Laatste nieuws
23.55Michiel Kramer (37) start nieuwe carrière: 'Vandaar terwijl ik nog speler ben'
23.55'Tomiyasu is bij Ajax aangeboden, maar er is ook interesse vanuit Duitsland en Italië'
23.53Identiteit bekend: zevenvoudig Engels international opgepakt voor geweldpleging
23.50Bizar: voorzitter leest via media dat zijn hoofdtrainer naar Club Brugge vertrekt
23.32Clubloze Van Nistelrooij sluit terugkeer als trainer bij oude club niet uit
23.32Van Basten nog altijd niet overtuigd van Feyenoord-uitblinker: 'Gaat in periodes'
23.30Atlético-trainer Simeone is beducht op kracht PSV: 'Ze spelen moedig'
23.28Van der Gijp en Derksen adviseren Koeman: 'Hij is dynamischer dan Veerman'
23.16'Nóg meer problemen voor Alonso bij Real Madrid: vaste waarde maanden aan de kant'
23.15FIFA scherpt hitteprotocol aan tijdens WK: twee verplichte drinkpauzes
23.10Manchester United nadert Champions League-plekken met zege op noodlijdend Wolves
23.01Alisson kiest duidelijke kant in 'ruzie' tussen Slot en Salah bij Liverpool
22.58United wint zonder De Ligt op bezoek bij Wolves, Fernandes de grote man
22.51Milan recht rug tegen Torino en keert dankzij Pulisic terug aan kop in Serie A
22.50Van Basten vernietigend en haalt hard uit: 'Heeft het verstand van een meikever'
22.45Janssen steunt Ajax-uitblinker na afzeggen interlands: 'Had ik ook een hekel aan'
22.41Clubicoon van Liverpool laat geen spaan heel van Salah: 'Het is een schande'
22.21Advocaat overweegt Eredivisie-speler te overtuigen van interlandswitch
22.09Advocaat trots op historische prestatie: 'De moeilijkste in mijn carrière'
22.08Stagiair De Graaf voorlopig niet welkom bij Twente: 'Sleutels moeten inleveren'
22.00Perez: 'Denk dat Ajax-spelers denken: goed dat hij erbij is, maar wat een...'
21.53Janssen hoopt op Oranje-oproep voor PSV-uitblinker: 'Voor mij een no-brainer'
21.40Van Hanegem ziet 'verschrikkelijke' WK-loting: 'Hij is nog erger dan Blatter'
21.34Jansen kraakt invloed van FIFA: 'Meest machtige politieke instituut ter wereld'
21.30Slot brengt slecht nieuws over Nederlander bij Liverpool: 'Een aantal weken eruit'
21.15Slot laat ontevreden sterspeler Salah thuis, maar houdt deur voor terugkeer open
20.55Van Basten over voormalig Ajax-directeur: 'Al die losers worden analist!'
20.54Rob Jansen weet het zeker: 'Hij gaat in de zomer weg bij Feyenoord'
20.35Slot reageert op Salah: 'Of hij z'n laatste duel voor de club al gespeeld heeft?'
20.30Praat mee op VP: Torino - AC Milan
20.25Woedende reactie Weghorst zorgt voor onbegrip: 'Slaat zelf spelers op hun strot'
20.25Belgische fans zijn woest na 'bizar' ontslag van Brugge-trainer: 'Triest bestuur'
20.10Simeone deelt groot compliment uit op ultrakorte persconferentie: 'PSV is dapper'
20.00Praat mee op VP: Manchester United zonder De Ligt tegen hekkensluiter Wolves
19.50Spaan deelt een 8 uit aan Ajax-speler: 'Zagen het vroeger vooral bij Brazilianen'
Resultaten x
Buitenland

José Gimenez: een geboren verdediger

José María Giménez vormt samen met Diego Godin dit wereldkampioenschap het beste verdedigingsduo. Het Uruguayaanse centrum is haast niet te passeren en kreeg enkel in de achtste finale tegen Portugal een doelpunt tegen.
06-07-2018 13:41 door Tim Beck

Giménez is het type verdediger dat je lachend doormidden zaagt als het nodig is. Een scheermes. Hard, soms misschien over het randje. Je zou het ook kunnen uitleggen als typisch Zuid-Amerikaans. Een soort speler dat we in Nederland de ene keer vervloeken, om hem niet veel later als voorbeeld aan te halen. In de zin van: we zouden wel iets meer van die jongens mogen hebben. Toch is het beeld van de verdediger van Atlético Madrid niet helemaal terecht. Volgens de statistieken van Whoscored.com heeft Jiménez dit wereldkampioenschap helemaal niet zoveel overtredingen nodig. Gemiddeld maar 0,7 per duel. Meer dan zestig verdedigers maakten gemiddeld meer overtredingen dan Jiménez dit WK. Collega-verdediger Diego Godin scoort met 1.3 overtreding per wedstrijd ook niet hoog.

