Laatste nieuws
11.53Marciano Vink maakt zich ontzettend kwaad: sloffen op het veld bij Ajax - FC Twente
11.32Ajax had moeite met sleutelspelers FC Twente: 'Beste Eredivisie-team van 2026'
11.28Ajax zag 'beste rechtsback van Nederland' over hoofd: 'Geef zo'n gozer de kans'
11.21Kraay ziet ideale club voor Saibari: 'Wat was hij verschrikkelijk goed'
11.16VI Live: Go Ahead en PEC Zwolle maken opstellingen IJsselderby bekend
11.15Aangeslagen Veerman: "Hij zit huilend in de kleedkamer en ik kan wel meehuilen"
11.15Praat mee op VP: Go Ahead Eagles - PEC Zwolle
11.15Urgentie ontbreekt in Amsterdam: 'Ajax was next level slecht'
11.05'We gaan Sterling zeker niet onderschatten, hebben veel respect voor hem'
11.00'Natuurlijk is er geen wanbeleid bij Ajax, je ziet verbeteringen'
11.00Europese droom AZ leeft: dit zijn de kwartfinales van de Conference League
10.58Zerrouki richt zich tot Twente en Ten Hag: 'Maar Feyenoord is er ook nog'
10.48Simeone vraagt arbitragecomité om uitleg na omstreden VAR-ingreep in topper
10.48'Toekomst Arbeloa bij Real Madrid is afhankelijk van de Champions League'
10.40Ihattaren fel toegesproken: 'Met deze kwaliteiten niet nog een jaar bij Fortuna'
10.40'Hoe kan iemand ineens 60 miljoen waard zijn?'
10.32Schreuder vol lof: 'Dé key player, zet hem bij Bayern en hij draait lekker mee'
10.30'Suray is de surprise van Go Ahead'
10.22Van Hanegem krijgt compliment: 'Denk dat Slot er blij mee is dat je dat zegt'
10.18Wrange gevoelens bij Ajax: 'Dat zijn nu beste spelers in opleiding van Feyenoord'
10.12Ajax-huurling schittert voor FC Groningen: 'Het kan een mooi einde worden'
10.01Yamal neemt niet deel aan Barça-feest: 'Hij was een beetje boos'
10.00Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
10.00'Moneytime' voor FC Groningen: 'Je moet pakken wat je pakken kan'
09.52Vaessen opgelucht na paspoortgate: 'Wie ben ik om het iemand kwalijk te nemen?'
09.52Garcia deelt blessure-update bij Ajax: 'Hij zal er als eerste weer bij zijn'
09.39Haller terug op weg bij FC Utrecht: 'In mijn hoofd zat het gewoon niet goed'
09.32Chery laat paspoortkwestie achter zich: 'Mijn familie werd er wel onzeker van'
09.30De Blatter-beslissing die zorgde voor een rode kaarten-regen
09.28Zelfspot bij Bosz: 'Wennen? De man die nooit prijzen pakt...'
09.24Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Persie twijfelt over Hadj Moussa en Deijl
09.20Belangrijk duel in vrouweneredivisie: PSV heeft fitte voorhoede, Ajax gretige jonkies
09.20PSV wordt zondag graag kampioen, maar treurt om Schouten: 'Desnoods til ik hem op platte kar'
09.17García geeft blessureupdate over Tomiyasu, Fitz-Jim en Klaassen
09.07'Het WK met Oranje valt in m'n vakantie, maar ik heb een annuleringsverzekering'
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Martin Ödegaard: het onwaarschijnlijke wordt iets waarschijnlijker

De druk van Noorwegen hangt om zijn schouders, maar Martin Ödegaard heeft vanavond ook persoonlijk iets te bewijzen. De uitwedstrijd tegen Spanje is voor de middenvelder annex buitenspeler net zo goed een kans om zelf iets te bewijzen.

12-10-2019 07:00 door Nick de Jager

Een ‘pr-stunt’, noemde Carlo Ancelotti de komst van Martin Ödegaard naar Real Madrid in zijn boek Quiet Leadership. Hij komt aan bod, als de voormalig trainer van de Spanjaarden beschrijft dat de autonomie van een coach bij De Koninklijke beperkt is. “Als Florentino Perez (clubpresident, red.) een Noorse middenvelder haalt, moet je dat simpelweg accepteren”, weet Ancelotti. “De president besloot dat hij drie wedstrijden in het eerste elftal moest spelen voor pr-redenen. Al was hij de beste speler van de wereld, ik ga daar niet in mee. Hij was niet de speler om wie ik vroeg. Hij was een pr-stunt.”

Ödegaard maakte als vijftienjarige zijn debuut in het nationale elftal van Noorwegen en was in zijn eerste seizoen verantwoordelijk voor vijf treffers en acht assists. Menig topclub zat achter hem aan, uiteindelijk koos hij voor Real Madrid. Twee jaar na die overstap leek een doorbraak in het eerste een utopie. Verder dan twee wedstrijden voor de hoofdmacht was hij niet gekomen: een niemendalletje op de laatste speeldag tegen Getafe en een onbeduidend bekerpotje tegen Cultural Leonesa. Hij sleet zijn dagen bij Real Madrid Castilla, het belofte-elftal. De druk op doorbreken bleef enorm.

De Eredivisie bood uitkomst. Door verhuurperiodes bij sc Heerenveen en Vitesse ontwikkelde Ödegaard zich stap voor stap tot een van de beste spelers van de Nederlandse competitie. De Noor werd daardoor meer dan Noorse pr voor Real Madrid: hij kreeg marktwaarde. Afgelopen zomer wilden Ajax en Bayer Leverkusen vrij diep in de buidel tasten voor de middenvelder. Maar Real Madrid was duidelijk: Ödegaard is niet te koop. De hoofdstedelingen verhuurden hem aan Real Sociedad.

Een krachtig signaal, want Real Madrid lijkt daarmee te beseffen dat er meer rek in de Noor zit. Zeker nu Ödegaard ook in La Liga presteert. In acht wedstrijden maakte hij twee doelpunten en gaf hij twee assists. Vooral met de voorbereiding op treffer van Mikel Oyarzabal tegen Alaves haalde hij de schijnwerpers.

 

 

 “Ik heb contact met Real Madrid”, vertelde Odegaard aan Eurosport Norway. “Ze hebben mij gefeliciteerd met mijn goede seizoensstart en hebben mij verteld dat ze blij zijn.” Vanavond krijgt de Noor een volgende kans om zijn aanvankelijk onwaarschijnlijke doorbraak iets waarschijnlijker te maken. Noorwegen neemt het in Oslo op tegen Spanje. Spelers van Real Madrid zullen Odegaards tegenstanders zijn. “Het is goed om tegen goede spelers als Sergio Ramos te spelen. Het wordt daarom een speciale wedstrijd.”

 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.