Laatste nieuws
16.15'Selectie Manchester United helemaal klaar met kritiek van clubicoon Paul Scholes'
16.08Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-scheidsrechter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
Resultaten x
Buitenland

Nu of nooit voor de 'Gouden Generatie' van Kroatië

Bondscoach Ante Coric kan kiezen uit spelers van Real Madrid, FC Barcelona, Liverpool en Juventus. Zelden in de geschiedenis was een Kroatische verzameling voetballers zo sterk. Het legt de druk op dit WK hoger dan ooit.
16-06-2018 12:06 door Nick de Jager

“Het is geen last. Het klopt dat er verwachtingen van ons zijn, maar die liggen bij onszelf hoger dan bij de buitenwereld. Laten we ons focussen op de eerste wedstrijd, daarna op de tweede en dan op de derde. En na het WK pas kijken wat er met ons gebeurt.”

Een tikkeltje geïrriteerd stond Luka Modric deze week de pers te woord. In het voorbeschouwende praatje voor de wedstrijd tegen Nigeria waren twee woorden de grootste gemene deler: laatste kans. Dit WK is voor Kroatië niet alleen een mogelijkheid om met een leuke spelersgroep mooie dingen te bereiken, oordeelt men in het thuisland, het is voorlopig de laatste die Kroatië zal krijgen.

Scheurtjes in het goud

“Het is niet relevant of het onze laatste kans is”, reageerde Modric. Maar de feiten weerspreken hem enigszins. Hij heeft bij Real Madrid in Mateo Kovacic een landgenoot als teammaat en speelde in de finale van de Champions League tegen Liverpool-speler Dejan Lovren. Ivan Rakitic van FC Barcelona is een van de beste spelers op zijn positie, Mario Mandzukic een gewaardeerde kracht bij Juventus en Ivan Perisic stak dit jaar in topvorm bij Internationale. Ook de rest van de selectie draait simpel mee bij relatief grote Europese clubs. Bij een land als Kroatië, dat nog nooit de tweede ronde van het EK haalde, spreekt men dan over een gouden generatie.

In het goud beginnen echter scheurtjes te ontstaan. Modric en Mandzukic zijn 32 jaar oud, Rakitic draait al dertig jaartjes mee en Perisic heeft al 29 ringetjes in zijn stam staan. Het elftal begint heftig op leeftijd te raken en de opvolgers staan niet gelijk klaar. Kovacic, rechtsback Sime Vrsjalko (Atlético Madrid) en linksbuiten Marko Pjaca (Juventus) zijn de sterkhouders van de nieuwe generatie, maar moeten nog ontwikkeling doorgaan voor zij als Europese top kunnen worden beschouwd. Kortom: het is maar de vraag of Kroatië over twee of vier jaar een dergelijk aantrekkelijke selectie op de been kan brengen.

Broze opbrengst

Bovendien zou het eeuwig zonde zijn als de huidige selectie geen footprint in de Kroatische voetbalgeschiedenis kan achterlaten. Op het EK twee jaar geleden ging Kroatië er in de tweede ronde uit, op het WK vier jaar geleden kwam men de groep niet eens uit. Op het EK 2012 strandde men ook in de poule en voor het WK 2010 plaatste men zich niet eens. Op eindtoernooien is de opbrengst van de gouden generatie broos. Te broos, mag de Kroaat rustig concluderen.

Het is Modric’ recht te doen alsof het hem allemaal niks uitmaakt. Maar als vaandeldrager van de gouden generatie zou hij beter moeten weten. Het is echt nu of nooit voor de Kroaten.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.