De Codacons, een groep vakbonden die de rechten van de Italiaanse consumenten moet beschermen, gaat onderzoeken of het mogelijk is Luis Suarez aan te klagen na het 'mishandelen' van Giorgio Chiellini. Volgens de Italiaanse wetgeving mag er een aanklacht worden ingediend als een Italiaan in het buitenland slachtoffer wordt van een misdrijf. Een rechtbank in Rome heeft al bevestigd dat er een dergelijke zaak onder hun aandacht is gebracht.
"We gaan nu afwachten wat de beslissing van de rechtbank is", zegt Carlo Rienzi, voorzitter van de Codacons, tegen Sport Mediaset. "Als ze in de actie van Suarez een potentieel misdrijf zien, dan kunnen ze alle bewijzen gaan analyseren."
De Italiaanse voetbalbond en Giorgio Chiellini hebben al laten weten dat ze niets met deze mogelijke rechtszaak te maken hebben. Het is niet de eerste keer dat de Codacons in actie komen tegen het voetbal. Eerder werd al geprobeerd een rechtszaak aan te spannen tegen arbitrale dwalingen op het voetbalveld. Volgens de vakbonden werden de betalende toeschouwers op deze wijze voor de gek gehouden. Deze zaak had echter geen succes.

