Laatste nieuws
19.15Voormalig VVV-trainer Glen De Boeck (54) overleden na hersenbloeding
19.10PSV ontvangt angstgegner Atlético: zo verliepen de eerdere ontmoetingen
19.05VoetbalPrimeur lanceert VP+: het snelst en meest compleet, zonder reclame
19.00Aston Villa roept Nederlander uit tot speler van de maand november
18.50Opvallend: Atlético-trainer Simeone loopt plotseling weg uit perszaal PSV
18.35Driessen vreest voor PSV-ster: 'Die verklaring van Koeman vond ik wel dodelijk'
18.30WK-stad Seattle organiseert 'pride-wedstrijd' bij duel tussen Iran en Egypte
18.25Ajax-speler werkt op lachspieren van Kieft: 'Ik vond het weer heerlijk'
18.17'Liverpool speurt markt af naar Konaté-opvolgers en omcirkelt één naam'
18.10Van Hanegem ziet Ajax-sterkhouder 'heel gek doen': 'Kan aardig voetballen, maar..'
18.05Bosz voorspelt 'moeilijkste' CL-duel voor PSV: 'Dat is levensgevaarlijk'
18.05'Zorgwekkend: Barça-ster mentaal in zwaar weer, vraagteken of hij nog zal spelen'
18.03'Ontslag Alonso dichterbij dan ooit: Real spot nu al potentiële opvolger'
18.00Betaaldvoetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij ongeregeldheden
17.45Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.31De Mos overtuigd: 'Voor het eerst is PSV favoriet op het allerhoogste niveau'
17.30Eredivisie- en KKD-clubs richten zich massaal tot politiek: 'Doe mee, steun ons'
17.25Live Transfers: ADO verlengt sterkhouder, Liverpool wil shoppen in Italië
17.09Van Hanegem tempert verwachtingen Feyenoord-uitblinker: 'Wordt nooit Maradona'
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
Resultaten x
Overige

VOORBESCHOUWING: Eredivisie, speelronde 16

De clubs in de Eredivisie maken zich momenteel op voor de zestiende speelronde van de competitie. Een speelronde waarin er wederom een topper op het programma staat.

07-12-2012 14:35 door Redactie ELF Voetbal

Heracles en Utrecht beginnen op vrijdag

Vrijdagavond trappen Heracles Almelo en FC Utrecht het Eredivisie-weekeinde af. In het Polman Stadion in Almelo hoopt de thuisploeg het aantrekkelijke spel te herpakken. De Heraclieden maakten de voorbije maand een frisse indruk, maar kregen de laatste weken te maken met tegenslagen. Zo werd vorige week verloren bij FC Groningen (2-0) en werd een week daarvoor gelijkgespeeld tegen Willem II. FC Utrecht daarentegen hoopt de aansluiting met de top vijf niet te verliezen. Een zege is broodnodig voor de ploeg van trainer Jan Wouters, omdat de achterstand op nummer vijf Feyenoord vijf punten bedraagt. Vorige week wonnen de Utrechters in eigen huis van AZ (2-1).

Statistiek: Cedric van der Gun heeft nog maar één treffer nodig om zijn totale productie in de Eredivisie op te schroeven naar vijftig. Zijn teller staat op dit moment dus op 49.

ADO en Zwolle weer eens tegenover elkaar

Zaterdag nemen ADO Den Haag en PEC Zwolle het weer eens tegen elkaar op. De laatste ontmoeting dateert uit het seizoen 2007/08, toen beide formaties nog speelden in de Eerste Divisie. Destijds won zowel ADO (3-1) als Zwolle (2-1) in eigen huis. Het meest recente treffen in de Eredivisie gaat verder terug. In het seizoen 2003/04 stonden beide ploegen voor het laatst tegenover elkaar in de hoogste afdeling van het Nederlandse voetbal. In Den Haag werd het 1-1 en in Zwolle won ADO met 2-1.

