"Na de eerste vijftien minuten ging er heel veel mis", begon Steijn zijn relaas tegenover Eredivisie Live. "We waren vervolgens heel slordig aan de bal, elke keer als we de bal hadden, dan leverden we hem direct weer in. Juist de mannen die bij ons voor rust zorgen, gingen nu in de fout. Daar heb ik al heel vaak op gehamerd: op het moment dat wij in balbezit zijn, kunnen we gewoon goed voetballen. Als je echter zo slordig bent, dan loop je constant achter de feit aan. Ook in een ander systeem waren we niet bij machte om FC Utrecht onder druk te zetten. In bepaalde periodes ging het nog goed, maar FC Utrecht was vandaag een tandje beter. Ze hebben ook gewoon een goede ploeg, dus de complimenten gaan naar hen. Ik vond echter wel dat mijn spelers aan de bal te weinig brachten. Waarom ik in de slotfase Tom Beugelsdijk in de spits zette? Dit is het beste wat ik heb. De wisselspelers zijn nog te jong om het verschil te kunnen maken."
Steijn kon zich vinden in de beslissing van scheidsrechter Pieter Vink om Robbin Ruiter niet met een rode kaart van het veld te sturen na de overtreding die hij beging op de doorgebroken Tjaronn Chery. ADO Den Haag opende de score uit de verkregen penalty. "Volgens mij is een doorgebroken speler die wordt neergehaald altijd een rode kaart waard, maar ik kon me in dit geval wel goed voorstellen dat het bij geel bleef", besluit de 38-jarige coach, die Alexander Gerndt en Jacob Mulenga de tegendoelpunten zag verzorgen. Alle doelpunten werden in het eerste bedrijf geproduceerd.
Ruiter zelf sprak er een schande van dat hij een strafschop tegen kreeg. "Belachelijk. Ik vond het namelijk helemaal geen penalty. Die jongen dook al voor ik in de buurt kwam. Als je door zoiets verliest, dan is het heel vervelend. Maar gelukkig krijgen we nu de complimenten."
Wouters had liever gezien dat de wedstrijd wat sneller werd beslist. Nu was het billenknijpen op de bank bij FC Utrecht. "Je weet dat ADO Den Haag dan nog gaat komen in de slotfase. Als je dan nog een keer scoort, dan zit je wat rustiger op de bank. Maar over het algemeen hebben we een goed positiespel gespeeld. Het is niet alleen vandaag dat het goed en verzorgd is. De meeste wedstrijden waren vaak verzorgd. Maar vandaag hebben we het de gehele wedstrijd laten zien. Wat ik met laatkomer Nana Asare ga doen? Ik vind dat je je team niet hoort te benadelen, maar aan de andere kant hebben we iedereen nodig. We moeten het nog intern bespreken", eindigt de 52-jarige eindverantwoordelijke van de Domstedelingen zijn relaas.

