Manchester United nadert Champions League-plekken met zege op noodlijdend Wolves
23.01Alisson kiest duidelijke kant in 'ruzie' tussen Slot en Salah bij Liverpool
22.58United wint zonder De Ligt op bezoek bij Wolves, Fernandes de grote man
22.51Milan recht rug tegen Torino en keert dankzij Pulisic terug aan kop in Serie A
22.50Van Basten vernietigend en haalt hard uit: 'Heeft het verstand van een meikever'
22.45Janssen steunt Ajax-uitblinker na afzeggen interlands: 'Had ik ook een hekel aan'
22.41Clubicoon van Liverpool laat geen spaan heel van Salah: 'Het is een schande'
22.21Advocaat overweegt Eredivisie-speler te overtuigen van interlandswitch
22.09Advocaat trots op historische prestatie: 'De moeilijkste in mijn carrière'
22.08Stagiair De Graaf voorlopig niet welkom bij Twente: 'Sleutels moeten inleveren'
22.00Perez: 'Denk dat Ajax-spelers denken: goed dat hij erbij is, maar wat een...'
21.53Janssen hoopt op Oranje-oproep voor PSV-uitblinker: 'Voor mij een no-brainer'
21.40Van Hanegem ziet 'verschrikkelijke' WK-loting: 'Hij is nog erger dan Blatter'
21.34Jansen kraakt invloed van FIFA: 'Meest machtige politieke instituut ter wereld'
21.30Slot brengt slecht nieuws over Nederlander bij Liverpool: 'Een aantal weken eruit'
21.15Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.55Van Basten over voormalig Ajax-directeur: 'Al die losers worden analist!'
20.54Rob Jansen weet het zeker: 'Hij gaat in de zomer weg bij Feyenoord'
20.35Slot reageert op Salah: 'Of hij z'n laatste duel voor de club al gespeeld heeft?'
20.30Praat mee op VP: Torino - AC Milan
20.25Woedende reactie Weghorst zorgt voor onbegrip: 'Slaat zelf spelers op hun strot'
20.25Belgische fans zijn woest na 'bizar' ontslag van Brugge-trainer: 'Triest bestuur'
Resultaten x
Buitenland

Hoe Mattia Perin een loodzware opgave meekrijgt van Buffon

Na meer dan vijftien jaar heeft Juventus weer een nieuwe doelman. Mattia Perin komt voor twaalf miljoen euro over van Genoa en begint na de zomer aan zijn haast onmogelijke taak: Gianluigi Buffon doen vergeten. Is de 25-jarige sluitpost bestand tegen de immense druk?
10-06-2018 07:00 door Tim Lauwers

Na het einde van een tijdperk is het tijd voor nieuwe gezichten. Ook bij Juventus moet er leven blijven na Gianluigi Buffon. De ervaren doelman, die naar verluidt in gesprek is met Paris Saint-Germain, was zó geliefd in Turijn dat zijn opvolger hoe dan ook een loden last met zich meekreeg. We hebben het dit seizoen eerder gezien met de geruchten rond de opvolging van Arsène Wenger als manager van Arsenal. Hoe langer het tijdperk, hoe meer ogen er gericht zijn op de opvolger. En dat tijdperk van Buffon duurde nogal een tijdje. 

Zeventien jaar Buffon

Eind jaren negentig liet Gianluigi Buffon al zien dat hij kon uitgroeien tot één van de beste sluitposten ter wereld. Buffon maakte op negentienjarige leeftijd zijn debuut voor het Italiaanse elftal en kon rekenen op interesse van Europese topclubs. Uiteindelijk trok Juventus aan het langste eind en legde liefst 53 miljoen euro neer, destijds een waanzinnig hoog bedrag. Toch duurde de twijfel over het grote geld maar even. Buffon groeide in korte tijd uit tot een meer dan betrouwbare doelman bij De Oude Dame en maakte zich direct geliefd bij de fans.

Door zijn groeiende status als topkeeper leek het slechts een kwestie van tijd voor Buffon een nieuwe miljoenentransfer maakte. Die verwachtte overstap kwam echter nooit. Na zeventien jaar en 656 wedstrijden stond Buffon ook het afgelopen seizoen nog altijd onder de Turijnse lat. Tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, waarin Juventus wederom de Scudetto bemachtigde, werd de legendarische nummer één geëerd met een publiekswissel. Zo kwam er een einde aan zeventien jaar Gianluigi Buffon als Juventus-doelman.
 


Kennismaking

De legendarische sluitpost wordt na de zomerstop opgevolgd door Mattia Perin, een 25-jarig keeperstalent dat tien jaar geleden in de jeugdopleiding van Genoa belandde. Perin heeft, mede dankzij de aanwezigheid van Buffon, pas twee interlands op zijn naam staan maar maakt al enkele seizoenen een ijzersterke indruk in de Serie A. In dienst van Genoa stond hij tot dusver 151 Serie A-wedstrijden onder de lat en hield hij 46 keer zijn doel schoon. Met zijn leeftijd kan de getalenteerde doelman nog zo’n tien jaar mee. Iets langer zelfs, mits hij net zo gepassioneerd is als zijn voorganger in Turijn. 
 


Perin tekent voor vier jaar en gaat de concurrentie aan met Wojciech Szczesny. Met het oog op de toekomst lijkt de Italiaan echter een kleine voorsprong te hebben. Dat Perin voldoende kwaliteit bezit, zal niemand ontkennen. Toch hebben we onlangs met Loris Karius gezien wat een waanzinnige druk op de schouders kan doen met een doelman. Het zal hoe dan ook nog even duren tot iedereen gewend is aan een Juventus-doel zonder Gianluigi Buffon.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.