Laatste nieuws
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Kritiek op Baas na 'heel rare' rode kaart voor Ajax: 'Ga nou niet zulke gekke dingen doen'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
Resultaten x
Column

'Borussia straft labbekakkerig Ajax genadeloos af'

Uitgerekend in de wedstrijd waarin Ajax zich vooraf de meeste kansen op een zege had toebedicht, werd de ploeg van Frank de Boer volledig zoek gespeeld. Borussia Dortmund, de toonaangevende koploper van Groep D, was op een avond dat de Amsterdammers slechts een paar halve kansen creëerden, de grote kwelgeest (1- 4).

21-11-2012 23:02 door Redactie ELF Voetbal

Drie mokerslagen van oerdegelijke Duitse makelij deden de thuisclub al voor rust de moed in de schoenen zinken. De goals moeten Frank de Boer welhaast tot wanhoop hebben gedreven, zo kinderlijk eenvoudig werden de tegentreffers weggegeven. Sinterklaaspapier en drie roze strikken ontbraken er nog net aan.

 Christian Poulsen leidde al na acht minuten het Amsterdamse foutenfestival in. De Deense routinier die in alle grote competities van Europa zijn brood verdiende, liet in de eigen zestien als een amateur Marco Reus uit zijn rug lopen. De ex-spits van Borussia Mönchengladbach maakte gretig gebruik van  het buitenkansje. Een klein half uur later was het eigenlijk al gedaan met de wedstrijd toen Ricardo van Rhijn rasdribbelaar Mario Götze zeeën van ruimte bood. De Duitse international schoot in de korte hoek onberispelijk in.

De treffer was illustratief voor de avond en Van Rhijn in het bijzonder. De rechtsback met de oogstrelende balbehandeling was één van de betere Ajacieden, maar één moment van onoplettendheid kostte zijn ploeg wel de wedstrijd. De realiteit kan in het kampioenenbal soms bunkerhard zijn.

De genadeklap volgde in de 41ste minuut, toen doelman Kenneth Vermeer, een week nadat hij uitstekend had gedebuteerd in Oranje, geen raad wist met een van richting veranderd rollertje. De goalie sloeg de bal voor de voeten van Robert Lewandowski, die de rebound niet bepaald overtuigend inschoot. Maar omdat het eveneens niet de avond van Vermeer was, dwarrelde de bal dwars door de doorgaans zo solide handen van de doelman in de touwen. De Arena, soms een kolkende en onneembare vesting, was er beduusd van.

Was dit nou het Ajax dat in de voorgaande twee Champions Leagueduels vier punten had gepakt van Manchester City, de regerend kampioen van Manchester? Nee, niet bepaald. Ajax speelde zoals het dit seizoen wel vaker speelt. Te wisselvallig, te slordig en zonder overtuiging. De ploeg straalde nauwelijks uit dat het voor de volle winst wilde gaan en deze labbekakkerige instelling werd door de kwaliteitsploeg uit het Roergebied zonder pardon afgestraft.

Zoals Vitesse en FC Utrecht dit seizoen ook al in Amsterdam tegen een onmachtig en fantasieloos Ajax met de volle buit aan de haal waren gegaan, waardoor Frank de Boer en de zijnen voor de winterstop al op grote achterstand van PSV, FC Twente en Vitesse zijn komen te staan. Een succesvolle inhaalrace zoals de voorgaande twee competitiejaargangen lijkt uitgesloten.

Maar de kans op Europese overwintering is echter nog steeds aanzienlijk, omdat Manchester City in eigen huis slechts een punt pakte tegen Real Madrid (1-1). De Engelsen zullen hun laatste poulewedstrijd in Dortmund moeten winnen om in de race te blijven. Bij een gelijkspel of nederlaag bekert Ajax verder in de Europa League, ongeacht het resultaat in en tegen Real Madrid. En dat, een derde plaats in de Poule des Doods, is aan de andere kant zo slecht nog niet.  




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.