Laatste nieuws
17.15Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
Resultaten x
Buitenland

Hoe de trieste teloorgang van AS Monaco aanhoudt onder Henry

De afgelopen jaren ontwikkelde AS Monaco zich steeds meer tot een Europese topclub. Terwijl de Monegasken ook dit seizoen deelnemen aan de Champions League, gaat het alsmaar bergafwaarts. Ook onder nieuwe trainer Thierry Henry staat de landskampioen van 2017 aan de rand van de afgrond.
07-11-2018 14:15 door Tim Lauwers

Het gaat niet goed met AS Monaco. De talentenfabriek produceerde de laatste paar seizoenen tientallen groeibriljanten, maar groef daarmee het eigen graf. Het seizoen werd nog begonnen met een overwinning, maar de vreugde maakte snel plaats voor schaamte en teleurstelling. Na negen duels in de Ligue 1 verkeerde Monaco in acute degradatienood met slechts vijf behaalde punten. 

Thierry Henry werd als verloren zoon teruggehaald om de redder in nood te spelen. Het moge duidelijk zijn dat ook de grote Henry de Monegasken nog niet aan de praat krijgt. Sinds de komst van de Arsenal-legende pakte de club slechts één punt in drie competitieduels. Tot overmaat van ramp werd de ploeg van Henry het lachertje van de Champions League, waar de gebrekkige selectie totaal niet thuishoorde. 

Gisterenavond volgde het absolute dieptepunt. Het ooit zo dominante AS Monaco werd in eigen huis met 4-0 afgeslacht door Club Brugge. Na een eerder 1-1 gelijkspel in België moest Henry de fans voor zich terugwinnen met een mooie partij in eigen stadion. Het tegenovergestelde werd werkelijkheid. Na vier wedstrijden en tien tegendoelpunten staat Monaco keihard onderaan in Groep A. De teloorgang van de Champions League-halve finalist van 2017 komt echter niet helemaal uit de lucht vallen.



Leegloop

Vorig jaar mei werd Paris Saint-Germain dan eindelijk onttroont als kampioen van Frankrijk. Het zorgde ervoor dat het bestuur van AS Monaco, de splinternieuwe nummer één, de gehele zomer in gesprek was met geïnteresseerde clubs. Na de overstap van Neymar naar Paris Saint-Germain draaide het restant van de transferperiode eigenlijk maar om één speler: Kylian Mbappé. De destijds pas achttienjarige aanvaller leek lang op weg naar Real Madrid, maar werd op transfer deadline day overgenomen door Paris Saint-Germain. Ook Benjamin Mendy, Bernardo Silva en Tiemoué Bakayoko verkasten voor tientallen miljoenen. In totaal ontving AS Monaco het bizarre bedrag van geschat 358 miljoen euro op de rekening. Inderdaad, in één zomer tijd. 



Een jaar later was het opnieuw raak. AS Monaco moest de titel deze keer afstaan aan Paris Saint-Germain, maar wederom werden de nodige talenten en sterkhouders weggekaapt. Fabinho maakte voor dertig miljoen euro de overstap naar Liverpool en als klap op de vuurpijl betaalde Atlético Madrid liefst zeventig miljoen voor de komst van Thomas Lemar. Zo bizar als het kampioensjaar werd het niet, maar AS Monaco harkte alsnog 181 miljoen euro binnen aan uitgaande transfers.  



Twee jaar en 539 miljoen euro verder voelt AS Monaco de gevolgen van de ingrijpende leegloop. De honderden miljoenen euro’s werden niet of nauwelijks gespendeerd, terwijl de nieuwelingen niet voldoen aan het gewenste niveau. Inmiddels is er niets meer over van de succesvolle ploeg van twee jaar geleden en is de beoogde redder het spoor bijster. Gelukkig voor Henry kan hij de plaatsing voor de knock-outfase van de Champions League vergeten. Nu kan hij zich weer richten op het pakken van punten tegen ploegen als Amiens en Guingamp, de hedendaagse concurrenten. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.