Laatste nieuws
20.05'Ajax ziet in Julio Soler van Bournemouth gewenste linksback'
20.00Live Transfers: AC Milan wil ervaren spits als vervanger van geblesseerde Giménez
20.00Praat mee op VP: Manchester United - AFC Bournemouth
19.47Excelsior Maassluis - Ajax 'risicowedstrijd': 'Het blijft regio Rotterdam'
19.45'Feyenoord durft verantwoordelijkheid voor ontslag Van Persie niet te nemen'
19.45Praat mee op VP: AS Roma - Como
19.28Kersvers kampioen Inter Miami vindt opvolger stoppende Alba in Spanje
19.20'Manchester City wil Slot en Liverpool aftroeven in strijd om gewilde verdediger'
19.20Terry kampte met mentale klachten na CL-finale: 'Ging van alles door mijn hoofd'
19.05Driessen kraakt Feyenoorder na Klassieker: 'Alleen maar negatief aan het coachen'
19.05Suriname verwacht groen licht: 'Speler met uitzonderlijke kwaliteiten'
19.00Buijs laakt Fortuna en prijst Ihattaren: 'Andere jongens ver onder zijn niveau'
19.00Vermoedelijke opstelling PSV
18.55Van Hanegem irriteert zich tijdens Klassieker: 'Zat heel Nederland op te wachten'
18.38Van der Gijp laakt Van Persie na Klassieker: 'Of hij kraamt onzin uit'
18.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz geeft jeugd de kans in KNVB Beker
18.20Driessen ziet 'opvallende' actie Van Persie: 'Grim maakte er een bespreking van'
18.09'Einde kalenderjaar bij Feyenoord: liesblessure volgende issue voor Rotterdammers'
18.00Ajax-fans verbaasd door media-optreden Van Persie: 'Hij is gewoon niet geschikt'
17.43Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
17.40'Valente-light' breekt door bij Ajax: 'Hij voetbalt verschrikkelijk makkelijk'
17.21'Rotterdam haalt opgelucht adem: blessure uitblinker Valente lijkt mee te vallen'
17.20Zwakke punt Feyenoord tegen Ajax aangewezen: 'Hij was de enige die dat wel deed'
17.15Kik Pierie (25) keert eenmalig terug uit voetbalpensioen: 'Ik kon geen nee zeggen'
17.15'Zorgen voor Ten Cate: FIFA overweegt Suriname uit te sluiten voor play-offs WK'
17.00Transferoorlog aanstaande: Simeone wijst droomtarget aan bij Atlético Madrid
17.00VP-Voetbalkantine: 'Met Regeer heeft Ajax geen nieuwe nummer 6 nodig'
16.40Weet Ajax zijn vijfde zege op rij te boeken?
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.40Tomiyasu gearriveerd in Amsterdam, dinsdag medische keuring
16.39Met welke basiself zou jij aftrappen in Rotterdam?
16.38KNVB zet Vos op bekerwedstrijd Ajax
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
Resultaten x
Buitenland

Dit kan Lars Veldwijk met Zuid-Afrika verwachten op de Afrika Cup

Lars Veldwijk behoort tot de defintieve selectie van Zuid-Afrika voor de Afrika Cup. De spits van Sparta Rotterdam is door bondscoach Stuart Baxter opgeroepen om mee af te reizen naar Egypte, waar het toernooi eind juni zal beginnen.
09-06-2019 20:00 door Bob van Dijk

Veldwijk werd zelf geboren in Nederland, maar zijn vader kwam ter wereld in Zuid-Afrika. Daarom heeft de aanvalsleider van Sparta Rotterdam ook de Zuid-Afrikaanse nationaliteit en mag hij voor de nationale ploeg van dat land uitkomen. Tot op heden deed de 27-jarige aanvaller dat pas twee keer. Het is inmiddels alweer een tijdje geleden dat hij zijn debuut maakte voor Bafana Bafana. Op 15 november 2016 speelde hij een helft in de oefeninterland tegen Mozambique (1-1). Onlangs maakte hij nog wat minuten in de kwalificatiewedstrijd tegen Libië (1-2 zege).

Inmiddels heeft Zuid-Afrika zich gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, waar Veldwijk hopelijk aan zal treden namens de ploeg van Baxter. Tijdens de vorige editie in Gabon (2017) ontbraken de Zuid-Afrikanen en het is sowieso een tijdje geleden dat er goed werd gepresteerd op de Afrika Cup. In 1996 werd in eigen land de eindzege gepakt, maar daarna moest Zuid-Afrika de overwinning steeds aan een ander land laten. Dit keer zal het ook een lastige kluif worden, aangezien Veldwijk en zijn ploeggenoten zijn gekoppeld aan Ivoorkust, Marokko en Namibië.

In groep D begint Zuid-Afrika met een wedstrijd tegen Ivoorkust, dat met ADO Den Haag-verdediger Wilfried Kanon aan zal treden in Egypte. De wedstrijd tegen Les Éléphants wordt afgewerkt op maandag 24 juni. Vervolgens speelt Zuid-Afrika op vrijdag 28 juni in Caïro tegen het nietige Namibië. De afsluiter van groep D zal voor Veldwijk een bijzondere wedstrijd worden. Hij speelt dan namelijk tegen het Oranje-getinte Marokko, dat onder meer Hakim Ziyech en Noussair Mazraoui in de selectie heeft. Dat duel staat voor maandag 1 juli op de planning.

Het is nu natuurlijk nog de vraag of Veldwijk en zijn ploeggenoten na de groepsfase nog actief zijn op de Afrika Cup. Het zal lastig worden de poule met grootmachten Ivoorkust en Marokko te overleven. Ook bekende landen als Nigeria, Ghana en Kameroen zijn van de partij in Egypte. De finale wordt gespeeld op vrijdag 19 juli (21:00u) aanstaande en wordt afgewerkt in het Cairo Stadium. De laatste keer dat Zuid-Afrika mee mocht doen aan de Afrika Cup was in 2015 in Equatorial Guinea. Destijds werd de ploeg in de groepsfase uitgeschakeld.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.