Laatste nieuws
09.03Teruglezen: zo knokte PSV zich in blessuretijd naar zege op FC Utrecht
09.00Ismael Saibari, de man van minimaal 60 miljoen?
08.57Nervositeit bij Arsenal op pijnlijke avond: 'Te veel koks in de keuken'
08.56Uitblinkende NEC-sterkhouder grapt: 'WK met Oranje valt in vakantie, niet lekker'
08.44Zien: Lionel Messi schrijft met uitgerekend een kopbal geschiedenis voor Miami
08.38Messi schrijft met zeldzame kopbal geschiedenis voor Inter Miami
08.37PSV kan kampioen worden, maar Bosz heeft andere plannen: 'Ga daarnaartoe'
08.37Van den Brom en Van Rooij dolblij na zege op Ajax: 'Echt een fantastisch team'
08.24Berghuis dolt met pers ondanks nederlaag van Ajax: 'Dat zijn niet mijn woorden'
08.22'Klasse apart' bij PSV en felle kritiek op één man bij Ajax: dit schrijft de pers
08.20Berghuis legt de vinger haarfijn op de zere plek bij ploeterend Ajax
08.15VI Live: dag start met IJsselderby, kraker in Italië
08.00Comeback met een nieuwe nier: 'Tweede kans in het leven gekregen'
07.39Complete verbazing in Ajax-kamp: 'De vijfde plaats? Het is eigenlijk ongelooflijk'
07.37García opvallend kortaf over Ajax-spits: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
07.30VI Live: FC Volendam kan PSV helpen tegen Feyenoord
07.22Belangrijke Ajax-speler neemt het op voor Gloukh: 'Goede voetballer, maar...'
07.18Hoofdrolspeler van Ajax weigert ESPN te woord te staan na nederlaag tegen Twente
07.06Berghuis en García loven Twente na Ajax-zeperd: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
06.16Cruciaal duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
06.15Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
06.00Toen Ronald Koeman toeleefde naar zijn laatste WK als speler
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Waarom Polen niet zonder Lewandowski kan

Dinsdagmiddag zal het Spartak Stadion te Moskou zich op gaan maken voor zijn tweede WK-duel. Om 17:00 zal Senegal in de Russische hoofdstad de Polen treffen. Beiden ploegen zullen gaan strijden voor een ticket voor de knock-out fase in poule H. Bij de Polen zullen de komende weken alle ogen op 'hun' superster gericht zijn. Bayern München-spits Robert Lewandowski moet met zijn doelpunten de Poolse ploeg zo ver mogelijk in het toernooi gaan brengen.
18-06-2018 18:54 door Thijs de Bruijn

Record na record wordt door Lewandowski gebroken. Zo verscheen de topspits tweeënhalf jaar geleden nog in het Guinness Book of Records door het scoren van vijf goals in een tijdbestek van negen minuten en werd hij in het afgelopen seizoen nog de meest scorende buitenlander ooit in de Bundesliga. Maar ook in het nationale team weet de 29-jarige goalgetter uit te blinken. Zo werd Lewandowski in de Europese WK-kwalificatie de topscorer. Met een indrukwekkend aantal van zestien doelpunten bleef hij Cristiano Ronaldo nipt voor. Hiermee brak Lewandowski nogmaals een record. Niemand maakte namelijk ooit meer dan zestien doelpunten in een kwalificatiereeks. Voor zijn zestien doelpunten had de spits slechts tien wedstrijden nodig. Daarmee ontpopte Lewandowski zich tot een cruciale speler in de WK-selectie van Polen.

Foto:

Als Lewa scoort, verliest Polen niet

Sinds de uitschakeling op het EK verloor de Poolse ploeg slechts drie wedstrijden. In duel met Denemarken, Mexico en Nigeria werd er niet gewonnen. Deze verliespartijen hadden één ding gemeen: Lewandowski kwam in elk van deze drie wedstrijden niet tot scoren. In de andere twaalf wedstrijden die 'Lewa' sinds het EK in Frankrijk speelde, die dus gelijkgespeeld of gewonnen werden, wist de topspits van Bayern München het net wel te vinden. Twintig keer moesten de slachtoffers van Lewandowski in deze twaalf wedstrijden vissen.

Ook zijn statistieken in de WK-kwalificatie zijn ronduit indrukwekkend. Zo was hij met zijn zestien doelpunten in de kwalificatie goed voor 61,5% van de totale doelpuntenproductie van Polen. En met zijn drie hattricks zette hij nog een imposante statistiek neer. In 30% van zijn WK-kwalificatiewedstrijden maakte hij drie doelpunten. 'Lewa', het Poolse fenomeen dat onmisbaar is voor zijn ploeg.

Foto:

Een seizoen vol met doelpunten

Een goed WK zou voor Lewandowski een bekroning zijn op een fantastisch seizoen, want ook in competitieverband was de doelpuntenzucht van de Bayern-spits groots. 41 keer was Lewandowski in het afgelopen seizoen trefzeker voor de club uit Beieren. Hierdoor werd hij topscorer van de Bundesliga en de DFB-Pokal. De interesse vanuit het buitenland steeg met het doelpuntenaantal mee. Zo zou Real Madrid de spits deze zomer over willen nemen.

Dit zijn voor 'Lewa' echter zorgen voor later. Eerste moet de poule met Colombia, Japan en Senegal overleefd worden. Een lastige opgave, maar zeker niet onmogelijk. Met de doelpunten van Lewandowski zou Polen het zomaar eens ver kunnen gaan schoppen.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.