Danny Jordaan, voorzitter van de Zuid-Afrikaanse voetbalbond, opperde dit serieuze plan op een persconferentie. "We moeten een naamsverandering overwegen en daarbij gelijk naar het elftal in zijn geheel kijken."
Jordaan reageert hiermee op de afwezigheid van het nationale elftal op het WK in Brazilië komende zomer. Het land overleefde de poulefase in de Afrikaanse zone niet. Een naamsverandering zat er al langer aan te komen, omdat de beroemde bijnaam, vrij vertaald 'de jongens', nooit officieel door de voetbalbond is vastgelegd.
Veel bedrijven proberen de naam nu commercieel uit te buiten. Hoe de nieuwe bijnaam zou moeten luiden, is niet bekend gemaakt. Evenals het gegeven of er wel een nieuwe bijnaam gaat komen.
Laatste nieuws
Resultaten
x
BuitenlandZuid-Afrika wil af van bijnaam 'Bafana-Bafana'
Eén van de mooiste bijnamen van het internationale voetbal verdwijnt wellicht. Het nationale elftal van Zuid-Afrika heet binnenkort niet meer 'Bafana Bafana'.

