Laatste nieuws
10.25Feyenoord is boos door blessure Sauer en eist financiële compensatie
10.25Mbappé over het hebben van dubbele nationaliteit: 'Is anders dan voor een club'
10.19'Heel trots moment' door officieus Ajax-debuut: 'Spelers gaven me complimenten'
10.10'WK-schurk' Robben duikt op in ludieke Mexicaanse chipsreclame
10.05'De club wil gaan uitbreiden naar 40 duizend plekken en elk jaar Europees voetbal'
10.05Ouaissa wijst op groot verschil bij NEC: 'Vorig jaar was het een beetje saai'
10.00Atlético Madrid wil gewenste aanvallende versterking weghalen bij Barcelona
09.50Uitblinker op tijd fit voor duel met Feyenoord: 'Moeten ze niet onderschatten'
09.45De balans na drie jaar Bosz bij PSV: veel meer goals en Til als meest gebruikte speler
09.30Curaçao in meerdere opzichten de kleinste
09.30Guardiola: 'Salah is één van de beste Premier League-spelers ooit'
09.25'Vloek' voor duel met PSV: 'Of het in de Tachtigjarige Oorlog was, we zien mogelijkheden'
09.20Roda JC breekt met trainer: 'Het was de keuze van de club'
09.20Correia reageert op 'één miljoen-clausule' in contract: 'Dat is super, echt top'
09.20Roda JC legt uit waarom het breekt met Van Dessel
09.10Chery stopt na mislopen WK als international Suriname: 'Trots is groter dan teleurstelling'
09.07Hectische dag voor Boëtius door paspoortgate: 'Het was gissen voor mij'
09.07Kroes rekent af met ‘onwaarheden’ bij Ajax: ‘Hoezo dan? Waarom moet dit zo?’
09.05Sleutelduel tegen Twente voor Ajax en García, die nog niet over zijn positie wil praten
09.05Teleurstelling bij Dordrecht en Kuijt na zeperd tegen Roda JC: 'Play-offs ver weg'
09.00Oppervolksclub RC Lens gaat PSG te lijf met supertrio en pure hartstocht
08.50Pikant weerzien: Lijnders leidt Man City tegen Liverpool door schorsing Guardiola
08.48AD onthult 'verbinder' in paspoortgate: 'Paes gewaarschuwd, maar niet door hem'
08.28Ronaldo direct succesvol bij rentree Al-Nassr: 'Goed om terug te zijn'
08.23Cruijff moet gaan snijden bij Ajax: 'Wijndal, Akpom en Gaaei niet goed genoeg'
08.20FC Twente als ideale medicijn voor zoekende Ajax-spits Weghorst
08.15VI Live: Slot met Liverpool tegen Man City, Barcelona op bezoek bij Atletico
08.15Tussen voetbal en raketten: het leven van Pelle van Amersfoort in Qatar
07.52Bosz deelt mooiste herinnering aan Abdelhak Nouri: 'Dat is wel heel bijzonder'
07.42Doelman hint op PSV-exit: 'Het perspectief bij PSV is volgend seizoen niet daar'
07.30VI Live: PSV hoopt tegen FC Utrecht volgende stap richting titel te zetten
07.30PSV gaat voor vrij zeldzame dubbel tegen FC Utrecht
07.07ADO ruikt titel en kan op Paasmaandag toeslaan: 'Dat is nu binnen handbereik'
07.07Büttner tweemaal trefzeker na formele ontslagbrief: 'Hans, je moet goed lezen...'
06.00Het hardste (en beste) verdedigingsduo ooit: Theo de Tank en IJzeren Rinus
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Welke Nederlanders koesteren nog hoop op Europa League-plaatsing?

