Laatste nieuws
03.15Slechts 700 PSV-fans welkom in uitvak bij Ajax - PSV
00.40Britse media prijzen Hato na Chelsea-afgang: 'Valt te verwachten van Ajax-product'
00.1042-voudig international geeft WK-droom met Oranje op: 'Ik denk niet dat ik mee ga'
00.05Götze kop van jut in dramatisch Bundesliga-jaar: 'Trainer passeert wereldkampioen'

Gisteren

23.55Dit zijn de favoriete Cruijffiaanse uitspraken bij de Cruijff Première
23.55'Cynisme regeert bij Feyenoord: 'In twee jaar tijd volledig weggezakt''
23.51Opluchting bij 'Italiaans' PEC Zwolle: 'Het was billenknijpen'
23.40Samenvattingen eredivisie: Sparta beëindigt negatieve reeks, Twente na rust wakker
23.34Gullit uitgefloten op Cruijff-avond in Arena: 'Zijn keuze, niet die van mij!'
23.30Boëtius en Van Gelderen richting Suriname-week: 'Worden tien overgetelijke dagen'
23.30Goed gevulde Arena en talloze prominenten bij première Cruijff-docu: 'Johan voor altijd'
23.30Brentford mag dromen van Champions League-voetbal
23.18Veelbesproken Spaans talent maakt zijn eerste PSG-goal in galavoorstelling
23.15'Celtic aast op nieuwe eerste doelman en zet ex-AZ-doelman op de lijst'
23.15Twente schrikt pas na rust wakker en pakt winst bij Fortuna Sittard
23.12'Herenakkoord' tussen Van Persie en Advocaat: 'Hij kon op mij rekenen'
23.10Sparta weet weer wat winnen is na simpele zege op slap Volendam
23.10Liverpool onderuit in Nederlands getint duel met Brighton, Chelsea profiteert niet
23.07Dure misser Juventus bij eerste optreden Milik in bijna twee jaar tijd
22.58Drommel 'zat in het hoofd' met Oranje-oproep: 'Als ik heel eerlijk ben: tuurlijk'
22.53Velanas leidt PEC Zwolle bij eerste basisplaats dit seizoen langs NAC Breda
22.53PEC duwt NAC verder in de problemen met armetierige zege
22.53PEC Zwolle duwt NAC verder in de problemen
22.52VI Live: PSG etaleert zijn klasse tegen tiental Nice
22.49Ajax-icoon zou dolgraag meedoen in De Klassieker: 'Ze zouden bang zijn!'
22.35Sneijder omschrijft ideale Ajax-functie: 'Dat zou perfect bij mij passen'
22.35'Bayern München scout twee absolute toptalenten om Goretzka op te volgen'
22.28Strijd om Bundesliga-promotie ongemeen spannend na nieuwe misstap Schalke
22.27Jordi Cruijff over 'onsterfelijke' Johan: 'Dat zie ik bij elke paspoortcontrole'
22.26VI Live: NAC brengt via Nassoh de spanning terug in Zwolle
22.22Paniek bij Volendam? 'Harde realiteit dat het nu niet goed genoeg is'
22.20'Frenkie herinnert ons aan Johan, dankzij hem blijft die essentie behouden'
22.10Jordi Cruijff over vader Johan: 'Dat deed hij zelfs na een verloren CL-finale...'
22.05VP-voetbalkantine: 'Begrijpelijk dat PSV stekker uit Pepi-deal heeft getrokken'
21.56Buijs prijst Twente-uitblinker na nederlaag: 'Vervelend, maar credits naar hem'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Waar komt Jordi Cruijff eigenlijk terecht in de Chinese Super League?

