Laatste nieuws
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
11.25Mijnans ziet Telstar terugkomen in de wedstrijd: 'Dan probeer je dat'
11.08Flinke rel bij het Lazio van Taylor en Noslin: Nederlander genoemd bij ruzie
11.06Slot maakt zich vanwege mogelijke terugkeer Wirtz niet druk om 'kansarm' Liverpool
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Lost West Ham United eindelijk belofte in?

De tranen vloeiden rijkelijk op die lente-avond in 2016. West Ham United had na een fantastisch seizoen met 3-2 van Manchester United gewonnen. West Ham United ging Europa in en nam op een fantastische manier afscheid van Upton Park, het iconische stadion. De hemelbestorming zou vervolgens in het Olympisch Stadion van de Spelen van 2012 verder gaan.
10-07-2018 12:29 door Jan Willem Spaans

Boze tongen beweerden dat West Ham zijn achterban vergat en dat ze hun neus intussen zouden ophalen voor de eenvoudige East Enders die van oudsher zaterdagochtend in fabrieken of havens werkten alvorens ze naar Upton Park trokken voor het voetbal. Zo lag het niet helemaal: de East Enders in kwestie zijn door de volledig opgefokte Londense huizenmarkt de stad uitgejaagd. Om in Londen anno 2018 publiek te trekken, was een andere accommodatie noodzaak. De club kreeg dit stadion bovendien in de schoot geworpen voor ver onder de normale kostprijs.

De Europese vuurdoop van het stadion, voor ruim 56.000 man tegen het Roemense Astra Giurgiu, liep uit op een deceptie: de Roemenen schakelden West Ham uit. Het zou symbool staan voor de rampspoed. Slaven Bilic kon het champagnevoetbal dat zijn ploeg op Upton Park speelde niet meenemen op de Jubilee Line richting de intussen tot London Stadium omgedoopte arena. Zijn vervanger David Moyes kon wel definitieve schipbreuk vermijden, maar meer ook niet. De giftige veldbestorming na een kansloze thuisnederlaag tegen Burnley stond symbool voor de enorme onvrede bij de aanhang.

Na twee jaar aanmodderen lijken er nu betere tijden aan te komen. Ondanks de magere resultaten zijn alle seizoenkaarten alweer voor vette bedragen verkocht. Tussenpaus Moyes is afgelost door een grote naam: de ruim ervaren Manuel Pellegrini staat volgend seizoen voor de groep. Hij tekende voor drie seizoenen en zal jaarlijks zo’n elf miljoen pond gaan opstrijken. En dan is het geld nog niet gestopt met rollen in Londen: de transfermarkt moet ook aan de nieuwe dadendrang geloven.

Stadgenoot Fulham moest al toezien hoe West Ham hun rechtsback Ryan Fredericks transfervrij overnam. De 25-jarige vleugelverdediger bleek vorig seizoen ineens één van de beste spelers in het Championship te zijn. Maandag kon West Ham ook Jack Wilshere transfervrij overnemen van Arsenal, eveneens een Londense ploeg. Het is altijd een publiek geheim geweest dat Wilshere als jochie supporter van de Hammer was. Verder is Lukasz Fabianski gehaald voor op doel en in de 21-jarige Issa Diop hebben ze achterin een nieuwe leider waar ze nog jaren mee voort kunnen. Het zal er niet bij blijven ook.

Al wekenlang wordt de club in verband gebracht met Felipe Anderson van Lazio. De Italianen weten uiteraard dat West Ham over een dikke beurs beschikt en proberen derhalve wel het onderste uit de kan te halen, maar het lijkt erop dat die transfer toch spoedig rondkomt. Ook is de club in de markt voor Andriy Yarmolenko, de Oekraïner die bij Borussia Dortmund nooit tot volledige wasdom komt. Andere namen die bij de club genoemd worden bieden ook hoop: Franco Vázquez van Sevilla staat ook in Londense belangstelling. Tot slot is er ook nog sprake van een eventuele terugkeer van Dimitri Payet, de Franse spelmaker die in zijn tijd bij de club tot een absolute publiekslieveling uitgroeide.

Oudere West Ham-fans, authentieke Cockneys, maken op ieder verjaardagsfeestje alle aanwezigen nog steeds gek door te verkondigen dat niet Engeland, maar West Ham in 1966 wereldkampioen werd. Bobby Moore was immers aanvoerder van de Three Lions, en in de finale namen Hammers Geoff Hurst en Martin Peters het doelpunt voor hun rekening. Sinds ’66 heeft Engeland noch West Ham veel gepresteerd. Als de ploeg van Gareth Southgate daar een einde aan brengt, kan het heel wel zijn dat West Ham United, nieuwe stijl, dat voorbeeld volgt.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.