De Russen, getraind door de Italiaanse coach Fabio Cappelo, moesten winnen. Voor het eerst dit WK stond Aleksandr Kersjzakov, Ruslands topscorer aller tijden, in de basis en die offensievere tactiek betaalde zich al vroeg in de wedstrijd uit. Na een loepzuivere voorzet van linksback Dmitri Kombarov kopte Aleksandr Kokorin schitterend in de kruising. De vroege voorsprong zorgde voor een leuke wedstrijd, want de Woenstijnvossen, die een punt nodig hadden voor plaatsing in de achtste finale, werden zo gedwongen op jacht te gaan naar een doelpunt.
Algerije zorgde wel voor dreiging, maar zette de keeper van Rusland, Igor Akinfejev voor rust slechts één keer aan het werk. Een kopbal van Yacine Brahimi werd stijlvol uit het doel getikt. Direct na rust was Rusland, net als de eerste minuten in de eerste helft, gevaarlijk en kwam Aleksandr Samedov oog in oog te staan met Raïs M'Bohli, keeper van de Algerijnen. Samedov schoot tegen de doelman aan en die misser werd Rusland uiteindelijk fataal. Want waar Akinfejev voor rust nauwelijks in actie hoefde te komen, werd het nu drukker voor zijn doel.
Waar hij eerder dit toernooi al in de fout ging, ging de doorgaans zo betrouwbare keeper ook deze wedstrijd niet geheel vrijuit. Hij tastte bij een vrije trap mis, waarna Islam Slimani uiteindelijk de 1-1 binnen kopte. Nu moest Rusland scoren, maar het slotoffensief stelde weinig voor en de Algerijnen hielden zich dan ook gemakkelijk staande. Hierdoor eindigde Algerije als tweede in de Groep H en plaatst het land zich voor het eerst in de geschiedenis voor een achtste finale van een WK.
Op maandag 30 juni speelt het de achtste finale tegen Duitsland.

