Laatste nieuws
14.38Opvallende teksten García over Dolberg bij Ajax: 'Hij heeft andere kwaliteiten'
14.37VI Live: eerste gevaar van Feyenoord, Borges kan verder
14.32Oranje-international 'heeft zich onmisbaar gemaakt': "Een meedogenloze precisie"
14.32Ihattaren maakt punt: 'Waarom kan Smit wel en Saibari niet naar Real Madrid?'
14.28Voetbalsters PSV en Ajax spelen gelijk, FC Twente kan lachende derde worden
14.22Van Persie wordt niet herkend in Londen: 'Had wel mijn petje op'
14.15Kruisbandblessure kost PSV'er Schouten WK met Oranje
14.15PSV en Schouten bevestigen doemscenario: zware blessure, definitief geen WK
14.15Horrorscenario voor Schouten: streep door WK vanwege kruisbandblessure
14.14Van Persie heeft het met Feyenoord-spelers niet over mogelijk titelfeest PSV
14.10Praat mee op VP: Go Ahead Eagles vernedert PEC Zwolle in verlate IJsselderby
14.05Uitvak ontruimd en aftrap IJsselderby uitgesteld om gezichtsbedekking PEC-aanhang
14.02VI Live: Go Ahead begint met droomstart aan uitgestelde IJsselderby
13.57Clasie hoopt fit te zijn voor de bekerfinale: 'Dat zou gek zijn'
13.56VI Live: Go Ahead slaat razendsnel toe in IJsselderby
13.55Bosz prijst Jans na onderonsje: 'Dat hij het al zo lang volhoudt, is knap'
13.52VI Live: IJsselderby ruim anderhalf uur later toch begonnen
13.50Italiaanse pers ziet Taylor worstelen: 'Geen beste avond, maar Noslin redt Lazio’
13.47Buijs rekent af met Ihattaren-verhaal: "Nou, dat is allemaal enorm opgeblazen"
13.46Praat mee op VP: SC Heerenveen - Heracles Almelo
13.42Van Persie baalt van paspoortgate: 'Dat is wel heel lullig'
13.39VI Live: IJsselderby gaat ruim een uur later dan toch bijna van start
13.39Nieuwe ongeregeldheden zorgen voor extra uitstel IJsselderby: 'Totaal onnodig'
13.37Grote teleurstelling bij PEC Zwolle: 'We hebben er alles aan gedaan'
13.34Voetbal International: Simonis in beeld voor snelle terugkeer in Eredivisie
13.30De Dortmund-sensatie met de veelzeggende bijnaam
13.29Droom komt uit voor Hato bij Chelsea: 'Een waardige vervanger van Cucurella'
13.29Sparta denkt aan Simonis als opvolger van Steijn
13.28VI Live: aftrap IJsselderby laat nog op zich wachten door ongeregeldheden
13.27Van Praag kraakhelder over mogelijke Ajax-terugkeer Overmars: 'Mankeerde wat'
13.25Tegenvallende Sterling moet zich nu laten zien bij Feyenoord: kan hij het nog?
13.22VI Live: ogen van PSV'ers gericht op Volendam, Feyenoord met Deijl als rechtsback
13.22Makkelie geeft update over uitgestelde IJsselderby: 'Geen gehoor aan gegeven'
13.22Ihattaren vreest trainersontslag in Eredivisie: 'Gaat op gegeven moment klappen'
13.19Feyenoord gaat zonder Hadj Moussa en Ahmedhodzic proberen PSV-feest uit te stellen
Resultaten x
Buitenland

Column: Respect voor een Oude Dame en Grote Meester

CHAMPIONS LEAGUE-FINALES. Vele pijnigden de ogen, sommige zullen tot in de eeuwigheid worden herinnerd. De fascinerende finale van 2015 verdiende echter de schoonheidsprijs. Met dank aan De Oude Dame.

07-06-2015 00:15 door Redactie ELF Voetbal

Laten we eerlijk zijn. Wie gaf er nu eigenlijk een cent voor Juventus? Niet dat de selectie van Massimiliano Allegri bestaat uit lantaarnpalen en koekebakkers. Dat zeker niet. Maar dat de finale eigenlijk al vóór het eerste fluitsignaal van Cüneyt Cakir beslecht leek, lag vooral aan de opponent, het wonderelftal van Catalaanse makelij. FC Barcelona zou in Berlijn hoe dan ook de tweede triplete winnen.

Antwoord op MSN


Dat gebeurde inderdaad, maar wat waren de Italianen dicht bij een daverende verrassing. Want in de tweede helft leek Barcelona rijp voor de slacht. Na de gelijkmaker van Alvaro Morata, of beter gezegd, ergens halverwege de eerste helft, werd Juventus de betere ploeg.

Hoe was het mogelijk dat Barça, met de gevreesde aanvalsmachine MSN in de gelederen, zich bijna de kaas van het brood liet eten? Namen de Catalanen het na de snelle openingstreffer, soms te licht op? Nee, absoluut niet. De ploeg uit Turijn bewees dat het een meer dan terechte finalist was. Een ploeg dat in tegenstelling tot Internazionale, in 2010 de laatste Italiaanse kampioen van het miljoenenbal, tot meer in staat bleek dan ordinair countervoetbal.

Maar okay, Inter werd toentertijd gecoacht door ene Mourinho, de koning der resultaattrainers. Bij Juventus staat een coach aan het roer die aanvallend voetbal hoog in het vaandel heeft staan. Allegri dus, de meest on-Italiaanse coach van de 21-ste eeuw.

Grote meester

Het bleek geen toeval dat Juve in de halve finale Real Madrid had geëlimineerd. De Oude Dame liet de Madrilenen uitrazen en nam stilaan het heft in handen. Na arbeid kwam voetbal, zeg maar. Die tactiek werd ook in het broeierige Olympiastadion toegepast. En voetballen, dat konden de Italianen.

Het was een feest om vanaf de tribune naar Andrea Pirlo te kijken. Ja, er zit wat sleet op het spel van de grote oude meester, maar wat geeft het? Zelfs de grootste voetballer aller tijden, Lionel Messi, toonde tijdens de wedstrijd respect voor de sierlijke spelmaker. Wat te denken van Paul Pogba en Arturo Vidal? De adjudanten van Pirlo overvleugelden bij tijd en wijle hun Catalaanse tegenstanders en het moet raar lopen willen deze twee krachtpatsers komend seizoen niet ergens in Londen, Manchester of Parijs te bewonderen zijn.



De grote winnaar


Het fanatisme waarmee de Italiaanse verdedigers de aanvallers van Barcelona te lijf gingen, dwong eveneens respect af. Het zou geen kwaad kunnen als Guus Hiddink de komende dagen zijn mandekkers eens in een loos uurtje voor de buis plant en hen opnieuw laat kijken naar de Berlijnse finale. Onze jongens kunnen een spoedcursusje modern verdedigen Italian style goed gebruiken.

En dan was daar nog Gianluigi Buffon, die bij 1-0 achterstand met een katachtige reflex zijn ploeg in de wedstrijd hield. Dát is ook wat het voetbal in de absolute top inhoudt: je klasse tonen op de momenten dat het er om gevraagd wordt. Dat deed ook Alvaro Morata, die in de duels tegen Real en Barca één-op-één liep.

Achteraf heeft de winnaar altijd gelijk en FC Barcelona zeker. Maar dankzij het geweldige Juventus van Allegri waren de honderden miljoenen toeschouwers vanavond de grote winnaar. 




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.