Laatste nieuws
14.30Telstar wijst naar Manschot: 'Hadden hem de hele wedstrijd niet mee'
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
Resultaten x
Buitenland

Voorbeschouwing Liverpool – Tottenham Hotspur: Kampioenswedstrijd op Anfield?

Zondag kan het dan eindelijk gebeuren: Liverpool heeft op eigen veld de kans om zich tot kampioen van de Premier League te kronen. Om 17.30 uur wordt er afgetrapt tegen het Tottenham Hotspur van Ange Postecoglou, dat momenteel teleurstellend zestiende staat in de competitie. Eén punt is voldoende voor The Reds om het kampioenschap definitief veilig te stellen. ELF Voetbal blikt vooruit.

26-04-2025 09:00 door Mick van Dijk

Vorm Liverpool

De ploeg van Arne Slot stevent af op de landstitel, maar speelt in aanloop daarnaartoe bepaald niet haar beste voetbal. Na de uitschakeling in de kwartfinale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain, volgde een nederlaag in de League Cup-finale tegen Newcastle United. Ook in de competitie is het stroef: in de laatste vier wedstrijden werd weliswaar drie keer gewonnen, maar dat ging telkens met het kleinst mogelijke verschil. Alleen tegen Fulham werd verloren (3-2), terwijl tegen Everton (1-0), West Ham (2-1) en Leicester City (0-1) nipte zeges werden geboekt. Mogelijk speelt de naderende titel de ploeg mentaal parten.

Held van de dag tegen Leicester City was Trent Alexander-Arnold. De rechtsback keerde terug van een blessure en maakte een kwartier voor tijd de bevrijdende 0-1. In tegenstelling tot Mohamed Salah en Virgil van Dijk heeft hij zijn contract bij Liverpool nog niet verlengd. Al langere tijd gaan er geruchten dat Real Madrid hem graag wil inlijven. Het zou dus zomaar kunnen dat hij bezig is aan zijn laatste weken in het shirt van zijn jeugdliefde.

Vorm Tottenham Hotspur

Bij Tottenham Hotspur klinkt de roep om het seizoenseinde steeds luider. De Londenaren beleven een teleurstellende jaargang en bivakkeren op een magere zestiende plek. In de Europa League is de halve finale bereikt, maar in de Premier League gaat het een stuk moeizamer. In de afgelopen twee maanden wist de ploeg slechts één competitiezege te boeken — een 3-1 overwinning op hekkensluiter Southampton.

Heung-Min Son, Brennan Johnson en James Maddison zijn dit seizoen de dragende krachten. Ontbreken zij, dan speelt het elftal vaak weinig klaar. Zo ook afgelopen maandag tegen Nottingham Forest, dat met 1-2 wist te winnen op bezoek in Londen. Son ontbrak met een blessure, Maddison bleef op de bank en Johnson kon het verschil niet maken in het kleine halfuur dat hij mee mocht doen.

Afwezigen

Liverpool moet het zondag zonder verdediger Joe Gomez stellen. De Engelsman kampt sinds eind december met een hamstringblessure en wordt pas medio mei terugverwacht. Tyler Morton is een twijfelgeval vanwege een schouderblessure.

Bij Tottenham is Radu Dr?gu?in er zeker niet bij. De Roemeense verdediger liep een ernstige knieblessure op en keert pas in oktober terug. Ook achter de naam van Son staat een vraagteken: hij herstelt nog altijd van een voetblessure en het is onzeker of hij op tijd fit is voor de wedstrijd op Anfield.

Historie

De geschiedenis lijkt in het voordeel van Liverpool te spreken. The Reds hebben genoeg aan een gelijkspel om concurrent Arsenal definitief achter zich te laten, en Tottenham weet al vijftien jaar niet te winnen op Anfield. De laatste uitzege van The Spurs dateert uit het seizoen 2010/11 (0-2). Sindsdien eindigden de ontmoetingen in vier gelijke spelen en elf overwinningen voor Liverpool. De statistieken spreken dan boekdelen: de champagne mag nu toch echt alvast in de koeling worden gezet.

Liverpool – Tottenham Hotspur is zondag om 17.30 uur live te zien op Viaplay.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.