Laatste nieuws
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
13.06Belgische topclub ontslaat trainer: 'Van Bommel en Van Nistelrooij in beeld'
13.02Wat gaat PSV doen tegen GVVV?
13.00Met welke elf namen zou jij aftrappen tegen GVVV?
Resultaten x
Buitenland

Hoe de gouden Kroatische generatie zijn laatste kans met beide handen aangrijpt

Voor de eerste en enige noemenswaardige prestatie uit de Kroatische voetbalgeschiedenis moeten we terug naar het WK van 1998. In zijn allereerste WK-deelname grijpte het gloednieuwe voetbalnieuwe voetballand meteen de bronzen medaille nadat Oranje in de troostfinale werd verslagen. 20 jaar later is de hoop op een nieuwe medaille weer aangewakkerd. Na een overtuigende WK-start liggen de verwachtingen in de 'Parel van de Adriatische Zee' zeer hoog.
23-06-2018 20:13 door Thijs de Bruijn

Zorgen

Het WK van 2018 zou voor de Kroaten in het teken staan van de laatste kans. Het werd in aanloop naar het eindtoernooi vaak genoeg geroepen: "het is nu of nooit voor de gouden generatie van het Zuid-Europese land". De getalenteerde spelersgroep van Zlatko Dalic moest nu presteren na een aantal tegenvallende jaren. Met supersterren van Real Madrid, FC Barcelona en Juventus in de selectie lag de druk bij de Kroaten dan ook hoger dan ooit tevoren. 

De roep om een goed WK vanuit de Kroatische voetbalfans is goed te begrijpen. De selectie begint namelijk op leeftijd te raken. Spelers als Luka Modric (32), Mario Mandzukic (32) en Ivan Perisic (29) zijn al niet meer de jongste. Daar komt nog bovenop dat de aanvoer van onder van een lager kaliber is. De spelers die het over vier jaar voor Kroatië moeten doen op het WK in Qatar zijn, op een paar uitzonderingen na, geen gevestigde namen tussen de Europese top.

Een land als Kroatië beschikt over het algemeen zelden over een selectie boordevol met toppers uit de hoogste Europese competities. De selectie waarmee Kroatië naar dit WK afreisde kan dan ook goed beschouwd worden als de beste uit de geschiedenis van het land. In de resultaten van de afgelopen jaren zagen we, ondanks het spelersmateriaal, geen verbetering. Op de grote toernooien kwam Kroatië keer op keer niet verder dan de laatste zestien. Op het EK 2012 kwamen de Kroaten de groepsfase niet eens uit. Vier jaar geleden overkwam de Kroaten in Brazilië hetzelfde. In 2016 kwam Kroatië ook niet ver op het EK in Frankrijk. In de kwartfinale vond het daar al zijn Waterloo.

Droomstart

Ondanks de uitstekende selectie werd Kroatië, mede door de teleurstellende resultaten op de vorige toernooien, zeker niet als een titelkandidaat beschouwd. Sterker nog, de ploeg moest eerst maar eens een poule met IJsland, Nigeria en Argentinië zien te overleven. In de EK-kwalificatie moesten de Kroaten IJsland al voor zich dulden en een overwinning tegen Argentinië werd al helemaal onmogelijk beschouwd. Laat staan een 3-0 overwinning.

Toch lukte het Kroatië om het wereldpubliek eindelijk eens te tonen hoe goed het land eigenlijk kan voetballen. Negentig minuten lang domineerden Modric en co in duel met de hulpeloze Argentijnen. En ook in het duel met Nigeria liep Kroatië geen kleerscheuren op. Met een gemakkelijke 2-0 overwinning maakte de huidige nummer in van poule D korte metten met het Afrikaanse land.

Door deze droomstart hebben de Kroaten inmiddels de harten van vele voetbalfans veroverd. Met het frisse en aanvallende spel hebben bondscoach Zlatko Dalic en zijn mannen inmiddels sympathie in de voetbalwereld gewekt. Ook Real-middenvelder Modric bezit over een grote gunfactor. De 29-jarige Kroaat wist zich tot nu toe al goed  te onderschieden van de andere middenvelders op het toernooi door middel van zijn uitstekende spel.

De vraag die nu boven de Kroaatische selectie hangt is dan ook: kunnen de Kroaten tot aan de eindfase van het toernooi in Rusland blijven overnachten? Als de huidige topvorm van de verrassingsploeg vastgehouden wordt, dan kan het antwoord op die vraag zomaar eens ja zijn. In de achtste finales zal, in het waarschijnlijke geval dat Kroatië eerste eindigt in zijn poule, de nummer twee van Poule C op de Kroaten wachten. Australië of Denemarken maken aanspraak op die plek. Van beiden ploegen moet gewonnen kunnen worden door Kroatië. Het doel voor de Kroaten is nu dus duidelijk: voor het eerst sinds 1998 eens verder zien te komen dan de laatste zestien.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.