Laatste nieuws
14.40Ten Cate vreest geen uitsluiting Suriname voor WK: 'Indianenverhaal'
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.35Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.25Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Gimenez krijgt concurrent
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
10.30Zoveel kans maken Ajax en PSV op overwintering in de Champions League
Resultaten x
Buitenland

Transformeert Sevilla zaterdag van outsider tot titelkandidaat?

Nog altijd wachten we op een doorbraak in de overmacht van Barcelona, Real Madrid en in mindere mate Atlético Madrid. Waar vorig jaar Valencia even meedeed om de titel, neemt Sevilla het stokje over als uitdager van de onaantastbare top drie.
19-10-2018 16:23 door Tim Lauwers

Zaterdag staat er een absolute kraker op het programma in de Spaanse competitie. Barcelona, de nummer twee van La Liga, neemt het op tegen koploper Sevilla. Het duel dat om 20:45 uur begint is voor de verrassende nummer één een uitgelezen mogelijkheid om zich op te stellen als serieuze titelkandidaat. Om afstand te doen van het stempel ‘outsider’ is een goed resultaat tegen Barça een must. 

Kijkend naar het begin van de competitie is het eigenlijk een wonder dat de Sevillistas meedoen om de bovenste plaatsen. In de eerste vier duels van het nieuwe seizoen pakte de ploeg van Pablo Machín slechts één overwinning, op bezoek bij Rayo Vallecano. Na de nederlaag tegen Getafe medio september is Sevilla echter helemaal los. Een ruime 6-2 overwinning op UD Levante bleek het begin van een indrukwekkende serie. Het hoogtepunt vond plaats tegen Real Madrid, dat kansloos met 3-0 van de mat werd geveegd. 



Metamorfose 

De moeizame start van Sevilla kwam niet helemaal uit de lucht vallen. Met het vertrek van Clément Lenglet (Barcelona), Steven N’Zonzi (AS Roma) en Joaquín Correa (SS Lazio) raakte het een hoop sterkhouders kwijt. De leegloop ging gepaard met een nieuwe trainer, in de vorm van Pablo Machín. De 43-jarige Spanjaard pakte direct uit en legde 75 miljoen euro neer voor aanwinsten. Zo maakten Quincy Promes, Aleix Vidal en André Silva de overstap naar de ambitieuze club.

Laatstgenoemde is direct de verpersoonlijking van de opmars van Sevilla. André Silva stond bij FC Porto bekend als een groot talent en moest met zijn overstap naar AC Milan furore maken in de Serie A. Het tegenovergestelde werd werkelijkheid. Silva kwam niet verder dan twee doelpunten in Italië en vertrok met de staart tussen de benen op huurbasis naar Spanje. Eenmaal in Sevilla leefde de Portugees helemaal op. Met zeven goals in acht wedstrijden staat hij tweede in de Spaanse topscorerslijst, één doelpunt verwijderd van Cristhian Stuani. 



Crisis in Catalonië 

Waar de overmacht van Real Madrid of Barcelona vaak ongekend is in de Spaanse competitie, maken beide ploegen een crisis door. Het biedt een ideale mogelijkheid voor ploegen die normaliter niet in de buurt komen om te stunten. Sevilla wil dan ook dolgraag gebruik maken van de matige vorm van Barcelona. De Catalanen werden vorig seizoen nog kampioen met één nederlaag. Na acht duels is de hoop op een ongeslagen seizoen 2018/19 alweer vervlogen. 

De eerste vier wedstrijden werden nog gewonnen, waarna de crisis toesloeg. Men ging er vanuit dat het gelijkspel tegen Girona slechts een slippertje zou zijn, maar niets bleek minder waar. Een nederlaag tegen hekkensluiter CD Leganés werd opgevolgd door nieuw puntverlies tegen Athletic Bilbao en Valencia. Het betekent een ongekende reeks van vier duels zonder overwinning. De komende twee weken zijn erop of eronder voor Ernesto Valverde en zijn spelers. Na de kraker tegen Sevilla staat de eerste editie van El Clásico op het programma in Camp Nou. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.