Laatste nieuws
08.05Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x
Buitenland

Dit zijn de meest opvallende spelers bij het ontketende Borussia Dortmund

Borussia Dortmund is dit seizoen een van de meest succesvolle ploegen van Europa. De Duitsers verloren nog geen wedstrijd en scoren aan de lopende band. Alleen Juventus en PSG verzamelden tot dusver meer punten in de Europese topcompetities.
26-10-2018 19:03 door Thijs de Bruijn

Hoe anders was de situatie een seizoen geleden toen Peter Bosz nog aan het roer stond in het Westfalenstadion. De club was onder de Nederlander immers in een sportieve crisis verzonken. Na 15 speelronden stond Borussia Dortmund op een teleurstellende achtste plek. Peter Bosz droeg bovendien de rode lantaarn in zijn Champions League-groep na kansloze verliespartijen tegen Tottenham Hotspur en Real Madrid. Tot overmaat van ramp volgden twee gelijke spelen tegen het kleine Apoel Nicosia. Het onvermijdbare gevolg was een ontbinding van het contract van de Nederlandse oefenmeester

Een seizoen later doet Borussia Dortmund het vele malen beter. Geen ploeg kwam beter uit de Duitse zomerstop dan Borussia Dortmund. In zowel de Bundesliga als de Chamions League verloren de zwart-gelen nog niet en ook het doelsaldo van de Duitsers is niet misselijk. Zo scoorden ze in de eigen competitie al 27 doelpunten, dat zijn meer doelpunten dan de algehele productie van Schalke 04 en Bayern München bij elkaar opgeteld. 

Ook in de Champions League is de ploeg uit Nordrhein-Westfalen in vorm. Sterker nog, Borussia Dortmund was tot dusver de beste ploeg in de groepsfase. De huidige koploper van groep A verzamelde al negen punten en heeft op dit moment het beste doelsaldo in de competitie. Het scoorde er immers al acht terwijl er geen enkele bal voorbij doelman Roman Bürki ging.

Nieuwe gezichten

Dortmund verscheen met een hoop nieuwe gezichten uit de zomerstop. Zo werd Lucien Favre aangesteld als nieuwe manager en werd de portemonnee tevoorschijn getoverd voor een aantal aankopen. Zo maakten Thomas Delaney, Abdou Diallo en Axel Witsel de overstap naar Dortmund. Met de combinatie van de oude vertrouwde namen, een nieuwe lichten toptalenten en de nieuwe aankopen lijkt Favre een succesformule gevonden te hebben. ELF Voetbal zette de meest opvallende namen uit de ploeg op een rij.

De revelatie: Paco Alcacer

Het leek een gokje van Borussia Dortmund. Paco Alcacer leefde in dienst van FC Barcelona immers twee seizoenen lang in de anonimiteit. Veel speeltijd kreeg hij niet en zichzelf bewezen bij FC Barcelona had hij ook nog niet. Toch besloot Borussia Dortmund, vlak voor het verstrijken van de transferdeadline, in Catalonië aan te kloppen voor Paco Alcacer. Een huurovereenkomst voor een seizoen werd tussen beide partijen gesloten.

Nu, enkele maanden later, weet Borussia Dortmund niet hoe snel ze een definitief bod moeten gaan voorbereiden op de Spaanse goalgetter. De Spanjaard is immers de revelatie van het seizoen. Zo scoort hij in de Bundesliga gemiddeld eens per twintig minuten en lijkt hij ook in de Champions League niet af te stoppen. In vijf wedstrijden voor Borussia Dortmund, waarin hij vrijwel nooit de volle negentig minuten speelde, scoorde Alcacer al acht keer. Borussia Dortmund lijkt dan ook een waardig opvolger voor de vertrokken Pierre-Emerick Aubameyang gevonden te hebben.

De topaankoop: Axel Witsel

Veel Europese topclubs zullen zich nog wel eens even achter de oren krabben als ze naar de prestaties van Axel Witsel in het shirt van Borussia Dortmund kijken. De Belgische middenvelder was deze zomer voor slechts twintig miljoen euro op te halen bij het Chinese TJ Quanjian. Alleen Dortmund hapte toe. Bij de ploeg van Lucien Favre heeft de Rode Duivel nu al bewezen dat hij het 'koopje' van het seizoen is.

Witsel is immers al een ware publiekslieveling geworden in het Westfalenstadion. De Belg maakt met zijn werklust en leiderschap veel indruk in de Bundesliga en in de Champions League. De verdedigende middenvelder was bovendien al drie keer trefzeker. 

Het toptalent: Jadon Sancho

Slechts achttien jaar oud is de Engelsman die wekelijks vanaf de linkerflank begint bij Borussia Dortmund. Jadon Sancho speelt echter alsof hij al jaren meedoet op dit niveau. Het absolute toptalent van Borussia Dortmund heeft zich inmiddels ontpopt tot een van de grootste talenten van Europa.

Scoren en het geven van assist gaat Sancho dit seizoen vrij eenvoudig af. Hij was al drie keer trefzeker en gaf acht keer de beslissende pass. Hiermee verdiende de Engelsman ook al een uitnodiging van Gareth Southgate voor het nationale elftal.

De vedette: Marco Reus

Sinds 2012 staat Marco Reus al onder contract bij Borussia Dortmund, maar waar vele generatiegenoten Dortmund achter zich lieten, verdient Reus nog altijd zijn brood in Nordrhein-Westfalen. De vedette van Borussia Dortmund kent eindelijk eens een (tot dusver) blessurevrij seizoen en drukt direct zijn stempel op het elftal van Favre. 

Reus was immers al goed voor zeven doelpunten en zeven assists. De aanvallende middenvelder blijft een cruciale schakel bij Borussia Dortmund. 

De man van de assist: Achraf Hakimi

Paco Alcacer was niet de enige speler die deze zomer op huurbasis overkwam vanuit Spanje. Achraf Hakimi, speler van Real Madrid, verbond zijn lot immers ook voor een jaar aan Borussia Dortmund. In de Bundesliga heeft de rechtsback van Marokkaanse komaf de smaak inmiddels goed te pakken.Vooral in het geven van assists blinkt het 19-jarige toptalent uit. Vijfmaal gaf hij als rechtsback dit seizoen al de beslissende pass. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.