Laatste nieuws
11.00Fred Grim hekelt Ziggo Sport-analisten: 'Itakura verdient meer respect'
10.56Live Transfers: Engelse interesse in Van Hecke, duidelijkheid rond Tomiyasu-deal
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
07.45De samenvatting: PSV vergroot gat met Feyenoord na spektakel tegen Heracles
07.34Invallers van Feyenoord en Van Persie zwaar onder vuur: 'Slecht geïnstrueerd'
07.30Lammers kijkt ogen uit bij FC Twente - Go Ahead: 'Ik heb dit nog nooit gezien'
Resultaten x
Buitenland

Tottenham Hotspur: ongekende rust in roerige transferperiode

Manchester City kocht al voor 240 miljoen euro spelers, Chelsea 140 miljoen euro en Manchester United had aan twee aankopen genoeg om de 120 miljoen euro aan uitgaven te halen. Subtoppers Everton en West Ham United zijn druk actief, een middenmoter als Bournemouth is al dertig miljoen euro armer en degradatiekandidaten pikken traditiegetrouw Engelse spelers voor veel te veel geld weg bij hun concurrenten. De uitzondering in dit transfergeweld luistert naar de naam Tottenham Hotspur.

25-07-2017 13:31 door Redactie ELF Voetbal

Toen Kieran Trippier in 2012 voor een klein bedrag Manchester City verliet, leek een toekomst als topverdediger er niet in te zitten. Door de topclub waar hij zijn jeugdopleiding genoten had was hij afgeserveerd. Door een transfer naar Burnley, de tweededivisionist waar hij het seizoen daarvoor op huurbasis zat, hoopte hij zijn carrière een positieve impuls te vinden. Het bleek een match made in heaven. Trippier werd twee seizoenen op rij gekozen in het Championship Team of The Year, promoveerde met zijn ploeg en verdiende na een seizoen Premier League een transfer naar Tottenham Hotspur. Dankzij een clausule in Trippiers contract konden de Londenaren hem in 2015 voor het zachte prijsje van 3,5 miljoen pond (een kleine vijf miljoen euro) ophalen.

Twee jaar later is Trippier uitgegroeid tot iemand die moeiteloos in de basis van The Spurs meekan. In het afgelopen seizoen was hij zelfs een geduchte concurrent voor Kyle Walker, de Engels international die jarenlang een belangrijke basisklant was. Toen Manchester City deze zomer met een flinke zak geld voor Walker aanklopte bij Tottenham Hotspur, was de keuze snel gemaakt. Ja, de club maakte bij een verkoop een concurrent sterker, maar nee, dat zou het zelf het niet voelen. Met Trippier had de club de opvolger van Walker al in huis. Het voor hem uitgestippelde plan had gewerkt.

Beleid

Natuurlijk sterven er bij Tottenham Hotspur ook geen muizen voor de kast, maar met mindere koopkracht dan zijn concurrenten slaagt de club er al een aantal jaar in met de top mee te draaien in de Premier League. Het geheim? Beleid. Waar andere topclubs zonder na te denken elke transferperiode 100 miljoen euro er door heen jassen, geeft Tottenham Hotspur zijn geld zorgvuldiger uit. Manchester City had als het The Spurs was waarschijnlijk al vijf rechtsbacks aangetrokken als opvolger van Walker. Tottenham kiest ervoor te wachten tot een speler met het juiste profiel beschikbaar wordt. En door de aanwezigheid van Trippier, een rechtsback die het al in zich heeft om een basisklant te zijn, is de druk op Walkers opvolger niet bijzonder hoog.

Bovendien koestert Tottenham Hotspur wat het heeft. Door de Champions League-kwalificaties van de laatste jaren en groeiende status van de club nemen de financiële mogelijkheden van de club toe. Daardoor kan het ineens sterspelers als Harry Kane, Dele Alli en Hugo Lloris de megacontracten geven die ze elders kunnen verdienen. Een wezenlijk verschil met de vorige generatie Tottenham Hotspur-spelers. Toen Real Madrid interesse had in Luka Modric en Gareth Bale, waren de Engelsen niet in staat de spelers voor de club te behouden. Als een topclub van dat formaat anno 2017 bijvoorbeeld Alli wil halen, krijgt het waarschijnlijk nul op het rekest. Alleen als Tottenham echt medewerking wil geven, zoals bij Walker, wordt een topspeler nog verkocht.

Janssen

De andere zijde van de medaille is dat Tottenham Hotspur niet in paniekaankopen vervalt. Op het moment dat Memphis Depay een jaar teleurstelt in dienst van Manchester United, is zijn carrière bij de club zo goed als voorbij. Volgens berichtgeving van the Daily Mail is dat bij Tottenham niet het geval. Vincent Janssen maakte het afgelopen seizoen welgeteld twee competitiedoelpunten voor The Spurs, maar krijgt toch in het aankomende seizoen een tweede kans. Hij is niet de eerste speler in de selectie die niet meteen succesvol was, want bijvoorbeeld Érik Lamela, Georges-Kevin N'Koudou en Kevin Wimmer zouden bij veel clubs al de weg naar de uitgang hebben gevonden. Maar zoals hierboven gezegd: Tottenham Hotspur koestert de spelers die ze hebben.

Het maakt Tottenham Hotspur een speciale club in het Engelse clublandschap. In een milieu van kopen, kopen en nog eens kopen, gaven The Spurs deze transferperiode nog aan niemand een euro uit. Ze kiezen voor rust. En gezien de prestaties van de laatste jaren, is dat waarschijnlijk de beste tactiek.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.