Laatste nieuws
05.05Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
Resultaten x
Buitenland

Hoe België en Engeland zorgden voor een WK-parodie

Voorafgaand aan het toernooi werd het duel tussen België en Engeland gezien als één van de interessantste. Niets bleek echter minder waar. In een bizar scenario werd de neutrale toeschouwer geconfronteerd met een martelgang van negentig minuten.
29-06-2018 12:30 door Tim Lauwers

Nee, Groep G zou niet uitgroeien tot een poule vol spanning en sensatie. België en Engeland zouden samen uitmaken wie als groepswinnaar de achtste finales instroomt, terwijl lelijke eendjes Panama en Tunesië de schade vooral beperkt moeten houden. De verwachtingen kwamen uit, wat helaas zorgde voor een treurige apotheose. Door het ongelukkige schema namen de twee sterkste landen het pas in de laatste groepswedstrijd tegen elkaar op, toen alle kaarten al geschud waren. 

Bizar scenario

Een duel waarin twee landen tegen elkaar strijden om de groepswinst klinkt natuurlijk bijzonder interessant. Toch waren de belangen in de groep van België en Engeland iets anders dan gewoonlijk. De winnaar van de poule komt normaliter uit bij de zwakkere broeders, maar zou nu terechtkomen in de op papier zwaardere helft van het schema. Engeland ging als koploper het duel in, waardoor een gelijkspel ervoor zou zorgen dat de Engelsen het in de rest van het toernooi zwaar te verduren zouden krijgen. Zo behoren Brazilië, Frankrijk en Portugal tot de mogelijke tegenstanders in de weg richting de wereldbeker. 
 


Hoe anders is dat bij de nummer twee van de poule, die in de rechterkant van het schema valt. België had met de tweede plaats een grotere kans om de halve finale te bereiken. Bij het doorkomen van de achtste finale zouden de Ruide Duivels namelijk in de kwartfinale gekoppeld worden aan Zweden of Zwitserland, die worden gezien als de zwakste achtste finalisten. Het zorgden voor een bizar scenario: verliezen zorgt voor een gunstiger restant van het toernooi.

Lachwekkend

Door de omstandigheden verwachtte niemand een bloedstollende strijd, maar het duel ontwikkelde zich steeds meer tot een lachwekkend toneelstuk. Spelers treuzelden opzichtig met het lossen van een schot en keepers verwerkten de makkelijkste ballen op de moeilijkste manier. Zelfs het met opzet pakken van gele kaarten werd ons niet bespaard met het oog op het zo gevreesde fair-playklassement. Zo kreeg Reuben Loftus-Cheek in de eerste helft alle ruimte om te schieten, maar besloot hij om een aanname in te zetten die zo’n twintig seconden duurde. Aan de andere kant vielen schoten van Thorgan Hazard op omdat ze wel héél ver naast gingen. 



In de tweede helft schakelden veel voetbalgekken uit armoede over naar Panama - Tunesië. Het zag er naar uit dat de parodie tussen België en Engeland ging eindigen in een doelpuntloos gelijkspel. Vlak na de rust leek Adnan Januzaj echter ineens de gemaakte afspraken te vergeten en schoot hij zonder na te denken op doel. Doelman Jordan Pickford zag de bal tot zijn genoegen in de verre hoek vliegen. De medespelers van Januzaj reageerden met gemengde gevoelens. Michy Batshuayi wist niet wat hij met zichzelf aan moest en besloot dus maar om de bal via de paal in zijn gezicht te schieten. Na negentig minuten die we liever heel snel willen vergeten stond een 1-0 stand op het scorebord. Het betekent dat Engeland in de ‘makkelijke’ helft instroomt, maar in de achtste finales nog wel even af moet rekenen met Colombia. België neemt het op zijn beurt op tegen Japan.  

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.