Laatste nieuws
02.23Kijkers praten tijdens Man City - Liverpool massaal over Maria Guardiola (25)
01.10Telstar verliest thuis van FC Groningen, trainer Correia in beeld bij FC Utrecht
00.57Berghuis trekt pijnlijke conclusie over dolend Ajax: 'De basis niet goed genoeg'
00.45García: 'Ik ben dit seizoen al de derde coach, dan is er iets mis'
00.35Champions League ver weg voor Ajax na thuisnederlaag tegen Twente
00.08Berghuis wijst op topaankoop Ajax: 'Goede voetballer, maar rode draad is er niet'
00.07Ondertussen in Portugal: uitzinnige Farioli sprint het veld in
00.02Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
00.02Steur laakt communicatie bij Ajax: 'Dan krijg je een domino-effect'

Gisteren

23.59García ziet Ajax 'geen normale wedstrijd' spelen: 'Dan wordt het moeilijk'
23.54Ontlading bij Van den Brom: 'Wij hebben gewoon een fantastisch team'
23.46RC Lens laat het liggen in strijd om Ligue 1-titel
23.43Nederlands getint Famalicão bezorgt Porto en Farioli flinke kater
23.43Berghuis hard over Ajax: 'We verdienen het niet, de basis is niet goed genoeg'
23.41Godts hard voor Ajax: 'Ongelooflijk waar we nu staan'
23.40City vernedert Liverpool in FA Cup (4-0), Southampton verrast Arsenal (2-1)
23.37VI Live: Farioli moet flinke domper slikken met Porto
23.35Gefrustreerde Ajax-fans zijn er helemaal klaar mee: 'De totale afgrond'
23.30Berghuis trekt met ingehouden woede pijnlijke conclusie over Ajax
23.28Kwakman wijst dissonanten aan bij Ajax: 'Zij zijn alleen maar met zichzelf bezig'
23.22Samenvattingen eredivisie: spectaculaire Saibari helpt PSV, NEC op Champions League-koers
23.22Vink en Kwakman roemen uitblinker bij Ajax-Twente: 'Geweldig, echt de baas'
23.20NEC wint van Excelsior en houdt druk op Feyenoord in strijd om plek twee
23.20AZ heeft aan twee vroege goals genoeg tegen Fortuna Sittard, rentree Clasie
23.18VI Live: Lens laat dure punten liggen in Franse titelstrijd
23.15VI Live: Ajax heeft 25 punten minder dan vorig seizoen na 29 duels
23.15Barcelona profiteert optimaal van nederlaag Real Madrid en verstevigt koppositie
23.05Invaller Driouech helpt PSV in blessuretijd aan winst, bij puntenverlies Feyenoord is titel binnen
23.04Nederlandse goal bezorgt Lazio een punt tegen Parma
23.03Barcelona doet fantastische zaken in titelstrijd en wint van Atlético Madrid
23.02Barça krijgt tiental Atlético laat op de knieën bij start van 'drieluik'
22.59FC Twente passeert Ajax na verdiende zege in Johan Cruijff Arena
22.57VI Live: slechts twee schoten op doel voor Ajax tegen FC Twente
22.57NEC legt druk bij Feyenoord in strijd om tweede plaats na zege op Excelsior
22.56Meerdink openhartig over concurrentiestrijd bij AZ: 'Kwam voor duel naar me toe'
Resultaten x
Buitenland

James Rodríguez: veel te goed voor de bank

James Rodríguez is voorlopig verlost van Real Madrid. Een lijdensweg is eindelijk voorbij.

11-07-2017 16:30 door Redactie ELF Voetbal

Toen Real Madrid op 3 juni de Champions League won ten opzichte van Juventus, keek James Rodríguez vanaf de bovenkant van het stadion toe. De Colombiaan had niet eens de bank gehaald voor de wedstrijd tegen de Italianen. Het was een vernedering die een speler van zijn statuur onwaardig was. Rodríguez moest en zou deze zomer Madrid verlaten. Manchester United en Juventus werden aan zijn diensten gelinkt, maar dinsdagmiddag toonde Bayern zich het meest doortastend. De Colombiaan vertrekt naar Duitsland.

Dat Rodríguez op weg naar de uitgang was bij de regerend winnaar van de Champions League, kon een blinde nog zien aankomen. Zijn rol in het eerste van Real Madrid was het afgelopen seizoen marginaal. In de competitie deed hij maar in 22 wedstrijden mee en in de Champions League gunde Zidane Rodríguez sinds de kwartfinale van het toernooi maar zeven minuten. Op Instagram hintte de aanvallende middenvelder door het veranderen van zijn profielfoto aan een vertrek. Waar hij eerst in een tricot van De Koninklijke te zien was, koos hij nu voor zichzelf in het geel van Colombia.

Misfit

Het probleem zat hem niet eens zozeer in Rodríguez' kwaliteiten. Hij paste simpelweg niet in het systeem van Zidane. De Franse coach opteert sinds zijn aantreden bij Real Madrid voor een middenveld met de punt naar achteren. De favoriete positie van Rodríguez, de 'nummer 10'-positie, kwam daardoor niet voor in formatiebesprekingen. De stilist viel buiten de boot en werd niet meer dan een back-up voor Toni Kroos en Luka Modric. Omdat beide spelers amper blessures kende in de afgelopen seizoenen, leverde dat weinig speelminuten op. Bovendien kende de Colombiaan grote aanpassingsproblemen met zijn centralere positie op het middenveld.

Zidane gebruikte Rodríguez ook als back-up voor Gareth Bale aan de rechterkant, maar de baltechnicus bleek dit niet zo goed in te kunnen vullen als Isco, Marco Asensio of Lucas Vazquez. Waar voornamelijk het eerstgenoemde alternatief een blessure van de Welshman gebruikte om zich te profileren als basisspeler van Real Madrid, verpieterde Rodíguez verder weg op de bank. En uiteindelijk op de tribune.

Op Rodríguez, die in 2014 nog voor 75 miljoen euro werd binnengehaald, gaat Real Madrid een megaverlies leiden. Bayern huurt de Colombiaan de komende twee seizoenen voor vijf miljoen per jaar en heeft daarna de kans hem voor 35,2 miljoen euro over te nemen. Het megaverlies van 30 miljoen euro gaat Real Madrid geen faillissement opleveren, maar zal zelfs in de Spaanse hoofdstad hard aankomen.

Voor Rodríguez liggen eindelijk weer speelminuten in het vizier. De ster van het WK 2014 krijgt in Duitsland te maken met de trainer die hem in Madrid wel kon laten floreren: Carlo Ancelotti. Door de Italiaan kan hij weer spelen op de positie waar hij het liefste speelt. Geen linkshalf, rechtshalf of rechtsbuiten. Gewoon als nummer 10.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.