Laatste nieuws
14.45Ten Cate vreest geen uitsluiting Suriname voor WK: 'Indianenverhaal'
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.35Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
Resultaten x
Buitenland

De stroeve start van Valverde bij Barcelona

Twee nederlagen tegen de grote rivaal en de eerste prijs van het seizoen die daardoor aan je neus voorbij gaat. Ernesto Valverde had zich zijn start bij FC Barcelona ongetwijfeld anders voorgesteld. De trainer, die over kwam van Athletic Bilbao, kent bij zijn nieuwe werkgever vooralsnog een stroeve start.

17-08-2017 20:31 door Redactie ELF Voetbal

Neymar

Luis Enrique had als trainer van Barcelona de beschikking over het supertrio Messi, Suarez en Neymar. Afgekort tot MSN. En zo leek de pikorde in Camp Nou ook te zijn. Eerst Messi, Suarez op de tweede plaats gevolgd door Neymar. Dat was de Braziliaan beu, waardoor hij deze zomer voor het astronomische bedrag van 222 miljoen euro naar Paris Saint Germain verhuisde. 

En dat levert Valverde een probleem op. Een adequate vervanger is vooralsnog immers niet aangetrokken. Zo fungeerde Gerard Deulofeu in de eerste wedstrijd om de Spaanse super cup als vervanger van Neymar. De Spanjaard is echter niet van het kaliber van Neymar. Het is een van de redenen waarom Valverde vooralsnog te kampen heeft met een lastige start bij Barcelona.

Supercopa

Verliezen van Real Madrid kan, al zullen ze dat in Camp Nou uiteraard liever niet zien. Maar de manier waarop de Catalanen de strijd om de Supercopa verloren zal ongetwijfeld pijn hebben gedaan bij Barcelona. Zeker in het Santiago Bernabéu werd Barcelona bij vlagen van de mat gespeeld. 

Een goede start tegen Real Madrid had Valverde na een vooralsnog roerige zomer bij Barcelona sportief gezien in rustiger vaarwater kunnen krijgen. Maar de druk staat in Camp Nou door de twee kansloze nederlagen tegen Real Madrid meteen op de ketel. 

Mislukt experiment 

Na de 1-3 nederlaag tegen Real Madrid opteerde Valverde in Santiago Bernabéu voor een andere opstelling. In Madrid hanteerde Valverde een 3-5-2 formatie. De afloop is bekend. Zeker in de eerste helft had Barcelona vrijwel niks in de melk te brokkelen.

Het experiment van Valverde mag dan ook als een mislukking worden beschouwd. Zeker ook omdat Valverde een tweetal opmerkelijke keuzes maakte. Zo maakte de 33-jarige Mascherano onderdeel uit van de driemans defensie. En dat terwijl de Argentijn van orgine een verdedigende middenvelder is en daarnaast niet bekend staat als de snelste speler.

Ook de keuze voor André Gomes was opmerkelijk. De Portugees heeft sinds zijn overgang van Valencia naar Barcelona nog niet weten te overtuigen. Toch koos Valverde ervoor om Gomes op te stellen in Santiago Bernabéu. Dat vertrouwen werd niet uitbetaald door Gomes, die Marco Asensio bij de 1-0 geen strobreed in de weg legde.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.