Wales had al vrijwel geen kans meer om zich te kwalificeren voor het WK 2014 in Brazilië. Desondanks werd de 43-jarige bondscoach na afloop veelvuldig gevraagd naar het niet spelen van Bale, die deze zomer voor honderd miljoen euro de overstap maakte van Tottenham Hotspur naar Real Madrid. Naar aanleiding van de hectische situatie rondom zijn transfer zou Bale (mentaal) niet fit zijn geweest om in actie te komen voor Wales. Dat liet Coleman weten tijdens het persmoment na afloop.
Toen hij geconfronteerd met de vraag of hij nog overwogen heeft om Bale te brengen in de slotfase van de interland, stelde hij volgens Sky Sports: "Welk gedeelte van 'hij is niet fit' begrijp je niet? Waarom zou ik hem inbrengen als hij niet fit is? Denk je dat ik hem niet had laten spelen als hij wel fit was geweest? Als hij fit was, dan had hij gespeeld. Ik heb met hem gesproken, maar hij was er niet klaar voor. Simpel zat", aldus Coleman, die na afloop een zichtbaar geïrriteerde indruk maakte.
Coleman was nooit van plan om Bale in te brengen. "We wilden Macedonië laten schrikken, een mind-game spelen. Ik heb in deze zaak naar de tegenstander gekeken. Als ik bondscoach van Macedonië was en Bale zag, dan zou ik schrikken."

