Laatste nieuws
15.10Van der Gijp begrijpt niets van komst Tomiyasu naar Ajax: 'Hij gaat nooit spelen'
15.10Witte rook uit Amsterdam: Ajax komt direct met bevestiging van komst Tomiyasu
14.55Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.55Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
Resultaten x
Buitenland

PSG weet Manchester United wél te verslaan

MANCHESTER UNITED heeft de Amerikaanse oefentrip afgesloten met een nederlaag. In Chicago bleken de manschappen van Louis van Gaal niet opgewassen tegen Paris Saint-Germain: 0-2.

30-07-2015 08:01 door Redactie ELF Voetbal

Na zeges op Club América (1-0), San José Earthquakes (3-1) en FC Barcelona (3-1) trof Manchester United afgelopen nacht het Paris Saint-Germain van trainer Laurent Blanc. Door een eigen doelpunt van Luke Shaw en een treffer van Zlatan Ibrahimovic werd de eindstand al in de eerste helft bepaald.

Eén wijziging

Van Gaal voerde één wijziging door ten opzichte van het team dat vier dagen geleden te sterk was voor FC Barcelona. Bastian Schweinsteiger verving Morgan Schneiderlin op het middenveld. Waar The Red Devils tegen Barça met een treffer van Wayne Rooney goed uit de startblokken schoten, daar was het deze keer Paris Saint-Germain dat sterk begon. Ibrahimovic schoot na drie minuten over. Dit na een gigantische fout van David de Gea, die kennelijk met zijn hoofd bij een transfer naar Real Madrid zat.

In de zeventiende minuut kreeg Memphis Depay een unieke kans om Manchester United op voorsprong te zetten. Na knap voorbereidend werk van Schweinsteiger en Rooney schoot de 21-jarige Oranje-international de bal echter naast het doel van de Franse kampioen. Daarna kopte Ibrahimovic een hoekschop van Lucas Moura net naast. Halverwege de eerste helft leek Juan Mata een schitterende pass van Daley Blind te bekronen met een doelpunt, waar het niet dat hij buitenspel stond.

De doelpunten

Tegen de verhouding in kwam Paris Saint-Germain na 25 minuten aan de leiding. Shaw werkte de bal in eigen doel, nadat hij samen met De Gea en Phil Jones Blaise Matuidi een scoringskans wilde ontnemen: 0-1. Na een aantal kansen van Rooney werd het in de 34ste minuut zelfs 0-2. Ibrahimovic combineerde er lustig op los met Maxwell en schoot de bal van dichtbij tegen de touwen. De eerste helft eindigde met een vrije trap van Depay, wiens inzet werd gekeerd door doelman Kevin Trapp.

Drie mutaties

Van Gaal voerde in de rust drie wijzigingen door: Sam Johnstone, Schneiderlin en Andreas Pereira vervingen De Gea, Schweinsteiger en Ashley Young. In het begin van de tweede helft was een hoofdrol weggelegd voor de twee Nederlanders. Een kopbal van Depay stelde Trapp niet op de proef, een lob van Ibrahimovic Johnstone echter wel. Gelukkig kon Blind redding brengen. In het restant van het tweede bedrijf hield Paris Saint-Germain de linies dicht op elkaar, waardoor het voor Manchester United onbegonnen werk was om zich nog terug te vechten van de 0-2 achterstand.

Ruimte voor verbetering

Michael Carrick baalde na afloop van het resultaat, maar bleef optimistisch. "Het was een goede test en we hebben mooie dingen laten zien." Van Gaal dacht er hetzelfde over. "Het is beter om te winnen, maar ik ben tevreden", aldus de 63-jarige Nederlander, die ook content was met de inbreng van Matteo Darmian. "Het is goed dat hij zowel op links als op rechts uit de voeten kan. De spirit van het complete team stemt mij eveneens tevreden, al is gebleken dat er ruimte is voor verbetering."

Maar liefst 61.351 toeschouwers waren getuige van het vriendschappelijke duel op Soldier Field. Met het resultaat tegen Paris Saint-Germain is er voor Manchester United een einde gekomen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het eerstvolgende duel staat gepland voor zaterdag 8 augustus. Op die dag om 13:45 uur openen The Mancunians het nieuwe Premier League-seizoen thuis tegen Tottenham Hotspur, een ontmoeting die het vorig seizoen met 3-0 wist te winnen.

Vermoedelijke opstelling Manchester United tegen Tottenham Hotspur: De Gea; Darmian, Jones, Blind, Shaw; Schweinsteiger, Carrick; Mata, Depay, Young; Rooney

Bij Paris Saint-Germain, dat door de zege de International Champions Cup wist te winnen, speelde Oranje-international Gregory van der Wiel de eerste helft mee. De Parijzenaren openen het nieuwe Ligue 1-seizoen op vrijdag 7 augustus. Dan staat de uitwedstrijd tegen Lille op het programma.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.