Laatste nieuws
05.05Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
Resultaten x
Buitenland

Deze Nederlanders gingen Sheraldo Becker voor bij 1. FC Union Berlin

Sheraldo Becker laat ADO Den Haag achter zich en gaat met 1. FC Union Berlin de Bundesliga in. In het verleden waren slechts twee landgenoten van de aanvaller ook actief in het Stadion An der alten Försterei.

30-06-2019 20:00 door Bob van Dijk

Youssef El Akchaoui

Hoewel El Akchaoui een interland speelde voor Marokko, bezit hij ook de Nederlandse nationaliteit. De linkervleugelverdediger werd namelijk geboren in Dordrecht en speelde het grootste gedeelte van zijn loopbaan in Nederland. El Akchaoui maakte zijn debuut in het betaald voetbal namens Exelsior, dat hem tijdens seizoen 2002/03 verhuurde aan Union Berlin. Uiteindelijk kwam de linkspoot tot elf officiële duels namens Die Eisernen. Union Berlin besloot het seizoen uiteindelijk op de negende plaats van de 2. Bundesliga.

Hij moest echter vooral genoegen nemen met invalbeurten en vertrok na een seizoen alweer uit de hoofdstad van Duitsland. Na zijn vertrek bij Union Berlin werd El Akchaoui een vaste waarde bij ADO Den Haag en NEC Nijmegen. Laatstgenoemde stuurde hem tijdens seizoen 2009/10 nog een seizoenshelft op huurbasis naar FC Augsburg. Daarna keerde hij opnieuw terug naar Nederland en verdedigde El Akchaoui de clubkleuren van sc Heerenveen, VVV-Venlo, NAC Breda en Excelsior. In 2014 hing hij zijn voetbalschoenen aan de wilgen.


Santi Kolk

Ook Kolk weet wat het is om thuiswedstrijden af te werken in het Stadion An der alten Försterei. De Hagenaar besloot echter in de herfst van zijn carrière nog een avontuur aan te gaan in de 2. Bundesliga. Nadat hij in Nederland had gespeeld bij achtereenvolgens ADO Den Haag, sc Heerenveen, RKC Waalwijk, FC Den Bosch, Feyenoord, Excelsior, PEC Zwolle en Vitesse tekende hij in de zomer van 2013 een driejarig contract bij Union Berlin. Tijdens zijn eerste seizoen scoorde Kolk vier keer in achttien wedstrijden. Union eindigde op elfde plaats.

Vervolgens kwam de aanvaller niet meer voor in de plannen van de Berlijners en daarom vertrok hij op huurbasis naar NAC Breda. In de Eredivisie kwam hij tot vijf doelpunten in 26 wedstrijden, maar vervolgens werd zijn contract bij Union verscheurd. Kolk keerde terug naar Nederland, waar hij nog het shirt van zijn oude liefde ADO Den Haag droeg. Hij speelde nog een aantal wedstrijden voor de Hagenaars en zette uiteindelijk op 27 november 2013 een punt achter zijn loopbaan. De inmiddels 37-jarige Kolk is werkzaam als zaakwaarnemer.


Sheraldo Becker

Met de 24-jarige Becker strijkt er komend seizoen een derde Nederlandse speler neer bij Union Berlin. De razendsnelle buitenspeler laat ADO Den Haag na drie seizoenen transfervrij achter zich en heeft voor vier seizoenen getekend bij de Duitse promovendus. Union rekende in de play-off namelijk af met VfB Stuttgart en maakt zich op voor zijn debuut in de Bundesliga. "Het is een grote stap voor mij om naar Duitsland te verhuizen. Ik heb even tijd nodig om hier te wennen en kennis te maken met het team", vertelde Becker op de clubwebsite.

De geboren Amsterdammer speelde jarenlang in de jeugdopleiding van Ajax, maar maakte nooit zijn opwachting in de hoofdmacht. Becker was twee seizoenen met Jong Ajax actief in de toenmalige Keuken Kampioen Divisie en werd vervolgens verhuurd aan PEC Zwolle. Na twee jaar in Overijssel vertrok de voormalig jeugdinternational naar ADO Den Haag, waar hij de afgelopen drie seizoenen goed was voor dertien doelpunten in 95 wedstrijden. Hij opent het seizoen met Union Berlin op zaterdag 17 augustus in eigen huis tegen RB Leipzig.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.