Laatste nieuws
16.10AZ blijft dromen in Europa: dit is het schema in de Conference League
16.10Verbazing om snoeiharde botsing Owusu-Oduro en Goes: 'Blijf dan staan!'
16.05Irak kampt met vlieg- en visumproblemen voor play-off WK tegen Suriname of Bolivia
15.48'KNVB grijpt ondanks meerdere pogingen mis: PSV-toptalent kiest voor Marokko'
15.45'Volstrekt ongepast hoe over Arsenal en de Premier League wordt gesproken'
15.39'Aké bovenaan lijstje Barça', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.36'Aké bovenaan lijstje van Barcelona', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.35PEC steekt draak met Ajax en Berghuis: 'Daar lag het aan, toch?'
15.30Rondje Buitenland: 'Onze eigen Yamal kan een sleutelrol vervullen op het WK'
15.20Jacht Kane op Bundesliga-record onderbroken
15.10Strijd om acht tickets: dit is het schema in de Europa League
15.08'Feyenoord verkoopt alles alsof het heel normaal is, maar het is niet normaal'
14.58Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: 'Ik ben bang voor elke tegenstander'
14.50Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: ‘Ik ben bang voor elke tegenstander’
14.48Slot en Van Dijk kunnen ondanks moeizaam seizoen in prijzen vallen
14.45Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
14.45Engelse media en United-fans vernietigend: 'Ik wil Malacia nooit meer zien'
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.37Waarom de sfeer in het Philips Stadion meer is dan negentig minuten voetbal
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.13Steijn kiest voor revalidatie in Enschede
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Maakt Bernd Leno een einde aan het keepersprobleem van Arsenal?

'BILD' weet het zeker: Bernd Leno wordt de nieuwe doelman van Arsenal. Volgens de Duitse krant tekent de zesvoudig international spoedig een contract bij de ploeg van Unai Emery. Maakt hij een einde aan het keepersprobleem van The Gunners?
13-06-2018 13:00 door Tim Lauwers

In de zoektocht naar een nieuwe doelman is Arsenal terechtgekomen bij Bernd Leno, zo meldt BILD. De Duitse doelman aasde lange tijd op een vertrek bij Bayer Leverkusen. Met Lukas Hradecky, wie transfervrij overkwam van Eintracht Frankfurt, heeft Leverkusen al een geschikte opvolger in huis. Leno stond al enige tijd in de belangstelling van de Londense club, maar nu lijkt er dan echt vaart in de deal te komen. Naar verluidt betalen The Gunners zo’n 25 miljoen euro voor de 26-jarige sluitpost, die nog een contract tot medio 2020 heeft in Leverkusen. De Arsenal-fans hopen dat Leno eindelijk de jarenlange keeperszorgen wegneemt. 

In het verleden stonden verschillende prima doelmannen onder de lat op Highbury. Zo lieten David Seaman en Jens Lehmann een prima indruk achter tijdens het bewind onder Arsène Wenger. Sinds Lehmann zijn handschoenen heeft opgeborgen is de positie in het doel niet de meest dankbare bij The Gunners. Meerdere keepers passeerden de revue, maar niet één kandidaat liet een onuitwisbare indruk achter.

Foto:


Foutenfiesta

Na het vertrek van Jens Lehmann in 2008 nam Manuel Almunia het rugnummer één over. De Arsenal-fans hielden hun hart al vast toen bekend werd dat de Spanjaard de eerste doelman werd. Almunia had zich twee jaar eerder al niet van zijn beste kant laten zien. In de Champions League-finale van 2006 moest de geblondeerde doelman komen opdraven toen Lehmann al na achttien minuten uit het veld werd gestuurd. Hij hield lang stand, tot hij vlak voor tijd een schot van Juliano Belletti in de korte hoek door zijn benen liet gaan. Het moment staat nog altijd gegrift op de netvliezen van iedereen die Arsenal een warm hart toedraagt. 


Almunia hield het, terwijl hij prima duels afwisselde met verschrikkelijke blunders, drie jaar vol onder de lat voor hij in het seizoen 2010/11 geslachtofferd werd. De Spanjaard begon het seizoen nog als eerste doelman, maar na een blessure was hij zijn plekje kwijt aan Wojciech Szczesny. De toen pas twintigjarige Pool gold als een groot talent en kreeg het voordeel van de twijfel. Almunia koos eieren voor zijn geld en vertrok naar Watford.

Gemiste kans

Sinds het afscheid van Almunia gingen twee Polen het gevecht aan om de status van eerste doelman. Na verschillende foutjes door beide heren kwam Szczesny uiteindelijk als winnaar uit de strijd, terwijl zijn landgenoot Lukasz Fabianski grotendeels vanaf de bank toe moest kijken. Szczesny kwam tot liefst 181 duels voor Arsenal voor hij in 2015 op huurbasis vertrok bij AS Roma. In Italië liet hij een dusdanige indruk achter, dat hij in de belangstelling stond van Europese topclubs. Arsenal, dat net Petr Cech had aangetrokken als beoogde oplossing voor het keepersprobleem, koos voor de ervaren Tsjech als eerste doelman.

Arsenal liet Szczesny voor twaalf miljoen euro vertrekken naar Juventus. Het laten gaan van beide Poolse doelmannen blijkt achteraf een gemiste kans. Zowel Szczesny als Fabianski maken sinds hun vertrek een betere indruk dan Petr Cech, wie bij Chelsea gold als één van de beste sluitposten ter wereld. Hij was steeds vaker te betrappen op een foutje en de jaren begonnen zichtbaar te tellen. De legendarische keeper, inmiddels 36 jaar oud, is niet meer de betrouwbare reflexkoning van weleer en zal zich bij de komst van Leno moeten schikken naar een rol op het tweede plan. 

Foto:




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.