Elia (28) was jarenlang een vertrouwd gezicht bij het Nederlands elftal. De vleugelaanvaller viel in juli 2010 nog in tijdens de verloren WK-finale tegen Spanje (0-1). Toenmalig bondscoach Bert van Marwijk bracht Elia vaker als invaller binnen de lijnen. Na 28 interlands haperde de teller voor Elia.
De ex-speler van ADO Den Haag, FC Twente, Hamburger SV en Juventus ging niet mee naar het EK in 2012. Na het vertrek van Van Marwijk deed opvolger Louis van Gaal nog maar twee keer een beroep op de aanvaller van Werder Bremen. Het WK in Brazilië ging aan de neus van Elia voorbij.
Terugkeer
De belangstelling van bondscoach Guus Hiddink volgt na een succesvolle periode in Engeland. Elia wordt dit seizoen door Southampton gehuurd van Werder. De vleugelaanvaller uit Voorburg scoorde twee keer in acht Premier League-wedstrijden. Onder de hoede van manager Ronald Koeman lijkt de vleugelspits weer te zijn opgebloeid.
Ruim twee jaar na zijn laatste interland voor het Nederlands elftal (oefenduel met Duitsland, in november 2012) lonkt een terugkeer op weg naar de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije (28 maart) en de oefeninterland tegen Spanje (31 maart).
Toekomst
"Als je het in de Premier League goed doet, kom je vanzelf weer in beeld voor Oranje. Je hebt het wel over iemand die een WK-finale heeft gespeeld. Dan kun je wel voetballen hoor", vertelt de niet verraste Erwin Koeman tegen Metro. "Wij zijn heel tevreden over hem. Hoe we Elia aan het voetballen kregen? Door niet te veel over het verleden te praten en door hem vertrouwen te geven."

Koeman weet niet of Elia na dit seizoen in Southampton blijft. "We zullen eerst iemand moeten verkopen. Maar het is nog veel te vroeg om het over een langer verblijf van Elia te hebben. We hebben nog tien wedstrijden te spelen en we willen dolgraag Europees voetbal halen", besluit de voormalig Europees kampioen. Southampton bezet 28 competitieduels de zevende plaats.

