Laatste nieuws
18.05Sneijder waarschuwt Nederlands elftal en rekent niet op wereldtitel
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Kritiek op Baas na 'heel rare' rode kaart voor Ajax: 'Ga nou niet zulke gekke dingen doen'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
Resultaten x
Buitenland

PSV en Ajax in de Europa; dit zijn de leuke wedstrijden van komende week

Het voetbalweekend zit er alweer bijna op, maar zoals altijd hoeven de voetballiefhebbers niet lang stil te zitten. Van maandag tot en met donderdag staan er namelijk weer leuke wedstrijden op het programma. ELF Voetbal zet ze per avond voor je op een rijtje.
09-12-2018 21:00 door Bob van Dijk

Maandag: Keuken Kampioen Divisie als voorprogramma

Natuurlijk wordt er pas op dinsdag en woensdag gespeeld in de Champions League, maar dat betekent niet dat er geen leuke wedstrijden worden afgewerkt op maandagavond. In de Keuken Kampioen Divisie gaat Telstar namelijk op bezoek bij Jong AZ Alkmaar en ontvangt Jong PSV het teleurstellende SC Cambuur. De beloften uit Eindhoven kunnen bij een overwinning stijgen naar de zesde plaats. Beide wedstrijden zullen om 20:00u beginnen.

Wie geen zin heeft in de Keuken Kampioen Divisie kan kiezen uit enkele buitenlandse wedstrijden. In de Premier League gaat nummer dertien Watford op bezoek bij subtopper Everton (21:00u). Het teleurstellende Athletic Club heeft in de Primera División dringend punten nodig en speelt thuis tegen Girona (21:00u). Ook in Turkije wordt gevoetbald. Koploper Istanbul Basaksehir kan goede zaken doen op bezoek bij Ankaragucu.

Dinsdag: PSV hoopt Champions League goed af te sluiten

PSV heeft na vijf wedstrijden een punt behaald in de Champions League en is zodoende al uitgeschakeld. Dinsdagavond (21:00u) gaat de ploeg van trainer Mark van Bommel op de valreep nog voor een overwinning op bezoek bij Internazionale. De Italianen hebben nog uitzicht op overwintering in het miljardenbal, maar dan moet er wel gewonnen worden van PSV. Tottenham Hotspur heeft ook zeven punten en gaat op bezoek bij FC Barcelona (21:00u).

Eerder op de avond (18:55u) staat er nog iets op het spel in groep D. FC Porto en Schalke 04 zijn al geplaatst voor de volgende ronde, maar Galatasaray en Lokomotiv Moskou strijden nog om een Europa League-ticket. Galatasaray speelt thuis tegen FC Porto, terwijl Lokomotiv Moskou een bezoekje brengt aan Schalke 04. In groep A zijn AS Monaco en Club Brugge (Europa League) al uitgeschakeld. Atlético Madrid en Borussia Dortmund strijden nog om de eerste plek.

De Madrilenen hebben twaalf punten en spelen uit tegen Club Brugge (21:00u). Borussia Dortmund moet hoe dan ook winnen bij AS Monaco om nog kans te maken op de eerste plaats. Tot slot is daar nog groep C, die razend spannend is. Napoli (negen punten), Paris Saint-Germain (acht punten), Liverpool (zes punten) en Rode Ster Belgrado (vier punten) spelen allemaal nog ergens voor. Liverpool ontvangt Napoli en PSG reist af naar Servië voor de wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado.

Woensdag: Ajax aast op groepswinst tegen Bayern München

Het Champions League-seizoen van Ajax kende al enkele mooie momenten. Na vijf wedstrijden zijn de Amsterdammers al geplaatst voor de volgende ronde en wellicht zit er nog meer in het vat. Woensdagavond komt Bayern München op bezoek in de Johan Cruijff ArenA en op het spel staat de groepswinst in poule E. De thuisploeg heeft elf punten en moet winnen om de Duitse grootmacht (dertien punten) nog te passeren. De wedstrijd tussen Benfica en AEK Athene gaat om des keizers baard.

Om 18:55u zijn er ook belangen in groep G. Real Madrid gaat als groepswinnaar door en AS Roma volgt als nummer twee. Viktoria Pilsen en CSKA Moskou hebben beide vier punten en strijden nog voor een ticket voor de Europa League. De Russen staan vierde en gaan op bezoek bij Real Madrid. Viktoria Pilsen speelt in eigen stadion tegen AS Roma. Ook groep F is nog spannend. Sjachtar Donetsk en Olympique Lyon bepalen in een onderling duel wie tweede wordt (21:00u).

Hoffenheim zou nog naar de derde plek kunnen, maar dan moet Lyon winnen van Sjachtar. Zelf moeten de Duitsers dan stunten op Engelse bodem tegen Manchester City (21:00u). Tot slot staat de groepswinst in groep H nog op het spel. Young Boys (uitgeschakeld) en Valencia (Europa League) kunnen niet meer zakken of stijgen. Juventus speelt in Zwitserland tegen Young Boys en heeft twee punten voorsprong op Manchester United, dat uit bij Valencia speelt. Beide wedstrijden beginnen om 21:00u.

Donderdag: Spanning is te snijden in de Europa League

Niet alleen de Champions League is nog bijzonder spannend. Ook in de Europa League worden nog belangrijke wedstrijden gespeeld. Groep G is daar een mooi voorbeeld van. Alle ploegen strijden nog om een plekje in de volgende ronde. Villarreal (zeven punten), Rapid Wien (zeven punten), Rangers (zes punten) en Spartak Moskou (vijf punten) ontlopen elkaar nauwelijks. Donderdag (18:55u) speelt Rapid Wien tegen Rangers en neemt Villarreal het op tegen Spartak Moskou.

Ook groep I is spannend. KRC Genk en Besiktas werden vooraf getipt als topfavorieten, maar worden op de hielen gezeten door Malmö FF en Sarpsborg. Het verschil tussen koploper KRC Genk en hekkensluiter Sarpsborg is met nog een wedstrijd slechts drie punten. Die ploegen ontmoeten elkaar om 18:55u op Belgische bodem. Tegelijkertijd ontvangt Besiktas het Zweedse Malmö FF. In totaal worden er donderdagavond nog 24 wedstrijden afgewerkt in de Europa League.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.