Laatste nieuws
14.20Boskamp vol ongeloof: 'Die ploegen spelen beter positiespel dan Feyenoord'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.51Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
12.45Contrast in spel AZ: 'Het blijft een groot mysterie'
12.45'AZ verwacht Clasie aan het eind van de maand terug'
12.35Zien: geblesseerd uitgevallen Ziyech scoort met geweldige afstandsknal voor Wydad
12.35Brighton-manager en Arteta sneren over en weer: 'Geen schijn van kans'
12.30Rondje Eurojackpot KNVB Beker: uitgebreid napraten over AZ-Telstar
12.25Samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.21PSV eert Koeman met plek op Walk of Fame
12.15De samenvatting: AZ bereikt bekerfinale ten koste van dapper Telstar
12.15Trotse Correia dankt Telstar-fans: 'Er gebeuren dingen in Velsen...'
12.10Na Iran ook Irak in de problemen: mogelijke WK-deelname onzeker
12.00Koeman wordt geëerd bij Nederlandse topclub met eigen tegel in Walk of Fame
12.00Team Regeer: hoe vijf specialisten de nummer 6 van Ajax helpen
12.00'Bij Feyenoord merkte ik dat de voetbalwereld hard kan zijn'
11.55Ten Hag lovend over één man uit Ajax-periode: 'Dat zag je vanaf dag één...'
11.55Chelsea lijkt strijd der nieuwe spitsen te winnen
11.40Spaan kijkt met bewondering naar Ajax-huurling: 'Liet ze trillen van onzekerheid'
11.36Waarom de vijf Liverpool-nederlagen in blessuretijd Slot niet direct zorgen baren
11.30Viervoudig Oranje-international zit vast in het Midden-Oosten: 'Schandalig'
11.25Mijnans ziet Telstar terugkomen in de wedstrijd: 'Dan probeer je dat'
11.08Flinke rel bij het Lazio van Taylor en Noslin: Nederlander genoemd bij ruzie
11.06Slot maakt zich vanwege mogelijke terugkeer Wirtz niet druk om 'kansarm' Liverpool
Resultaten x
Buitenland

'Sánchez heeft wat lucht nodig'

Alexis Sánchez is er niet bij in de afsluitende groepsronde van het huidige Champions League-seizoen. Arsène Wenger gunt de 25-jarige Chileen een rustperiode.

06-12-2014 20:59 door Redactie ELF Voetbal

The Gunners hebben zich in Groep D van het lucratieve en prestigieuze miljoenentoernooi reeds voorzien van overwintering in Europa, voor Wenger de uitgelezen kans om Sánchez rust te gunnen in de uitwedstrijd tegen het Turkse Galatasaray van komende dinsdag (20:45 uur). De van FC Barcelona overgekomen aanvaller speelde dit seizoen namelijk al 28 wedstrijden, voor club en land.

"Hij heeft wat lucht nodig. Dat heb ik in het verleden ook gedaan met spelers als Thierry Henry en Robin van Persie, en het helpt om blessures te voorkomen", verklaart de 65-jarige Fransman, die weet dat Sánchez belangrijk is voor Arsenal. "Je moet kijken wanneer je hem rust kunt gunnen en wanneer niet, maar hij balanceert momenteel op het randje en zal niet afreizen naar Turkije."

Wenger is blij met de komst van Sánchez. "Hij is enthousiast en houdt ervan om te spelen. Hij heeft kwaliteit en elke ochtend komt hij fris op de club. Ik weet niet wat hij in de nacht doet om dat voor elkaar te krijgen…", besluit de manager, die Arsenal vandaag met 3-2 zag verliezen van Stoke City.

"Calum Chambers kreeg rood (tweemaal geel, red.), maar dat had hij niet verdiend. Helemaal niet als je ziet dat spelers van Stoke City de hele wedstrijd met hun ellebogen mochten voetballen. Voor rust waren we veel te aardig voor onze tegenstander. Daardoor hadden we in de tweede helft bij een 3-0 achterstand een berg te beklimmen. De beklimming verliep aardig, maar we hadden onderweg wat pech", zegt Wenger, die het grootste gedeelte van het duel zittend doorbracht. "De mensen bij Stoke City tonen altijd zoveel liefde voor mij. Ik wilde ze daartoe deze keer niet de kans geven."

Geen arrogantie

Sánchez voelt zich zelf geen superster. De aanvaller, die opgroeide in het arme stadje Tocopilla, weet zich te herinneren dat er in Chili tijdens de kerstdagen cadeaus werden uitgedeeld. "Het waren mensen van de gemeente op een truck... Ik heb tegen mezelf gezegd dat ik ooit hetzelfde zou doen, indien ik de kans zou krijgen. Alleen zou ik dan met ballen willen gooien."

"In mijn hoofd ben ik geen bekend persoon", vervolgt hij zijn relaas in een interview met de Daily Mail. "Ik ben normaal, niet anders dan iemand op straat. Ik ben nog steeds dat kind dat graag wil voetballen. Op het moment dat ik op het veld sta, maakt het niet meer uit hoeveel ik heb gekost. Tot op de dag van vandaag speel ik met hetzelfde plezier als tijdens mijn allereerste wedstrijd."

"Op jonge leeftijd speelde ik op straat, op een stuk grond waar dat kon. Regelmatig moest ik buren mijn verontschuldigingen aanbieden voor het breken van ramen, zoals alle kinderen. Een voetbalveld hadden we niet, twee stenen vormden bij ons een doel. Het ontbreken van een goed veld of fatsoenlijke schoenen deerde me niet. Het spelen met vrienden was genoeg. Dat is nu nog zo."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.