Paris Saint-Germain is begonnen met de zoektocht naar nieuw spelersmateriaal. Ten eerste moeten er twee spelers bijkomen op het middenveld. De club kan niet anders om aan te blijven haken bij de Europese top.
Thomas Tuchel heeft in de Franse media al aangegeven dat hij graag versterking wil voor het middenveld. Logisch ook gezien de bezetting daar. Voor de twee plekken centraal midden komen Marco Verratti, Christopher Nkunku, Marquinhos, Lassana Diarra en Antoine Bernede in aanmerking.
Meerdere posities
Diarra is momenteel geblesseerd en Bernede is pasgeleden overgeheveld uit de jeugdopleiding. Een ander jeugdexponent, Nkunku, wordt door Tuchel op meerdere posities ingezet als noodverband. De 21-jarige middenvelder speelde eerder dit seizoen al eens rechtsback, linksbuiten, rechtshalf en rechtsbuiten.
Adrien Rabiot gaat PSG naar verwachting nog komende winterstop verlaten. De speler heeft tegen de verwachtingen van het bestuur in vernomen dat hij zijn contract niet wil verlengen. Omdat Rabiot daardoor komende zomer transfervrij is, wil de club van hem af. Hij is uit de basisopstelling verwijderd en mag uitkijken naar een nieuwe werkgever.
Centrale verdediger
Op de plek van Rabiot verscheen de laatste weken Marquinhos, van nature een centrale verdediger. Als het aan Tuchel ligt gaat deze Braziliaan met Verratti de dienst uitmaken centraal op het middenveld. Maar van een realistische dubbele bezetting is dan geen sprake. Bernede is daarvoor nog te jong en onervaren. Hij kan er niet gelijk staan, stel Verratti of Marquinhos zijn geblesseerd of geschorst.
PSG wil op volle oorlogssterkte aan de tweede seizoenshelft beginnen, dus is het niet raar dat er versterking moet komen. Voor Ajax is dat slecht nieuws; de Franse topclub is koopkrachtig en is niet bang om de buidel te trekken voor Frenkie de Jong. Vraag is of de Amsterdammers deze winter al instemmen met een vertrek van de Oranje-international.