Statistiek: Zwolle kan vertrouwen putten uit het feit dat ADO dit seizoen pas één thuisduel wist te winnen. De Hagenaren deden dat in oktober tegen hekkensluiter Willem II (2-0).

Ajax wil in Arena ongeslagen blijven tegen Groningen

De laatste wedstrijd van de zaterdagavond gaat tussen Ajax en FC Groningen. In de Amsterdam Arena hoopt Ajax haar ongeslagen status tegen de noorderlingen te behouden. Immers, de ploeg van trainer Robert Maaskant wist in het Amsterdamse onderkomen nog nooit te winnen. De laatste zege dateert uit 1994, toen Ajax nog speelde in De Meer. In de midweekse speelronde van de Champions League verzekerde Ajax zich eerder deze week nog van Europa League-voetbal. Ondanks het verlies tegen Real Madrid (4-1) bleef de derde positie gehandhaafd. FC Groningen zal vol goede moed naar de hoofdstad komen, omdat het elftal dit seizoen beter is in uitduels (10 uit 7) dan thuisduels (9 uit 8).

Statistiek: In eigen huis lijkt Ajax niet te hoeven vrezen voor FC Groningen. In Amsterdam wist Ajax de laatste vier edities tegen Groningen namelijk te winnen, zonder tegendoelpunten.

PSV wil in topper tegen Twente revanche na Ajax-uit

PSV kan de topper tegen FC Twente met frisse moed tegemoet zien. De Eindhovenaren waren in de Europa League weliswaar al uitgeschakeld, maar wonnen donderdag wel knap bij Napoli (1-3). Tim Matavz was met drie treffers de gevierde man. FC Twente daarentegen ging tegen Helsingsborg onderuit met 1-3. De Tukkers traden met een veredeld tweede elftal aan en trainer Steve McClaren gaf met name wisselspelers en beloften een kans. Tegen PSV kan de ploeg weer beschikken over Nacer Chadli, die afgelopen donderdag zijn rentree vierde. De Belg kampte lange tijd met een blessure, die hij begin november opliep tegen Feyenoord. Bij PSV ontbreekt Mark van Bommel. De aanvoerder pakte vorige week tegen Ajax (3-1 nederlaag) een gele kaart en moet de wedstrijd van zondag missen. Dries Mertens en Jetro Willems laten het treffen schieten vanwege blessures. FC Twente wist vorige week een negatieve reeks van vijf wedstrijden op rij gelijk van zich af te schudden. De Enschedeërs wonnen in eigen huis zonder al te veel moeite van ADO Den Haag.

Statistiek: PSV en FC Twente gedragen zich dit seizoen prima. Zij zijn in de Eredivisie namelijk de enige clubs die dit seizoen nog niet tegen een rode kaart aanliepen.

Terugblik speelronde 15

De vorige speelronde stond onder meer in het teken van de topper tussen Ajax en PSV. Voor Ajax was een overwinning cruciaal, omdat de Amsterdammers bij een nederlaag de aansluiting met de top konden verliezen. Verder heroverde FC Twente op basis van doelsaldo de koppositie. Vitesse, de andere koploper, deed daarnaast goede zaken door in eigen huis Roda JC (3-0) van zich af te schudden. De Arnhemmers bezetten nu samen met FC Twente de eerste plaats in de Eredivisie.

COMPLETE SCHEMA SPEELRONDE 16

Vrijdag
20.00 uur: Heracles Almelo - FC Utrecht

Zaterdag
18.45 uur: RKC Waalwijk - NEC
19.45 uur: ADO Den Haag - PEC Zwolle
19.45 uur: AZ - Willem II
20.45 uur: Ajax - FC Groningen

Zondag
12.30 uur: SC Heerenveen - Roda JC
14.30 uur: NAC Breda - Feyenoord
14.30 uur: VVV-Venlo - Vitesse
16.30 uur: PSV - FC Twente




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.