Laatste nieuws
04.00Ajax zet hoog in: Tomiyasu wordt gezien als buitenkans
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.50Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
20.33'Liverpool-bestuur kiest duidelijk partij na clash tussen Slot en Salah'
20.30Samenvattingen eredivisie: kwartet Ueda, Fortuna helpt Ajax, PSV effectief
Resultaten x
Buitenland

Hoe Al-Jazira voor de vierde keer op rij een Nederlandse trainer in huis haalt

Jurgen Streppel is de nieuwe hoofdtrainer van Al-Jazira. De 49-jarige oefenmeester tekent een contract voor een seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. Het is zeker niet de eerste keer dat er een Nederlandse coach aan de slag gaat in het Mohammed Bin Zayidstadion.
17-06-2019 20:00 door Bob van Dijk

Het is namelijk de vierde keer in vijf jaar tijd dat Al-Jazira in zee gaat met een trainer uit Nederland. Streppel is de opvolger van Damien Hertog, die na twee jaar vertrekt bij de club. De geboren Rotterdammer werkte als assistent en hoofdtrainer bij Al-Jazira. Hertog kwam in 2018 namelijk mee met Marcel Keizer, die inmiddels aan het roer staat bij Sporting CP. Na het vertrek van Keizer, stelde de club Hertog aan als eindverantwoordelijke. Tussen 2016 en 2018 stond Henk ten Cate aan het roer bij de De Trots van Abu Dhabi.

Het blijft echter niet bij deze vier Nederlanders. Jaren geleden stonden al vele landgenoten voor de groep van Al-Jazira. De eerste was Chris Dekker, die in 1995 het avontuur aanging in de Verenigde Arabische Emiraten. Daarna volgden Rinus Israel (1998-1999), Lex Schoenmaker (1999-2001), Jan Versleijen (2001-2003), André Wetzel (2004), Sef Vergoossen (2004-2005) en nogmaals Versleijen (2006-2007). Tussendoor waren ook andere bekende trainers als László Bölöni, Walter Zenga en Eric Gerets actief in het Mohammed Bin Zayidstadion. Streppel wordt nu de negende Nederlander.

De inmiddels 49-jarige trainer begon zijn loopbaan in 2008 bij Helmond Sport, waar hij eerder ook werkte als assistent- en jeugdtrainer. Daarna werkte hij tussen 2011 en 2016 bij Willem II, waarmee hij in 2014 kampioen werd van de toenmalige Jupiler League. Vervolgens stond Streppel aan het roer bij sc Heerenveen en was hij afgelopen seizoen actief bij Anorthosis Famagusta op Cyprus. Dat avontuur bleek echter geen succes, aangezien de ex-prof lang moest wachten op zijn salaris. Na een jaar kwam er dan ook een einde aan die samenwerking.


Dat financiële gedeelte is voor zijn nieuwe club Al-Jazira echter geen enkel probleem. Streppel heeft een contract getekend voor een seizoen met een optie voor nog een jaar. "Het is een club die al jaren werkt volgens de Nederlandse manier van spelen en daar echt in gelooft, net als ik. Ik vind het een eer dat ik op die traditie bij de club voort mag borduren", vertelt de coach in gesprek met Voetbal International. Streppel kon ook weer in Nederland aan de slag bij De Graafschap, VVV-Venlo en NEC, maar kiest voor het avontuur in Abu Dhabi.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.