Sevilla FC, dat dinsdag de naar het Chinese Beijing vertrokken Frédéric Kanouté officieel uitzwaaide met een afscheidswedstrijd (de opbrengsten van dat duel gaan naar een goed doel in Afrika), behaalde zes punten uit de voorbije twee competitiewedstrijden. Niet verkeerd, helemaal niet omdat één van de ontmoetingen een krachtmeting met Real Madrid betrof. Sevilla FC won 28 van de 68 thuiswedstrijden die eerder tegen FC Barcelona werden afgewerkt. Twintig keer won Barça. De laatste keer dat Sevilla FC FC Barcelona in eigen huis versloeg, was toen Frank Rijkaard laatstgenoemde club trainde. In 2005/'06 en 2006/'07 werd het respectievelijk 3-2 en 2-1.
Sergio Busquets speelde zijn tweehonderdste officiële wedstrijd voor FC Barcelona (122 La Liga-duels, 41 in de Champions League, 26 in de Copa del Rey, zes in de Spaanse Super Cup, drie tijdens het WK voor clubteams en twee in de Europese Super Cup). FC Barcelona-trainer Tito Vilanova kon tegen Sevilla FC nog niet beschikken over Éric Abidal, Adriano, Andreu Fontas, Gerard Piqué en Carles Puyol. Alexandre Song kreeg zodoende wederom een basisplaats in de verdediging van de Catalanen.
Ook Andés Iniesta moest de uitwedstrijd tegen de club van Hedwiges Maduro, die vandaag een uiterst sterke wedstrijd speelde, aan zich voorbij laten gaan. De 28-jarige middenvelder is nog niet volledig hersteld van een dijbeenblessure. Isaac Cuenca, Marc Muniesa en Jonathan dos Santos waren tevens niet van de partij. Zij moesten vanuit de lappenmand aanschouwen hoe Sevilla FC na 48 minuten een verrassende 2-0 voorsprong genoot door doelpunten van Piotr Trochowski en Álvaro Negredo. De aansluitingstreffer van Cesc Fàbregas in de 53e minuut leek lange tijd onvoldoende te zijn voor FC Barcelona om alsnog met een goed resultaat naar huis te gaan, maar wonder boven wonder leed de Catalaanse grootmacht geen puntverlies. Twee late treffers, van Fàbregas en David Villa, zorgden voor een 2-3 eindstand.
Scheidsrechter Mateu Lahoz vertolkte een hoofdrol in deze wedstrijd. Gary Medel kreeg na 72 minuten een directe rode kaart nadat Fàbregas deed alsnog hij een harde kopstoot kreeg. De 35-jarige arbiter geloofde het, onterecht. Bij de 2-2 van FC Barcelona ging de leidsman eveneens in de fout. Immers ging aan het doelpunt een handsbal van Thiago Alcantara vooraf.