Chongqing Lifan maakte eerder deze week bekend dat Jordi Cruijff de nieuwe hoofdtrainer is. Tegenwoordig gaan veel bekende namen aan de slag in de Chinese Super League om hun zakken nog even goed te vullen, maar waar komt Cruijff eigenlijk terecht?
09-08-2018 20:00 door Bob van Dijk

Chongqing Lifan viert bijna 23e verjaardag

In Nederland weten we eigenlijk vrij weinig over de Chinese Super League en zeker niet over Chongqing Lifan. De club werd in 1995 opgericht en viert op 19 augustus aanstaande haar 23e verjaardag. Toch heette de club niet altijd Chongqing Lifan Football Club. Tussendoor ging de club ook door het leven als onder meer  Chongqing Lifan Xinganjue en Chongqing Qiche. Prijzen pakken deed Chongqing Lifan tot op heden twee keer. In 2000 werd de eindzege gepakt in de Jia B League en in 1996 had de club al de Chinese FA Cup gewonnen. Voor Cruijff is echter een geheel andere taak weggelegd dan prijzen pakken.

Degradatiezorgen in Chongqing Olympic Sports Center

Chongqing Lifan werkt de thuiswedstrijden af in het Chongqing Olympic Sports Center. Dat stadion biedt plaats aan liefst 58.680 supporters. Veel heeft men echter nog niet kunnen juichen in het stadion. Chongqing Lifan bezet na zestien gespeelde wedstrijden de veertiende plaats en verkeert zodoende in degradatienood. De Chinese Super League bestaat uit zestien clubs en de nummer vijftien en zestien degraderen rechtstreeks. Momenteel doen alleen Dalian Yifang (dertien punten) en Guizhou Hengfeng Zhicheng (acht punten) het slechter. Chongqing Lifan heeft pas vijftien punten bij elkaar verzameld.

Cruijff moet het beter doen dan Arie Haan

De negenvoudig international van Nederland heeft amper tijd gehad om zich te verdiepen in de stad en de club. Wel zou hij Arie Haan kunnen bellen voor wat meer informatie. Haan was in 2009 hoofdtrainer van Chongqing Lifan, maar degradeerde dat jaar naar het tweede niveau van China. "Omdat het zo snel is gegaan heb ik geen kans gehad om de stad en de club te verkennen voordat ik tekende, maar dat doet er niet toe. Mijn opdracht is om meteen te leveren, omdat er geen tijd meer te verliezen is", aldus Cruijff in gesprek met De Telegraaf.

Selectie zonder bekende namen

Terwijl veel clubs in China beschikken over Europese sterren geldt dat eigenlijk niet voor Chongqing Lifan. De selectie van de club bestaat voornamelijk uit Chinese voetballers, maar er zijn ook spelers van buiten China aanwezig binnen de ploeg. Aanvaller Sebá speelde in Europa bij onder meer FC Porto en Olympiakos. Alan Kardec heeft op zijn beurt een verleden bij SL Benfica. Op het middenveld heeft Cruijff de beschikking over Fernandinho Conceiçao en Fernandinho Silva. Alle vier zijn die spelers afkomstig uit Brazilië.

'Fantastisch contract' voor vier maanden

De inmiddels 44-jarige Cruijff werkte eerder als assistent-trainer bij Valletta FC op Malta en het Cypriotische AEK Larnaca. Vervolgens trok hij naar Israël. Daar was hij tussen 2012 en 2017 technisch directeur en vervulde Cruijff afgelopen seizoen de rol van hoofdtrainer bij Maccabi Tel Aviv FC. Bij Chongqing Lifan begint hij aan zijn tweede klus als hoofdtrainer en tekent de Amsterdammer voor vier maanden. "Ik heb voor vier maanden een fantastisch contract gekregen. Als we ons handhaven, dan gaan we nog een jaar door. De club heeft er werkelijk alles aan gedaan om me binnen te halen. Ik mag zelfs mijn eigen staf van vijf man meenemen", aldus de coach.

Cruijff opent zijn avontuur bij Chongqing Lifan direct met een pittige wedstrijd. Zaterdag debuteert de trainer bij zijn nieuwe club met in het duel met Shandong Luneng Taishan. Daar staat oud-Feyenoorder Graziano Pellè momenteel onder contract. Shandong Luneng is nog volop in strijd om het kampioenschap en bezet de tweede plaats. De aftrap in Chongqing Olympic Sports Center zal zijn om 13:35u.

 




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.