Southampton FC heeft in zijn eentje liefst veertig procent van het geld van de Premier League-clubs binnengehaald. Calum Chambers, Adam Lallana en Luke Shaw, in totaal brachten deze drie jeugdproducten meer dan negentig miljoen euro in het laadje. De Premier League-clubs kwamen gezamenlijk niet verder dan 227 miljoen euro. Daarmee blijven ze boven de Bundesliga (163 miljoen euro) en nummer laatst, de Serie A (114 miljoen euro), maar kunnen ze niet tippen aan de Spaanse competitie (276 miljoen euro) en de absolute koploper, de Fransen.
In totaal verdienden de Franse clubs bijna driehonderd miljoen euro. Er staan liefst zes clubs uit de Ligue 1 in de top twintig van clubs die het meest verdienden aan transfers van eigen kweek. Lille OSC steekt daar met kop schouders bovenuit; voor de verkopen van Gianni Bruno, Mathieu Debuchy, Lucas Digne, Eden Hazard en Divock Origi ontving het in totaal een slordige 76 miljoen euro. De tweede Franse club betreft Stade Rennais (33,6 miljoen euro) en Toulouse staat op plek negentien met 22,2 miljoen euro aan opbrengsten voor in totaal vier jeugdspelers.
Ajax beter dan Southampton
Omdat Nederland niet tot de grootste vijf Europese competities behoort is er bijvoorbeeld niet gekeken naar Ajax. Toch duiken ze als enige Nederlandse club op in een ander lijstje. Het CIES heeft bovendien alle selecties van clubs uit de grootste vijf Europese competities bekeken: hoeveel zelf opgeleide spelers zitten bij de selectie, maar ook, hoeveel spelers uit de opleiding zijn terechtgekomen bij een club uit een van de vijf grootste competities?
FC Barcelona staat met dertien spelers in de eigen selectie en dertig elders actief, met in totaal 43 spelers bovenaan. Manchester United (12 om 24; 36 totaal), Real Madrid (8 om 26; 34 totaal), Olympique Lyonnais (15 om 18; 33 totaal) en Paris Saint-Germain (5 om 22; 27 totaal) maken de top vijf compleet. Op plaats 31 volgt Ajax. De spelers uit de eigen selectie zijn niet meegenomen omdat de Eredivisie niet tot de grootste vijf Europese competities behoort, maar de Amsterdammers hebben vijftien spelers uit de eigen jeugdopleiding rondlopen in de Europese topcompetities. Southampton staat in deze lijst trouwens op plek 48 (4 om 8; 12 totaal).
Voor het volledige onderzoek van CIES, zie hier.