In de voorronde van de Europa League is er geen plaats meer voor Nederlandse teams. Feyenoord, Vitesse en AZ gingen allemaal roemloos ten onder. Een catastrofe voor het Nederlandse voetbal. Welke Nederlanders vechten nog wel voor Europese plaatsing?
23-08-2018 14:39 door Tim Beck

Bij Ludogorets Razgrad staan twee aanvallers onder contract met een Nederlands paspoort, namelijk Jody Lukoki en Vura, oftewel Virgil Misidjan. Vooral Misidjan is een vaste kracht bij de Bulgaarse club, die ten koste van het Georgische Torpedo Kutaisi hoopt door te bekeren. Misidjan zag zijn marktwaarde bij Ludogorets groeien tot vijf miljoen euro.

AS Trencin, de beul van Feyenoord, heeft uiteraard een hele groep met Nederlanders onder contract staan: Joey Sleegers, Aschraf El Mahdioui, Desley Ubbink en Philippe van Arnhem. Sleegers en El Mahdioui zijn belangrijke krachten en moeten zich van hun beste kant laten zien, willen ze AEK Larnaca verslaan. Bij de Cypriotische club loopt een heel elftal aan Spanjaarden. Daarbij zit ook een Spaanse Nederlander, namelijk Hector Hevel, die in het verleden het shirt van ADO Den Haag droeg. In alle kwalificatieduels in de Europa League speelde hij de volle negentig minuten.

Foto:
Joey Sleegers

Bij een andere Cypriotische grootmacht, APOEL Nicosia, verdienen Boy Waterman en Reza Ghoochannejhad hun brood. De 34-jarige Waterman heeft een vaste plek onder de lat en hoopt met zijn team FC Astana uit te schakelen. Zelfs daar staat een bekende onder contract, want Rangelo Janga, ex-aanvaller van onder meer Excelsior, is in Kazachstan neergestreken. De fysiek sterke Janga kwam deze zomer over van AA Gent.

Jeremy de Nooijer hoopt met FC Sheriff een plaats te veroveren van de groepsfase van de Europa League. De zoon van Dennis de Nooijer moet het met de Moldavische club opnemen tegen Qarabag FK. Een iets minder bekende Nederlander zal zijn opwachting maken in de wedstrijd tussen Suduva Marijampole-Celtic, namelijk Rigino Cicilia.

De bovenste namen zijn niet direct interessant voor bondscoach Ronald Koeman, maar Koeman zal toch wel graag zien dat Atalanta Bergamo zich plaatst voor de groepsfase van de Europa League. Met Marten de Roon, Hans Hateboer en in mindere mate Robin Gosens lopen daar eventueel interessante namen voor Oranje. Allen hadden een basisplaats bij de overtuigende openingswedstrijd in de Serie A. Dat hopen ze vanavond een vervolg te geven tegen FC Kopenhagen.

Ricky van Wolfswinkel was ook ooit interessant voor Oranje, maar het is bij twee interlands gebleven tot nu toe. Wil hij ooit nog zijn opwachting maken in het Nederlands elftal zal hij vooral goed moeten presteren in de Europa League, een toernooi dat hem goed ligt. FC Basel neemt het op tegen Apollon Limassol uit Cyprus. Bij CFR Cluj, dat het opneemt tegen Dudelang, heeft Damjan Djokovic, een Kroatisch-Nederlandse middenvelder, nog kans op plaatsing.

Foto:
Van Wolfswinkel na zijn doelpunt tegen Vitesse

Wil Besiktas de Europa League halen, dan zal het moeten afrekenen met Partizan Belgrado. Ook hier zal Koeman met een schuin oog naar kijken, want Ryan Babel en Jeremain Lens gelden als goede opties voor de aanvallende posities. Beiden zijn op dit moment echter geblesseerd, waardoor de Nederlandse eer bij Besiktas hooggehouden moet worden door Oguzhan Özyakup.

Bij Rosenborg geen Nederlandse speler op het veld, maar wel een Nederlandse trainer buiten de lijnen. In juli werd hoofdjeugdopleiding Rini Coolen gepromoveerd tot hoofdtrainer van de Noorse topclub. Sindsdien presteert hij erg goed en dat hoopt het een vervolg te geven tegen KF Shkendija.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.