Laatste nieuws
20.05'Ajax ziet in Julio Soler van Bournemouth gewenste linksback'
20.00Live Transfers: AC Milan wil ervaren spits als vervanger van geblesseerde Giménez
20.00Praat mee op VP: Manchester United - AFC Bournemouth
19.47Excelsior Maassluis - Ajax 'risicowedstrijd': 'Het blijft regio Rotterdam'
19.45'Feyenoord durft verantwoordelijkheid voor ontslag Van Persie niet te nemen'
19.45Praat mee op VP: AS Roma - Como
19.28Kersvers kampioen Inter Miami vindt opvolger stoppende Alba in Spanje
19.20'Manchester City wil Slot en Liverpool aftroeven in strijd om gewilde verdediger'
19.20Terry kampte met mentale klachten na CL-finale: 'Ging van alles door mijn hoofd'
19.05Driessen kraakt Feyenoorder na Klassieker: 'Alleen maar negatief aan het coachen'
19.05Suriname verwacht groen licht: 'Speler met uitzonderlijke kwaliteiten'
19.00Buijs laakt Fortuna en prijst Ihattaren: 'Andere jongens ver onder zijn niveau'
19.00Vermoedelijke opstelling PSV
18.55Van Hanegem irriteert zich tijdens Klassieker: 'Zat heel Nederland op te wachten'
18.38Van der Gijp laakt Van Persie na Klassieker: 'Of hij kraamt onzin uit'
18.30Vermoedelijke opstelling PSV: Bosz geeft jeugd de kans in KNVB Beker
18.20Driessen ziet 'opvallende' actie Van Persie: 'Grim maakte er een bespreking van'
18.09'Einde kalenderjaar bij Feyenoord: liesblessure volgende issue voor Rotterdammers'
18.00Ajax-fans verbaasd door media-optreden Van Persie: 'Hij is gewoon niet geschikt'
17.43Mislintat ontslaat technisch directeur op dag één van nieuwe klus in Duitsland
17.40'Valente-light' breekt door bij Ajax: 'Hij voetbalt verschrikkelijk makkelijk'
17.21'Rotterdam haalt opgelucht adem: blessure uitblinker Valente lijkt mee te vallen'
17.20Zwakke punt Feyenoord tegen Ajax aangewezen: 'Hij was de enige die dat wel deed'
17.15Kik Pierie (25) keert eenmalig terug uit voetbalpensioen: 'Ik kon geen nee zeggen'
17.15'Zorgen voor Ten Cate: FIFA overweegt Suriname uit te sluiten voor play-offs WK'
17.00Transferoorlog aanstaande: Simeone wijst droomtarget aan bij Atlético Madrid
17.00VP-Voetbalkantine: 'Met Regeer heeft Ajax geen nieuwe nummer 6 nodig'
16.40Weet Ajax zijn vijfde zege op rij te boeken?
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.40Tomiyasu gearriveerd in Amsterdam, dinsdag medische keuring
16.39Met welke basiself zou jij aftrappen in Rotterdam?
16.38KNVB zet Vos op bekerwedstrijd Ajax
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
Resultaten x
Overige

Graziano Pellè redt punt voor Feyenoord in spannende Klassieker

Feyenoord en Ajax hebben zondagmiddag in een spannend duel de punten gedeeld: 2-2. Lang leek Ajax door het 200ste doelpunt in het tijdperk-Frank de Boer af te stevenen op een overwinning, maar de Italiaan Graziano Pellè

28-10-2012 14:24 door Redactie ELF Voetbal

Vooraf:

Feyenoord-trainer Ronald Koeman koos zondagmiddag voor een debutant. Jean-Paul Boëtius mocht zijn opwachting maken als linksbuiten. De Hongaar Krisztian Simon was in 2011 de laatste Feyenoorder die debuteerde tijdens De Klassieker. Vlak voor de aftrap nam de veelbesproken John Guidetti afscheid van de fans, waardoor De Kuip al kolkte voordat er überhaupt werd gevoetbald.

Eerste helft:

Zoals verwacht begon Feyenoord fel en agressief aan het beladen duel, maar het was Ajax die na ruim tien minuten profiteerde van één moment van onoplettendheid. Ryan Babel mocht ongehinderd soleren, waarna Christian Eriksen werd ingespeeld. De Deense middenvelder omspeelde Stefan de Vrij gemakkelijk en schoof de bal in de verre hoek. Doelman Kostas Lamprou was kansloos: 0-1. Hierna zakte de ploeg van trainer Frank de Boer in en kwam Feyenoord beter in de wedstrijd. Wesley Verhoek liep ongestoord af op doelman Kenneth Vermeer. In plaats van zelf te schieten, legde de rechtsbuiten de bal af. Na een onbedoeld overstapje van Lex Immers kwam de bal voor de voeten van debutant Jean-Paul Boëtius, die knap de gelijkmaker binnenschoot: 1-1. Hierna was Verhoek dichtbij een voorsprong. Hij ging één op één met doelman Vermeer, maar koos voor een schot met zijn vertrouwde rechterbeen, terwijl de bal met links voor het intikken lag. Hierdoor rolde de bal net langs de verkeerde kant van de paal.

Tweede helft:

Direct na rust kwam Ajax op voorsprong. Een indraaiende vrije trap van Eriksen werd met de knie verlengd door Siem de Jong: 1-2. De aanvallende middenvelder maakte alleen tegen Heracles Almelo (zes) meer Eredivisie-doelpunten dan tegen Feyenoord (drie). De treffer was tevens het 200ste doelpunt van Ajax onder leiding van coach Frank de Boer.

Hierna ging Feyenoord opnieuw op jacht naar de gelijkmaker. Het kreeg verschillende mogelijkheden in de persoon van Lex Immers, maar de oud-speler van ADO Den Haag was erg ongelukkig in zijn afwerking. Een kwartier voor tijd werd de thuisploeg geholpen door Niklas Moisander. De Finse centrale verdediger kreeg zijn tweede gele kaart na vasthouden van Graziano Pelle. Teken voor trainer Ronald Koeman om over te gaan op alles of niets. Aanvaller Anass Achahbar kwam in de ploeg voor verdediger Joris Mathijsen, maar ondanks aanhoudende druk, werden er geen levensgrote kansen gecreeërd. Uit het niets scoorde Graziano Pellè in de slotfase toch nog de gelijkmaker. De Italiaanse spits werd op borsthoogte ingespeeld, waarna een spectaculair schot in de draai volgde: 2-2. Pellè was luttele minuten later met een stevige kopbal zelfs nog dichtbij de 3-2, maar Vermeer redde stijlvol. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.