Laatste nieuws
15.10Van der Gijp begrijpt niets van komst Tomiyasu naar Ajax: 'Hij gaat nooit spelen'
15.10Witte rook uit Amsterdam: Ajax komt direct met bevestiging van komst Tomiyasu
14.55Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.55Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
Resultaten x
Buitenland

De weg naar de Champions League-finale van Manchester City en Chelsea

De apotheose van het Europese clubvoetbal vindt komende zaterdag plaats in Porto. De Champions League-finale wordt gespeeld in het Estádio do Dragao. In eerste instantie zou het in Istanboel plaatsvinden, maar de coronasituatie in Turkije liet dit niet toe. Hoe kwamen de beide Engelse teams tot de finale?

26-05-2021 15:00 door Nick Dierckx

Manchester City

Van Manchester City wordt gezegd dat het de afgelopen jaren geluk heeft gehad met de loting. Desondanks lukten het de Citizens niet eerder om zich te plaatsen voor een Champions League-finale. Ook deze jaargang mocht de club uit Manchester niet klagen over de warme balletjes van de lotingspecialist. In de poulefase werden ze gekoppeld aan FC Porto, Olympique Marseille en Olympiakos. Vijf overwinningen en een doelpuntloos gelijkspel tegen FC Porto betekenden een koppositie voor de Engelse grootmacht. Nadien versloeg Manchester City twee Duitse clubs: Borussia Mönchengladbach en Borussia Dortmund. De grootste krachtmeting wachtte in de halve finale, waarin Paris Saint-Germain de tegenstander was. Grote man van City in dat tweeluik was Riyad Mahrez. De Algerijnse buitenspeler kwam driemaal tot scoren, driekwart van zijn totale doelpuntenproductie in de Champions League. Samen met Ferran Torres (ook 4) is hij dit seizoen topscorer van de Champions League voor Manchester City.

Chelsea

Net als Manchester City kende ook Chelsea een makkelijke poulefase. Met Sevilla en de twee debutanten Krasnodar en Stade Rennes was het niet de vraag of, maar hoe vroeg Chelsea zich zou kwalificeren voor de knock-outfase. Vier overwinningen en twee gelijke spelen zorgden ervoor dat de Londenaren ook na de winter in Europa actief bleven. Daarin wachtte direct een pittige tegenstander: Atlético Madrid. Het tweeluik ging uiteindelijk met 3-0 gewonnen, mede door een doelpunt van Hakim Ziyech in de thuiswedstrijd. Nadien wachtte reuzendoder FC Porto. Ondanks dat zij in een eerder stadium Juventus wisten uit te schakelen, rekende Chelsea gemakkelijk met de Portugezen af. Wederom werd het 3-0 over twee wedstrijden. In de halve finale speelde Chelsea tegen Real Madrid, dat met 3-1 aan de kant werd gezet. Voor The Blues wordt het de derde Champions League-finale. In zowel 2008 als 2012 eindigde het duel in een strafschoppenserie. Tegen Bayern München trok Chelsea aan het langste eind, maar tegen Manchester United verloren ze. Olivier Giroud (6) is de topscorer van Chelsea in de Champions League, al is de vraag of hij in de finale aan spelen komt.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.