Samen met Godin vormt Jiménez zowel bij Uruguay als Atlético Madrid vaak een niet te nemen vesting. In poule A speelde Uruguay een paar doodsaaie wedstrijden, mede door het uitstekende verdedigen. Edinson Cavani en Luis Suarez moesten toen nog warmdraaien, waardoor er tegen Saoedi-Arabië en Egypte weinig te beleven was. Maar niemand die daar om maalt in Uruguay, want daar zijn verdedigers als Godin en Jimenez haast heilig verklaard. Het draait enkel om winnen en hoe is van ondergeschikt belang. De makkelijkste manier om te winnen is door zo min mogelijk kansen weg te geven. Vanmiddag tegen Frankrijk zal Uruguay wederom voornamelijk vertrouwen op het centrale duo. 

Qua statistieken staan ze dan ook beiden in de bovenste regionen wat betreft verdedigen. Jiménez staat bovenaan in het klassement om meeste intercepties. Godin staat eveneens in de top vijftien van alle verdedigers op het WK die meer dan twee wedstrijden hebben gespeeld.

  Jiménez Godin
Gemiddelde intercepties 4.0 2.3
Overtredingen 0.7 1.3
Gemiddelde opruimingen 6.0 4.8

Recoba

Jiménez is in januari pas 23 jaar geworden en heeft dus nog een hele mooie toekomst voor zich. Als tiener was hij er ook al bij op het wereldkampioenschap van 2014, waar hij de eerste wedstrijd tegen Costa Rica nog niet in actie kwam. Vervolgens werd hij wel opgesteld door bondscoach Oscar Tabárez, omdat Diego Lugano geblesseerd raakte. Jiménez verdween zelden meer uit de basisopstelling. 95-voudig international en aanvoerder Lugano had met hem een waardig opvolger gekregen.  

Jiménez begon zijn voetballoopbaan bij Danubio, een topclub uit hoofdstad Montevideo. Bij Danubio werden onder anderen ook Edinson Cavani en Álvaro Recoba grootgebracht. Lang speelde Jiménez echter niet in het eerste van de Uruguayaanse club, want hij kwam maar tot zestien wedstrijden in de hoofdmacht. Al in 2013 maakte hij de overstap naar Atlético Madrid, dat een verdediger in hem zag die geknipt was voor hun spel.

1 miljoen euro

Even kon hij wennen aan de manier van spelen, maar het was veelzeggend hoe makkelijk Atlético Madrid topverdediger Miranda in 2015 naar Inter Milan liet gaan. Ze wisten: we hebben de misschien wel beste verdediger van zijn leeftijdscategorie in onze ploeg. Dat blijkt, want al drie jaar op rij krijgt Atlético Madrid het minst aantal treffers tegen in de Spaanse competitie (2015/16: 18 goals tegen, 2016/17: 27 goals tegen & 2017/18: 22 goals tegen). Niet geheel toevallig vanaf het moment dat Jiménez definitief doorbrak. 

Achteraf is het makkelijk praten, maar Atlético Madrid zal zich soms nog op de dijen kletsen over de prijs die ze voor hun groeibriljant hebben betaald. Slechts één miljoen euro maakte Atlético Madrid toentertijd over aan Danubio. In 2016 deed hij het dusdanig goed dat de Arsenal en Manchester United naar zijn dienste lonkten, maar voorlopig zit hij goed in de Spaanse hoofdstad. Aan de zijde van Godin ontwikkelt hij zich met rassenscheden. Bovendien profiteert ook zijn land van de lange samenwerking met Godin, dat blijkt dit wereldkampioenschap wel. Ook niet onbelangrijk voor een passievolle Uruguayaan. De grote vraag voor vanmiddag: kan de ijzersterke verdediging ook Kylian Mbappé en consorten van scoren afhouden? 

Godin en Jiménez boos op de scheidsrechter




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.