Laatste nieuws
16.10AZ blijft dromen in Europa: dit is het schema in de Conference League
16.10Verbazing om snoeiharde botsing Owusu-Oduro en Goes: 'Blijf dan staan!'
16.05Irak kampt met vlieg- en visumproblemen voor play-off WK tegen Suriname of Bolivia
15.48'KNVB grijpt ondanks meerdere pogingen mis: PSV-toptalent kiest voor Marokko'
15.45'Volstrekt ongepast hoe over Arsenal en de Premier League wordt gesproken'
15.39'Aké bovenaan lijstje Barça', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.36'Aké bovenaan lijstje van Barcelona', Atlético denkt aan vervanger van Griezmann
15.35PEC steekt draak met Ajax en Berghuis: 'Daar lag het aan, toch?'
15.30Rondje Buitenland: 'Onze eigen Yamal kan een sleutelrol vervullen op het WK'
15.20Jacht Kane op Bundesliga-record onderbroken
15.10Strijd om acht tickets: dit is het schema in de Europa League
15.08'Feyenoord verkoopt alles alsof het heel normaal is, maar het is niet normaal'
14.58Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: 'Ik ben bang voor elke tegenstander'
14.50Nasri vreest voor Marseille na bekerblamage: ‘Ik ben bang voor elke tegenstander’
14.48Slot en Van Dijk kunnen ondanks moeizaam seizoen in prijzen vallen
14.45Opmerkelijk: icoon van Man United keert zich na nederlaag plots tegen de club
14.45Engelse media en United-fans vernietigend: 'Ik wil Malacia nooit meer zien'
14.35Boskamp hekelt Feyenoord: 'Mijn ouders gingen 4 uur de deur uit, rot lekker op!'
14.33Arbeloa vergelijkt Huijsen met Vinícius en geeft update over Mbappé
14.15'Als AZ blind met NEC meegaat, gaan ze er lelijk af'
14.15Schaakspel in finale: zo zou AZ zich tegen NEC kunnen wapenen
14.10Europese grootmachten treffen elkaar: dit is het programma in de Champions League
14.10VP-voetbalkantine: 'De play-offs voor Europees voetbal moeten blijven'
14.05'Oude Timber is terug, begint eruit te zien als de speler die hij eerder was'
14.00Iran naar het WK? Dit zijn de opties
13.56Engelse strijd om '200 miljoen-wedstrijd' gaat veranderen: 'Play-offs uitgebreid'
13.56Voetbalwetten houden Karlsson op de bank bij FC Utrecht: 'Twee klasbakken'
13.45Strijd om Barça-presidentschap teruggebracht tot twee kandidaten
13.37Waarom de sfeer in het Philips Stadion meer is dan negentig minuten voetbal
13.25Feyenoord-icoon in de bres voor Van Persie: 'Hij is toch geen koekenbakker?'
13.22Van Dijk en Slot genomineerd voor maandelijkse awards in Engeland
13.13Steijn kiest voor revalidatie in Enschede
13.10Van Persie-keuze gekraakt in play-offs-discussie: 'En dan stel je een B-elftal op'
12.55Engelse clubs stemmen voor meer promotievoetbal richting Premier League
12.46Ajax stelt vier oud-spelers aan na traineeships
Resultaten x
Buitenland

Duitsland en Spanje blijven supergeneraties creëren

Vrijdagavond staat in Polen de finale van het EK onder 21 op het programma. De finale kan nauwelijks een verrassing genoemd worden. De ploegen die bij de grote heren het internationale strijdtoneel domineren, zijn ook bij de jeugd de beste. Voor Duitsland en Spanje zou toernooiwinst een bekroning zijn op hun nieuwe supergeneratie.

30-06-2017 14:12 door Redactie ELF Voetbal

Duitsland

Dat Duitsland over een brede spelerspool beschikt, laat het land al zien op de Confederations Cup. Ondanks dat Joachim Löw haar beste spelers thuisliet, bereikte Die Mannschaft donderdag eenvoudig de finale van het voorproefje van het WK 2018. Het Duitse voetbal kan daardoor dit weekend een dubbelslag slaan. Zondag kan de 'A-selectie' de finale van de Confederations Cup winnen, terwijl vrijdag het jeugdteam - op zijn beurt weer zonder enkele spelers die in Rusland aanwezig zijn - beslag kan leggen op het prestigieuze EK onder 21.

Ondanks dat de Duitsers best moeizaam de finale van het toernooi behaalden, heeft Stefan Kuntz een prima selectie tot zijn beschikking. Verdediger Jonathan Tah heeft ondanks zijn jeugdige leeftijd (21 jaar) al meer dan 50 bundesligawedstrijden gespeeld, spits Davie Selke is een echte killer en het middenveld loopt over van talent. Met Serge Gnabry, Max Meyer, Mahmoud Dahoud, Maximilian Philipp en Maximilian Arnold heeft Kuntz meer dan genoeg keuze in deze linie. Met een gekunstelde selectie behoort Duitsland opnieuw tot de top van het Europese jeugdvoetbal. Het gemak waarmee het land talent na talent opleidt, is bijna angstaanjagend.

Spanje

Een belachelijke omhaal tegen Real Madrid, een fenomenale solo tegen Bayern München of een kopbal van een verre afstand tegen Leicester City. Als Saúl Níguez een belangrijk doelpunt maakt voor Atletico Madrid, zorgt hij er voor dat het doelpunt zo mooi is dat niemand in het stadion het meer vergeet. Het tekent de unieke kwaliteiten die Níguez, een 22-jarige middenvelder die bijna 150 wedstrijden voor Atletico Madrid heeft gespeeld, heeft. In Polen toont hij zich als de absolute vedette van zijn land. Zo leidde Níguez Spanje naar de finale, door een hattrick te maken tegen Italië.

Toch is Spanje meer dan Níguez. Veel meer. Met Marco Asensio beschikt bondscoach Albert Celades over een speler die in de afgelopen Champions League-finale nog een doelpunt maakte, terwijl rechtsback Héctor Bellerín al jaren de onomstreden rechtsback van Arsenal is. En dan vergeten we bijna nog spelers als Inaki Williams, Denis Suárez en Gerard Deulofeu. Spanje heeft net als in 2011 en 2013, zijn laatste twee deelnames aan het jeugd-EK, een enorme dosis talent in zijn selectie. Het maakt het land niet alleen een waardig finalist. Spanje is de topfavoriet om het toernooi te winnen.

De finale van het EK onder 21 is om 20:45 op YouTube te zien.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.