Laatste nieuws
07.05De transferzomer van Cambuur: miljoenenklappers, maar veel werk aan de winkel
07.00Van Schaik waarschuwt NEC-fans voor transferzomer: 'Verwacht geen gekke dingen'
07.00Eenhoorn gaat de grenzen verleggen bij Feyenoord
06.00Vreemde eend Arteta en rake corners maken 'Boring Arsenal' na 22 jaar weer kampioen
00.25'Woedende Southampton-spelers overwegen juridische stappen tegen eigen club'
00.15Kraay Jr. stopte carrière na megacheque van De Mol: 'Niet lang over nagedacht...'

Gisteren

23.50Johan Derksen clasht met Chris Woerts in Vandaag Inside: 'Dat is onzin!'
23.49Groot titelfeest bij stadion van Arsenal, felicitaties stromen binnen
23.48Arsenal-spelers vieren uitbundig het kampioenschap met zijn allen
23.46Dolblije Arsenal-spelers en fans vieren eerste titel in 22 jaar
23.45Tottenham tot laatste speeldag in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea
23.30Guardiola feliciteert Arsenal en gaat in op toekomst bij Man City
23.20Spurs krijgt pijnlijke dreun in derby: laatste speelronde moet uitkomst bieden
23.20Oranje verrast: nóg een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan
23.12VI Live: Arsenal-spelers vieren kampioenschap met zijn allen
23.12'Sensationele' Hato imponeert bij Chelsea: 'Geef Ajax nog veertig miljoen'
23.08Tottenham bibbert na derbyverlies: degradatiespook waart rond voor slotduel
23.05'Veel interesse in Volendam-spelmaker: Deense kampioen al concreet'
23.00Lange wachten Arsenal is voorbij: Gunners kampioen na remise van City
23.00Arsenal voor het eerst sinds 2004 kampioen na gelijkspel Manchester City
22.55Johan Derksen erkent fout: 'Wij hebben journalistiek grote fouten gemaakt’
22.40Zo speelt het Arsenal van Mikel Arteta
22.30Feyenoord komend seizoen met vijf sponsoren op tenue na nieuwe deal
22.29Lange wachten voorbij: Arsenal na 22 jaar weer kampioen van Engeland
22.26VI Live: Tottenham op achterstand op Stamford Bridge
22.25FC Utrecht deelt standpunt rond play-offs: 'Spelen eerst andere wedstrijd'
22.23VI Live: Haaland laat Arsenal-fans bibberen in slotsecondes
22.23Arsenal zeker van landstitel door puntenverlies City bij Bournemouth
22.20Van Hanegem deelt Mourinho-anekdote: 'Hij wist zeker wie ik was'
22.13Slecht nieuws voor Spanje: Fermín lijkt WK te moeten missen na operatie
22.05Weinig interesse onder Ajax-fans voor duel met Groningen in Volendam
21.39VI Live: Arsenal virtueel kampioen, Tottenham in de penarie
21.30'Powerhouse' Saibari moet PSV-recordtransfer worden: 'Zestig miljoen!'
21.27FIFA verkoopt tv-rechten WK in China, gesprekken met India lopen
21.25Southampton na spionage uit finale play-offs Premier League gehaald
Resultaten x
Buitenland
Foto:

Ödegaard van Real Madrid naar Arsenal: zo verging het zijn voorgangers

Martin Ödegaard maakt het seizoen op huurbasis af bij Arsenal. De jonge Noor kwam onder Zinedine Zidane niet meer aan spelen toe bij Real Madrid, dat hem tijdelijk stalt in de Premier League. Ödegaard is niet de eerste die de overstap maakt van De Koninklijke naar The Gunners

27-01-2021 14:00 door Tim Lauwers

Davor Suker

Maakte in de jaren negentig furore in La Liga. Na liefst 81 treffers in 162 voor Sevilla belandde Davor Suker in 1996 bij Real Madrid, waar hij vrolijk doorging met imponeren. Suker stond drie seizoenen onder contract bij de Madrilenen en was daarin goed voor 49 treffers. Uiteindelijk was hij toe aan een nieuwe uitdaging, die hij vond bij Arsenal. The Gunners betaalden vijf miljoen euro om de spits los te weken. Het was de eerste keer dat Arsenal en Real Madrid onderling zaken deden. 

Eenmaal in Londen kwam de scoringsdrift nooit helemaal op gang bij de Kroaat. Na één seizoen, waarin hij elf keer scoorde en drie goals voorbereidde, mocht hij alweer weg. Suker, tegenwoordig voorzitter van de Kroatische voetbalbond, zocht zijn heil enkele kilometers verderop. In 2000 vertrok hij transfervrij naar stadsgenoot West Ham United.  

Julio Baptista

Maakte net als Davor Suker de overstap van Sevilla naar Real Madrid. De Koninklijke betaalde in 2005 liefst twintig miljoen euro voor Julio Baptista, op dat moment een felbegeerd Braziliaans talent. Zijn eerste seizoen in de absolute top verliep prima. Baptista stond tussen supersterren als Zinedine Zidane, Ronaldo en David Beckham vrijwel altijd in de basis. Na acht doelpunten in 32 wedstrijden zag de nieuwe trainer Fabio Capello het echter niet zitten in de Braziliaanse krachtpatser. 

Foto:


Baptista werd op huurbasis gestald bij Arsenal. De Premier League leek de 48-voudig international immers op het lijf geschreven. Toch had de aanvallende middenvelder moeite om zich aan te passen in het Engelse voetbalgeweld. In de eerste seizoenshelft kwam hij nauwelijks aan spelen toe. Na de winter ging het Baptista beter af met vier goals en drie assists in de laatste dertien wedstrijden van het seizoen. 

Mesut Özil

Was bij Real Madrid een absolute uitblinker. Mesut Özil, destijds herkenbaar aan zijn haarband, was in Spanje de ideale aangever voor Cristiano Ronaldo. Met liefst tachtig assists in 159 wedstrijden was Özil de onbetwiste nummer tien bij Real Madrid. Het was dan ook een grote stunt toen Arsenal de Duitser in 2013 naar de Premier League haalde. Het bleek een schot in de roos. Özil was in zijn eerst seizoen al goed voor vijf doelpunten en tien assists. 2015/16 werd het hoogtepunt voor beide partijen. De spelmaker sloot het seizoen af met zes treffers en een waanzinnig aantal van negentien assists. Daarna kwam langzaam maar zeker de klad erin. Özil kwam steeds minder aan spelen toe en vertrok uiteindelijk transfervrij naar Fenerbahçe. 




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.