Laatste nieuws
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
11.25Mijnans ziet Telstar terugkomen in de wedstrijd: 'Dan probeer je dat'
Resultaten x
Buitenland

Chelsea pakt tegenwerkende Engelse arbitrage keihard aan

CHELSEA is het beu. De koploper in de Premier League steekt het dat de ploeg keer op keer penalty's wordt onthouden.

19-03-2015 09:30 door Redactie ELF Voetbal

Aanleiding voldoende voor The Blues om een opvallend artikel te plaatsen op de website. In de 'Penalty Puzzle' komt naar voren, dat de ploeg van manager José Mourinho keer op keer wordt benadeeld door het arbiterskorps aan de andere kant van de Noordzee. Zondag was het immers weer raak.

Chelsea kreeg zelf geen strafschop, nadat Branislav Ivanovic werd gevloerd binnen de zestien. Terwijl tegenstander Southampton op gelijke hoogte kwam via een twijfelachtige strafschop van Dusan Tadic, waardoor The Saints zelfs een punt meenamen van Stamford Bridge.

In de geplaatste analyse blijkt het voorbeeld van zondag geen incident. Het aantal strafschoppen uit de laatste vijf seizoenen wordt geanalyseerd. Dit seizoen is dat aantal zelfs 'abnormaal laag'. In 28 competitiewedstrijden kreeg Chelsea slechts twee strafschoppen (!), die beiden overigens werden benut door Eden Hazard (tegen Arsenal en Queens Park Rangers, beiden thuis). De laatste dateert alweer van 4,5 maand geleden.

Zo kregen concurrenten bovenin Manchester City en Arsenal dit seizoen allebei reeds zeven penalty's toegewezen. Het meest van alle clubs in de Premier League. Manchester City scoorde in totaal ook slechts één keer vaker dan Chelsea. Ook vorig jaar werden Manchester City en toen runner-up Liverpool vaker beloond met strafschoppen.

Chelsea plaatste ook een foto van oktober, toen The Blues op bezoek gingen bij Manchester United en geen strafschop kregen. Zowel John Terry als Branislav Ivanovic worden naar de grond getrokken. Enkele dagen kreeg Cesc Fabregas juist geel voor een vermeende Schwalbe tegen Southampton, terwijl hij wel degelijk werd geraakt. En weer vier dagen later mocht Tottenham Hotspur onbestraft hands maken net voor haar eigen doel.




Het overzicht van de strafschoppen van Chelsea in de afgelopen zes seizoenen:
Seizoen Aantal

2014/2015 2
2013/2014 7
2012/2013 11
2011/2012 5
2010/2011 8
2009/2010 12


In de verklaring is verder te lezen dat de ploeg in de Champions League in acht wedstrijden al vijf penalty's meekreeg. Volgens Chelsea voldoende bewijs dat er door de officials van de Premier League een campagne tégen de club gevoerd wordt.

Het is niet voor het eerst dit seizoen dat de club online manager Mourinho steunt in zijn beweringen. Vorige week plaatste het officiële Instagram-account van Chelsea een historische foto van Jamie Carragher en Graeme Souness die ruzie hebben met scheidsrechters.

 

For those with short memories...

Een foto die is geplaatst door Chelsea FC - Official (@chelseafc) op14 Mrt 2015 om 9:32 PDT




Volgens Mourinho hadden de twee last van hun kortetermijngeheugen. Carragher noemde het gedrag van de Chelsea-spelers in de Champions League-wedstrijd tegen Paris Saint-Germain 'schandalig'. Na de overtreding van Zlatan Ibrahimovic, waarvoor hij een rode kaart kreeg, stonden binnen enkele seconden negen Chelsea-spelers om de scheidsrechter Björn Kuipers heen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.