In het eerste kwartier ging de wedstrijd gelijk op. Beide teams creëerden niet erg grote kansen. Tussen de vijftiende en de dertigste minuut kwam er een periode waarin 1. FSV Mainz 05 aandrong. Het kreeg meer kansen, maar toch was het Hamburger SV dat de 1-0 maakte. Hakan Çalhanoglu kreeg de bal aangespeeld aan de linkerkant van het strafschopgebied. Keeper Lorius Karius kwam uit z'n doel maar deed dat niet erg slim, waardoor Çalhanoglu de 1-0 zo binnen kon schuiven.
In de tweede helft kwamen beide teams ongewijzigd uit de tunnel. Twee minuten na rust maakte Shinji Okazaki de 1-1. Een fikse klap voor Hamburger SV, na een verdedigende fout bij de ploeg. Drie minuten later kregen de mannen van Bert van Marwijk weer een tik te verwerken. Dit keer gaf Okazaki de assist. Hij legde de bal terug op Nicolai Müller, die de bal in de kruising schoot.
Na die twee deuken in het zelfvertrouwen van de ploeg van aanvoerder Rafael van der Vaart, zochten ze naar de gelijkmaker. Echt gevaarlijk werd het niet, tot diezelfde captain de bal kreeg in de tachtigste minuut en de 2-2 op het scorebord zette. Dan is alles dus weer mogelijk. Twee minuten later was er echter weer een vervelend moment voor het team van Bert van Marwijk. Tomas Rincon ontving z'n tweede gele kaart met nog zo'n tien minuten te gaan en mocht de douches opzoeken.
In de allerlaatste seconden kreeg HSV de genadeslag toegediend. Het was wederom Shinji Okazaki die scoorde. Hij maakte de 2-3 en zorgt daarmee voor serieuze degradatiezorgen bij Bert van Marwijk, Rafael van der Vaart en co.

