Laatste nieuws
14.25Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
11.25Mijnans ziet Telstar terugkomen in de wedstrijd: 'Dan probeer je dat'
11.08Flinke rel bij het Lazio van Taylor en Noslin: Nederlander genoemd bij ruzie
Resultaten x
Buitenland
Foto:

De vierduizend dagen zonder prijs van Tottenham Hotspur

Op 25 februari 2008 scoort Jonathan Woodgate de winnende in de finale van de League Cup. Tottenham Hotspur wint die van Chelsea, met Juande Ramos op de bank en een middenveld met Didier Zokora en Jermaine Jenas en met Pascal Chimbonda als linksback. In de vierduizend (en twee) dagen die volgen, is er geen nieuw zilverwerk bijgezet aan de Seven Sisters Road.
07-02-2019 15:59 door Jan Willem Spaans

Sindsdien werden er 36 hoofdprijzen verdeeld onder een hoop clubs. Zelfs Portsmouth, Birmingham City, Swansea City, Leicester City en Wigan Athletic vielen in de prijzen. Tottenham Hotspur, daarentegen, won nooit meer wat. Onder Mauricio Pochettino is Tottenham terug bij de Engelse top, maar toch wil het maar niet lukken om dat met een prijs te bekronen. Een aantal keren waren ze er wel erg dichtbij.

Lang sputterde de motor in Noord-Londen omdat er dubieuze trainers aan het roer zaten. Ramos was geen foutloze trainer, zelfbenoemd analfabeet Harry Redknapp wist spelers wel te motiveren maar kon op het tactisch front nooit imponeren. André Villas-Boas besloot tot een experiment zonder enige vorm van verdediging en alleen Tim Sherwood vond Tim Sherwood een geschikte trainer voor een topploeg.

Wonderdokter Pochettino

Enter Mauricio Pochettino. De Argentijn wordt medio 2014 overgenomen van Southampton. In het eerste seizoen haalt hij gelijk de finale van de League Cup, maar ditmaal is Chelsea op Wembley te sterk en voorkomen de Blues een herhaling van 2008. Pochettino landt met Tottenham op de vijfde plaats in de stand. Het geld van de megaverkoop van Gareth Bale is verbrast aan matige spelers. Dat blijkt een geschenk voor jongens als Harry Kane en Dele Alli, die zich kunnen ontbolsteren. Het publiek heeft hen liever dan de falende vedettes die gekocht zijn.

Foto:

In het seizoen 2015-2016 hebben ze bovendien een gouden kans op het kampioenschap. Manchester United, Arsenal en Manchester City zijn aan nieuwe trainers toe, bij Chelsea maakt José Mourinho er zoals in ieder derde seizoen een zootje van en in Liverpool moet Jürgen Klopp met enorme bezems door de puinhoen van Brendan Rodgers vegen. Kane en Alli zijn gelanceerd en kunnen uitstekend voor de titel gaan, zou je zeggen. Laat dat buiten Leicester City gerekend zijn. Tottenham volgt, maar knoeit te vaak en laat Leicester het wonder voltrekken. Sterker nog: de Spurs geven na een hopeloze capitulatie op de slotspeeldag de tweede plek nog uit handen. Aan Arsenal.

Bottlers?

De Gunners, en bij uitbreiding heel Engeland, kan de lol niet op. Derde worden in een rechtstreeks duel, dat kan alleen Tottenham fucking Hotspur. ‘Bottlers’ zijn het, een Engelse term voor ploegen of spelers die onder druk steevast niet thuis geven. Ook het seizoen erop houdt Tottenham de druk erop, als enige kan de ploeg Chelsea bijbenen. Ook nu is stom puntenverlies weer de doodsteek: een 1-0 verlies bij West Ham United maakt een einde aan alle aspiraties. Tottenham eindigt wel als tweede, de beste klassering sinds de laatste landstitel in 1961.

In dat licht moeten de prestaties van Mauricio Pochettino ook bezien worden. Tottenham werd onder de Argentijn vijfde, derde, tweede en opnieuw derde. En wie weet wat er dit seizoen mogelijk is, nu Liverpool en Manchester City niet bepaald overtuigen.. Maar een prijs, die is nog ver weg nadat opnieuw Chelsea in de weg stond in de League Cup. Maar moeten we ons daar blind op staren bij Pochettino, die zonder enorme budgetten een revolutie moet plotten?

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.